Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» з листопада підвищує вартість природного газу для населення на 25,7%. Про це свідчить інформація про тарифи на сайті компанії, пише Ліга.
Нафтогаз підвищив ціну на газ для своїх клієнтів
Як зміняться ціни
З 1 листопада ціна за м³ газу за місячним тарифом становитиме 6,33 грн/м³ з ПДВ і без урахування вартості доставки газу. У жовтні ціна за м³ становила 4,70 грн.
З листопада зросте також і вартість газу за річним тарифом. Газ за річним тарифом буде коштувати 6,45 грн/м³ (+ 18,7%). У жовтневому тарифі була встановлена ціна в 5,24 грн/м³.
До 31 жовтня клієнти ГК «Нафтогаз України» можуть зафіксувати жовтневу ціну в 5,24 грн/м³ в рамках пакету «річний». Цей тариф дозволяє уникнути можливих цінових коливань і зробити витрати на газ планомірними. Цей тариф дозволяє зменшити фінансове навантаження в опалювальний сезон, коли збільшується і споживання газу, і його вартість.
Читайте також: Нафтогаз підвищив ціни на газ для виробників тепла ще на 25%
Раніше повідомлялося
- 27 серпня стало відомо, що Нафтогаз підвищить ціну на газ для населення на 45%. Тоді ціна зросла з 3,24 грн до 4,7 грн.
- 26 жовтня Нафтогаз на 25% підвищив ціну на газ для виробників теплової енергії. У вересні підвищення ціни склало 45%.
Читайте також: Нафтогаз назвав ціну на газ в рамках річного тарифу
- Підвищенням темпів ціни на газ стосуються тільки клієнтів ГК «Нафтогаз України». У травні 2020 року компанія мала 250 000 побутових споживачів і близько 1800 представників бізнесу.
- Нафтогаз опублікував нові умови продажу газу для населення після завершення 1 серпня дії спеціальних зобов'язань (ПСО).
- Компанія пропонує укласти річний контракт на поставку газу з щомісячним формульним визначенням ціни, яка буде відома до початку місяця поставки.
- До 1 серпня 2020 року ціна газу для побутових клієнтів компанії була єдиною і публікувалася лише після 22 числа місяця споживання.
Коментарі - 36
Про це повідомляє сайт НАК «Нафтогаз України».
Причина проста – сезонність цін на газ, пояснили в компанії. Чим ближче до зими – тим вище попит на газ і вище ціни.
Себестоимость собственной добычи 100 долларов. Еще 50 на доставку, налоги, разведку и инвестиции. 150 максимум.
в январе по 10 будет?
Понимаю, что как так можно, что «зелебобики» хотят «нажится» на нас. Но это всего лишь рынковые отношения.
задача государства поднимать уровень жизни своего населения.
Рынок можно делать, когда минимальная зп 20 тыс, и сколько тот газ стоит 5 или 10 грн, особо никому не важно.
Но когда субсидии получает больше половины населения о каком рынке может идти речь?
Причем здесь зарплата до рынка? Не ясно, почему, вообще, субсидируют собственников жилья, не можешь содержать — продай, купи меньше… Вообще — целей государства множество, и достигаются они по разному, и уж точно, не за счет субсидирования — достигается цель -повышения уровня жизни… Цель субсидирования, обьявить государство -неэффективным собственником, и передать Нафтогаз -частникам…
- якби це було правдою, то Україн була б експортером газу.
У нас не тільки зп нижча, але і ефективність працівників.
Різниця в складності розвідки та видобутку різних родовищ впливає на ціну більше, ніж зарплата працівників.
Такое объяснение можно к любой сфере при желании приплести.
вы человек вижу грамотный, при желании найдете об этом информацию;/>
а нафтогаз объяснит свои убытки высказываниями подобно вашему, и отвечать за свою фактическую неэффективную работу будет по-минимуму.
и про «У нас не тільки зп нижча, але і ефективність працівників» — а вот кассир на кассе в маркете — в 5 раз менее эффективно работает, чем такой же в европе, получающий ЗП в 5 раз выше?
- експертам-політикам в цьому питанні довіряти необачно.
«а вот кассир на кассе в маркете...»
- це питання далеке від теми вартості газу.
поэтому и ваше утверждение насчет сложности добычи газа в Украине - голословное предположение, без реального знания ситуации.
- це питання далеке від теми вартості газу."
- а это для примера касательно еффективности работников; кассир здесь не менее эффективно работает, чем в Европе, хотя на его ЗП это никак не отражается; и не факт что работники газовой сферы здесь менее эффективно работают, чем в Европе.
— в мене є знайомі, які працють в газовидобувній галузі, тому я знаю дещо більше, ніж заяви політиків.
«поэтому и ваше утверждение насчет сложности добычи газа в Украине»
— я, на відміну від Вас, нічого конкретного не стверджував.
Я лише поставив під сумнів заяву про собівартість нашого газу на рівні $100 і Вашу заяву, що наш газ буде однозначно дешевшим, ніж в Європі.
У вас есть причины не верить одному из героев революции?
в декабре наверное 10 будет
А в общем цены на газ в мире будут расти, так как из-за проблем в климате отказываються от угля. Так что это не предел, уверен что когда цена за куб достигнет 15грн всем будит «побарабану» почему так дорого