Мінфін - Курси валют України

Встановити
24 вересня 2020, 8:17

Як боротися з погрозами колекторів. Роз'яснення Мін'юсту

Міністерство юстиції оприлюднило інструкцію як зрозуміти, чи законні методи використовують колектори при стягненні боргу і що робити, коли вам погрожують. Про це йдеться в повідомленні Мін'юсту в телеграм-каналі.

Міністерство юстиції оприлюднило інструкцію як зрозуміти, чи законні методи використовують колектори при стягненні боргу і що робити, коли вам погрожують.
Фото: rupolitika.com

«Оформлюючи кредит, фінансова компанія зазвичай просить позичальника дати телефон родича, колеги чи друга. Водночас установа не підписує з ними жодних документів про поруку та може навіть не перевіряти справжність контактів. Натомість компанія розраховує, що у випадку прострочення кредиту його вдасться стягнути за допомогою колекторів», – йдеться у повідомленні Мін'юсту.

Поради Мін'юсту

В першу чергу, варто пам'ятати, що якщо ви особисто не давали дозволу використовувати свій номер телефону при оформленні кредитного договору, то фінансова компанія та колектори порушують законодавство, коли телефонують вам і ставлять вимоги.

Читайте також: Як захиститися від колекторів. НБУ роз'яснив переваги та недоліки кредитного онлайн-договору

При розмові з колекторами варто дотримуватися наступних порад:

  • Залишатися спокійним, адже колектори завжди застосовують моральний тиск, та роблять акцент на елемент страху.

  • Записувати усі телефонні розмови з колекторами, зберігати смс повідомлення, як докази незаконних вимог, погроз.

  • У разі відвертих погроз і образ звернутися до поліції із заявою про відкриття кримінальної справи за однією зі статей КК України: стаття 182 – порушення недоторканності приватного життя, стаття 189 – вимагання, стаття 190 – шахрайство, ст. 355 – примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов’язань.

Читайте також: Нацбанк візьметься за колекторів. Законопроєкт вже готують

  • Вимагати від колекторів претензії виключно у письмовій формі, з посиланнями на конкретні договори та юридичні підстави.

  • Ігнорувати документи без будь-яких юридичних підтверджень, тобто, без оригіналів підписів та «мокрих» печаток. Не приймати листів, віддрукованих на кольорових принтерах.

  • Не звертати уваги на прохання «вплинути» на знайомих, друзів, сусідів чи родичів. За законом, борги повинні повертати лише ті особи, у яких з організацією існують договірні зобов’язання щодо повернення коштів.

Читайте також: Колекторів зобов’яжуть представлятися та заборонять розпитувать про боржника у сусідів — проект

В Мін'юсті наголосили, що навіть якщо ви дійсно брали кредит чи виступали поручителем, краще не оплачувати нічого до отримання офіційних документів і підтверджень про передачу кредитних зобов'язань. Адже цивільний кодекс України зобов’язує повідомляти боржника в офіційному порядку про зміну кредитора або передачу права вимоги третім особам.

Нагадаємо

Як повідомляв «Мінфін», щомісяця НБУ надходить тисяча скарг, більшість з яких стосуються методів стягнення боргів мікрофінансовими організаціями.

