Президент Володимир Зеленський підписав закон про мораторій на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Валютна іпотека. Зеленський підписав закон про продовження мораторію на стягнення майна
Деталі закону
Закон до 21 квітня 2021 року продовжує дію мораторію на стягнення зазначеного майна українців та встановлює заборону на примусове стягнення майна, якщо воно використовується як місце постійного проживання позичальника або є об'єктом незавершеного житлового будівництва.
Мораторій продовжений з огляду на ситуацію, в яку потрапили позичальники через знецінення національної валюти з 2008 року, і, як наслідок, неможливість платити кредити в іноземній валюті за поточним валютним курсом.
Читайте також: Зеленський ветував продовження мораторію на стягнення майна за валютними кредитами
Також встановлюється заборона на примусове стягнення іншого майна (майнових прав) за договорами іпотеки з осіб, які мають зобов'язання за кредитами, наданими їм в іноземній валюті, та заборона кредитним установам відступати на користь іншої особи свої права вимоги до позичальника.
Закон сприятиме захисту майнових прав громадян, з огляду на погіршення їх фінансового становища через спалах коронавирусной хвороби і впровадження в зв'язку з цим обмежувальних заходів, відзначили в ОП.
Документ надасть підтримку громадянам України, які мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті.
Передісторія
- 16 вересня Верховна Рада прийняла закон про мораторій на стягнення майна громадян, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.
-
Ухвалений раніше закон пропонував продовжити мораторій на стягнення майна за валютними кредитами до 1 січня 2022 року.
-
Відповідно до закону, житло не може бути відчужене у громадянина, якщо це єдине місце проживання, якщо загальна площа житла становить не більше 140 кв.м. для квартири і 240 кв.м для будинку.
Читайте також: Зеленський: люди можуть і беруть іпотеку під 10%
-
У червні 2014 року Рада заборонила відчужувати житло у валютних позичальників.
-
У червні 2019 року в Фонді гарантування вкладів повідомили, що позичальники зможуть реструктуризувати валютні іпотечні кредити.
-
16 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3640 депутата від «Слуги народу» Олександра Дубінського про продовження мораторію на стягнення банками житла, що є заставою за кредитами в іноземній валюті.
-
В середині серпня Зеленський повернув в Раду цей закон і запропонував прийняти його в новій редакції.
Коментарі - 21
По мнению рабочих, стране не хватает квалифицированного президента.
Ну тогда это самый конец правления Тигипко, интриган ты наш. Что хотел сказать то, или опять пол дня тратить на угадывание?
Так что все понятно, еще раз - ищи себе равных!!! И перестань гавкать как голодная ( почему как ) собака! Займись делом, и не «пудри» своим бредом людям мозги!
громко смеюсь
Начнем с того что исполняя обязанности главы НБУ Яценюк не мог за менее чем полгода запустить в стране валютное кредитование. Для этого надо было поменять законы, поменять инструкции, что в тогдашнем НБУ делалось очень неспешно. Вполне возможно что это начала разрабатываться ещё при дотигипковском Стельмахе. А потом после возврата Стельмаха в кресло главы было завершено и запущено.
Даже если предположить невероятное: что Яценюк в условиях подготовки к выборам за полгода успел сделать что-то что ни до, ни после не делал никто то пришедший в декабре Стельмах мог легко прекратить всё это.
Ну и в последних: я даже не пытаюсь угадать почему ты решил что я питаю какие-то симпатии к Яценюку. Пусть это останется в твоей голове.
«Все должны страдать из-за моих ошибок. Я буду тратить сколько хочу, а вы будете платить.»