10 вересня Рада Нацбанку ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2021 рік і середньострокову перспективу. Про це йдеться у повідомленні регулятора.
Рада НБУ ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2021 рік
Що відомо про документ
Цей документ розроблений на основі пропозицій Правління Національного банку з урахуванням Стратегії монетарної політики Національного банку, що забезпечує послідовність політики регулятора.
Відповідно до Основних засад наступного року Національний банк:
- продовжуватиме політику таргетування інфляції для забезпечення цінової й фінансової стабільності, а також сприяння стійким темпам приросту ВВП;
- підтримуватиме темпи зростання цін у середньостроковій перспективі на рівні 5% із допустимим діапазоном відхилень 1 в.п.;
- дотримуватиметься й надалі режиму плаваючого курсоутворення і не таргетуватиме досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.
Монетарна політика
Монетарна політика базуватиметься на принципах інституційної, фінансової та операційної незалежності Національного банку.
Читайте також: Рада НБУ назвала ключові елементи основ монетарної політики
Головними критеріями її успішності залишатиметься заякореність інфляційних очікувань на рівні цільового показника та відповідність фактичної інфляції її цільовим значенням у середньостроковій перспективі.
Рішення з монетарної політики й надалі матимуть перспективний характер, тобто будуть спрямовуватися на приведення інфляції до цілі 5% на горизонті 9–18 місяців.
Інфляційне таргетування
Гнучкість режиму інфляційного таргетування Національний банк також використовуватиме для найкращого сприяння економічному зростанню. Це означає, що для уникнення втрат у економічному розвитку Національний банк припускатиме короткострокові відхилення інфляції від установленої цілі під впливом зовнішніх і внутрішніх шоків, які є поза безпосереднім впливом монетарної політики.
Читайте також: ICU вважає, що Раді НБУ потрібно знизити середньострокову інфляційну ціль
Водночас, використовуючи інструменти монетарної політики, Національний банк повертатиме інфляцію до цільових значень на прийнятному часовому горизонті.
Кредитування
Особлива увага приділятиметься розвитку кредитування.
Заходи з підтримки кредитування включатимуть також активну взаємодію з урядом у частині зниження кредитних ризиків банківської системи та структурної перебудови економіки.
У визначений законодавством термін Основні засади будуть надіслані до Верховної Ради України з метою інформування.
Коментарі - 12
Какой-то набор истеричных слов.
Чтоб обеспечить сверхприбыли нашим олиграхам-экспортерам денег на офшоры?
А граждан сделать нищими.
«Почему ничего не написали»
Потому что никто не видел этого документа, кроме самого Совета НБУ.
Ждём его публикации на официальном на сайте НБУ.
И только потом можно будет судить об идеях,
заложенных в документе…
Одно непонятно - как в их головах соотносится стабильность денежной единицы Украины и плавающее курсообразование.
Прям какие-то ДВОЙНЫЕ СТАНДАРТЫ.
Здесь тоже какие-то «лозунги» и пропаганда.
Режим инфляционного таргетирования направлен в первую очередь на поддержание НИЗКИХ темпов инфляции,что достигается СУЖЕНИЕМ(уменьшением) денежного предложения.
В Украине в основном практикуется КРЕДИТНАЯ модель развития,для которой СУЖЕНИЕ(уменьшение) денежного предложения НЕ способствует,а наоборот - ЗАМЕДЛЯЕТ (сдерживает) экономический рост.
Опять же - какие-то ДВОЙНЫЕ СТАНДАРТЫ.