Коментарі - 13

+
+18
Toxa David
Toxa David
24 вересня 2020, 8:33
#
Очень коротко и без конкретики. Так и не уточнили коллекторов необходимо «на» или «в» посылать.
+
+22
godimon
godimon
24 вересня 2020, 9:18
#
Спочатку «на», але ж їм подобається камасутра, тому ви точно ощасливитесь відправити їх і «в».
+
+6
barbav
barbav
24 вересня 2020, 9:51
#
Игнор.
В коллекторы берут людей, которые получают удовольствие, когда их посылают на или в.
поэтому реально им доставляет неудобство, только когда все звонки идут в черный список.
+
+6
Varyag
Varyag
24 вересня 2020, 14:16
#
Я там вообще людей не встречал))
Звонарь он и есть звонарь...
+
+1
Ri44ka
Ri44ka
24 вересня 2020, 13:15
#
Интересная статья, но довольно зыбко все. Лично у меня был дикий страх перед террором и прессингом коллекторов. Но паника отступила после знакомства с самым крупным и единственным в Украине форумом https://anticollector.org/ Здесь тысячи пользователей делятся собственным опытом и методами борьбы с коллекторскими конторами и мфо. Всегда можно получить грамотую юридическую помощь и психологическую поддержку.
+
+6
Varyag
Varyag
24 вересня 2020, 14:12
#
Ну да... Юристы консультируют бесплатно и это гут! Там прикол в чем с коллекторами - они по факту вне закона, но амбиций у звонарей как у государственного служащего на высокой должности. Они пешки. Пустые.
Кстати, был удивлен, что консультация юриста на форуме Антиколлектор бесплатная. ДУмал снимут по традиции гривен 500, как Мишка Невзоров)))
Короче, знаком я с этим форумом. 
Да, не понимаю, зачем вообще с коллекторами разговаривать?!
+
+1
Ri44ka
Ri44ka
24 вересня 2020, 14:45
#
Да, Вы совершенно правы! Я там зарегистрирована несколько месяцев, но уровень юридической грамотности возрос в разы. Да и, если честно, сплю теперь спокойно. По поводу консультации юриста - получала её неоднократно и совершенно бесплатно. Так же очень много информации в профильных темах! И ещё один жирный плюс для пользователей - бесплатные для скачивания ресурсы, такие как образцы исков в суд, запросы в мфо и банки, разного плана заявления, обращения и жалобы. Простите, а кто такой Мишка Невзоров? Тоже юрист?
+
0
Varyag
Varyag
24 вересня 2020, 15:10
#
Документы и образцы исков то такое… даже не знаю, эффективно ли оно, я не скачивал)
Михо Незворов? Дык это Зина. Псевдоюрист и ходок по коллцентрам Забавный чудик, которого на АнтиКоллекторе забанили пожизненно и с позором. Ролики его с ютуба тоже нельзя размещать. Видимо погорел где-то
Вообще не считаю, что он внимания заслуживает. Он там со всеми воюет, но сам не определился, с кем больше.
Вообще интересно, как калы требуют бабки у соседей, а те ведутся, прибегают, говорят « а мне звонили, а мне сказали». Мало ли кто что скажет, мало ли кто звонил?! Причем реально ведь все эти звонари — мошенники. Просто проплаченная полиция этого не замечает. Вуаля!
+
0
Anticall
Anticall
24 вересня 2020, 14:49
#
А как насчёт финансовой установив Альфабанк? Их «отдел просроченной задолженности» наяривает клиенту, ещё не должнику, по 40 раз на день, потом перекидывается на родственников, просит у них денег. Потом звонит на работу и расспрашивает начальника или секретаршу.. Альфабанк на регулярной основе нарушает и 355, и 182 и 189 статьи УК Украины! Про хамство и оры сотрудников я промолчу, там просто истерия и оскорбления постоянно.
+
0
Varyag
Varyag
24 вересня 2020, 15:16
#
Ну все нормально. Это попрошайки) 
Работа заключается в попрошайничестве.
Не разговаривайте вообще с ними.
+
0
Anticall
Anticall
24 вересня 2020, 14:51
#
Можно ли Дорошкевич Верку считать террористкой?
+
0
Varyag
Varyag
24 вересня 2020, 15:06
#
Прям вопрос журналиста)
+
+12
otovtk
otovtk
11 жовтня 2020, 13:35
#
Якщо вони дістають Вас, а Ви навіть ніякого відношення до кредиту не маєте, то дуже ефективно звертатися до НБУ. Але нам достатньо було звернутися до колекторів у письмовій формі з копією на НБУ з вимогою припинити незаконно використовувати персональні дані: імя та номер телефону. Уже так з кількома вирішилося. НБУ ще радить звонити їм на лінію для звернень. Я нашу історію описала в блозі та додала там зразки звернень, можете користуватися https://thestoichamster.com/2020/08/20/як-ми-з-колекторами-боролися/
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися