У НБУ немає ніяких секретних документів чи домовленостей про долар по 30. В довгостроковій перспективі курс гривні буде формуватися під впливом фундаментальних чинників. Про це заявив заступник глави НБУ Юрій Гелетій в інтерв’ю для Liga.net, коментуючи заяви політиків про «долар по 30».
В НБУ кажуть, що секретних домовленостей про курс 30 грн/$ немає
Долар по 30
«Ми бачили багато прогнозів про падіння гривні ще в липні, коли відбувалася зміна голови НБУ, однак цього не сталося. Тоді гривня теж послабилася, але вже у серпні повернулася до зміцнення. Тому повірте, у нас немає ніяких секретних документів чи домовленостей про долар по 30. В довгостроковій перспективі курс гривні буде формуватися під впливом фундаментальних чинників – динаміки експорту, імпорту, інвестицій», — зазначив Гелетій.
Читайте також: Аналітики розповіли, що очікує на гривню в жовтні
При цьому він підкреслив, що Нацбанк має ефективну комунікацій з Офісом президента.
Гелетей про курс в бюджеті-2020
Коментуючи заяву міністра фінансів Сергій Марченка, що закладений у проекті держбюджету-2021 прогноз середньорічного курсу 29,1 грн/$ був погоджений з НБУ, Гелетій наголосив: «Ця цифра взята з макропрогнозу Мінекономіки, і жодних форматів, процедур чи регламентів, згідно яких НБУ мав би її погоджувати, не існує».
Позиція НБУ щодо курсу
«У цьому контексті можу сказати одне: у НБУ немає ніяких таргетів по курсу. Наша позиція – знову ж таки жодних таргетів по курсу та виключно рух in line з ринковими трендами. Загалом чим менше уваги до курсу, тим краще. Бо є значно важливіший показник – інфляція. Від нього залежить і купівельна спроможність громадян, і вартість кредитів для бізнесу та населення”, — сказав Гелетій.
Читайте також: Цінова «стеля» 28,50 грн/$: 6 чинників, що визначать курс цього тижня
»НБУ не буде жодним чином підтримувати чи-то девальваційний, чи-то ревальваційний рух курсу. Ми не збираємося заважати гривні рухатися у той бік, куди її будуть штовхати ринкові сили. Якщо гривня буде лише девальвувати, то про яку довіру до національної валюти можна говорити, чи варто тоді розраховувати на дедоларизацію і дешеві кредити? Це риторичне питання", — констатував заступник глави Нацбанку.
Піраміда ОВДП
Коментуючи ж заяви політиків, що на ринку ОВДП була сформована «фінансова піраміда», заступник глави НБУ розповів, що як в минулому заступник міністра фінансів був присутній на відповідному засіданні фінкомітету ВР, де обговорювалося це питання.
Читайте також: Як купити ОВДП і скільки на них можна заробити
«На мою думку, мої колеги якісно перевели дискусію у професійне русло та обґрунтовано пояснили, чому це не так», — резюмував Гелетій.
Коментарі - 23
Тогда говорили «до жопы та инфляция , курс повыше нужен».
или вы верите что НБУ позвонили в прокуратуру и сказали «пацана Веремойского из Евробанка- не сажайте. у нас с ними договорено . мы и вам занесем » :))))
НБУ это пункт обмена купюр с бухгалтерами во главе, не более.
Обвинять министерство сельского хозяйства в том , что сосед свою корову на вашем огороде пасет - смешно ? А не которые жалуются что сосед это делает по тайному сговору с министерством.....
это точно, какой уж это секрет, если все о нем говорят.
П.А. Порошенко и Ко ©
Накаркал, падло…
Ми бачили багато прогнозів про падіння гривні ще в липні, коли відбувалася зміна голови НБУ, однак цього не сталося — с 26 до 28,35 это не падение… это шашечки наверное.
Нацбанк має ефективну комунікацій з Офісом президента. — чисто независимость нбу.
Они бы уже и сделали 35 , но вмешался фактор выборов , о которых они летом по тупости забыли. А перед выборами пугать народ курсом нельзя. Вот и терпят. А после выборов - оторвутся по полной.
А девальвація та інфляція справді були закладені ще при Гончарукові, а при Шмигальові тільки посилилися. Ну і коронавірус своє додав...
https://ukranews.com/ua/news/728810-depozyty-v-dolarah-chy-gryvnyah-yaki-prognozy-kursu-valyut