Visa розглядає можливість створення платіжної оффлайн-системи на базі цифрової валюти. Про це заявив в інтерв'ю Forbes глава криптовалютного підрозділу компанії Кай Шеффілд.
Visa працює над платіжною оффлайн-системою на базі криптовалют
Що анонсував Шеффілд
За словами Шеффілда, Visa активно залучена в процес підготовки цифрових валют центральних банків. У компанії підкреслили, що центробанки при запуску власної криптовалюти стикаються з тими ж факторами, що і приватні компанії при розробці токенізованих стейблкоінів.
Читайте також:Цифрова валюта «забере» у населення банківські кредити — аналітики
Старший віце-президент і глобальний глава по Фінтех Visa Террі Анджелоса додав, що на цей момент в мережу Visa додано близько 25 криптокомпаній на різних стадіях розвитку.
Більшість клієнтів платіжної системи спеціалізуються на цифрових версіях фіатних валют, а не на окремих криптовалютах. Наприклад, Coinbase і Circle, які є емітентом стейблкоіна USDC.
Читайте також: Група зі створення цифрового долара випустила перший проектний документ
Передісторія
У травні 2020 року Visa подала патентну заявку на «цифрову фіатну валюту», яка буде мати переваги криптовалюти, але при цьому випускатися «централізованим органом».
Влітку минулого року Visa запустила платіжний сервіс на базі блокчейна для корпоративних клієнтів, який вперше був анонсований в жовтні 2016 року.
Цифрова валюта стає популярною
- 54% центробанків в світі, що беруть участь в опитуванні Світового банку в 2019 році, в даний час вивчають питання випуску власної цифрової валюти.
- 32% поки не вивчали питання.
- Тільки 15% після проведення досліджень прийняли рішення не випускати CBDC.
Раніше «Мінфін» писав, що цифрову єну влітку 2020 року почав тестувати центробанк Японії.
Читайте також: Mastercard запустила платформу для тестування національних криптовалют
НБУ працює над цифровою гривнею
Як писав «Мінфін», Нацбанк України готовий випустити електронні гроші — е-гривню.
У 2018 році Нацбанк уже проводив пілотний проект і тестував використання електронних грошей серед своїх співробітників. Тестування базувалося на технології блокчейн та інфраструктурі платіжної системи «Простір».
В обіг було випущено обмежений обсяг електронної гривні – трохи більше 5000 грн. Вся емісія е-гривні увійшла в обіг готівки поза банками.
Коментарі - 1