Найчастіше громадяни України намагаються відкрити банківські рахунки в Європі. Популярністю серед українців користуються Швейцарія та Австрія. Про це йдеться у публікації «Мінфіну» — «Карантин не перешкода. Українці виводять гроші за кордон».
У яких країнах українці найчастіше відкривають банківські рахунки (список)
Рейтинг найбільш популярних країн
- Швейцарія;
- Австрія;
- Ліхтенштейн;
- Люксембург;
- Німеччина.
Як розповіла «Мінфіну» юрист компанії Stron Єлизавета Терлякова, спочатку наші співвітчизники запитують відкриття рахунків в найбільших банках Євросоюзу:
- Credit Suisse;
- UBS;
- Raiffeisen Zentralbank;
- HSBC;
- Crédit Agricole;
- Deutsche Bank;
- UniCredit.
Читайте також: Гроші-мандрівники: як відкрити депозит в іноземному банку
Однак українцям в результаті доводиться погоджуватися і на менш імениті і респектабельні структури.
«Далі по мірі надходження питань і аналізу кейса банками, іноді доводиться приймати рішення знизити градус бажаного клієнтом. І ми пропонуємо менш масштабні банки, але не менш надійні. Наприклад, Bendura Bank AG, Bank Alpinum AG, Pictet Group, Coutts Privatbank, EWUB», — зазначила Терлякова.
Читайте також: Закон про фінмоніторинг: НБУ пояснив, чи будуть обмеження при переказі грошей
Нагадаємо
За даними НБУ, за 7 місяців 2020 року е-ліміти на операції в іноземних банках відкрило на 60% більше громадян — 12,3 тис. осіб, ніж за весь 2019-й. А обсяг грошових переказів за кордон зріс на 24% (у порівнянні з 12-ти місяцями минулого року) — до $152,8 млн.
Цікаво, що найбільше фізособи вивели на закордонні рахунки в березні 2020 року, коли почався карантин по covid-19, — $31,6 млн. Тоді було відкрито 1,9 тис. е-лімітів. На другому місці по активності виявився минулий місяць: у липні було відкрито 2,4 тис. е-лімітів та виведено $25,7 млн.
За останні півтора року рахунками в іноземних фінустановах обзавелося понад 20 тис. українців. Сумарно на них вивели $276 млн. І це тільки офіційно, в законодавчих рамках. Скільки грошей витекло без дотримання всіх правил і в обхід процедур — невідомо.
Як працюють нові правила
Процедуру відкриття рахунків за кордоном та їх поповнення сильно спростили з 7 лютого 2019 року, коли набув чинності новий закон про валютне регулювання. Документ скасував таке поняття як індивідуальна валютна ліцензія.
Замість неї для людей ввели систему е-лімітів. Українцям, які хочуть відправляти кошти на закордонні рахунки, дали можливість робити це легально. Вони можуть офіційно відкрити через свої українські банки е-ліміти, і через них відправляти гроші за кордон:
- з 7 лютого 2019 року фізособі дозволялося виводити за кордон €50 тис. на рік;
- з 18 грудня 2019-го — €100 тис./рік.
Коментарі - 8
Сомневаюсь что вообще возможно хотя бы приблизительно определить где чаще открываются счета.
Максимум что можно посчитать (на текущий момент, пока не налажен обмен информацией о счетах между банками и налоговыми службами третьих стран) это наиболее популярные страны среди клиентов фирм предоставляющих услуги открытия счетов зарубежом. Причем только украинских фирм там как такие фирмы наши соотечественники регистрируют и на месте, естественно даже о существовании их не всегда легко узнать если не погружаться в эмигрантскую тусовку.
Но гораздо большее количество граждан открывают счета сами — я сейчас про заробитчан. И хотя по духу статьи они вроде бы за контекстом, но заголовок то этого не отражает.
украинских гастарбайтеров в России — возможно
статистика не такая и радужная…
Хотя ещё встречаются одиночные жалобы на Минфине
на проблемы с получением рублёвых переводов из РФ…
Но всё реже и реже…