Команда Національного банку звернулась до українського суспільства і поскаржилась на політичний тиск з боку окремих народних депутатів. Про це йдеться у заяві НБУ, опублікованій на сторінці у фейсбук.
Цькування та шантаж. Команда Нацбанку звернулася до міжнародних організацій
Працівники центробанку різних щаблів та спеціалізацій — від директорів департаментів до менеджерів та спеціалістів — звернулися до громадськості, експертної та бізнес-спільноти, медіа, вищих органів влади та міжнародних організацій із заявою:
«Ми вимагаємо припинити політичний тиск на НБУ. Не на словах, а діями. Ми очікуємо реакції на неетичну поведінку деяких народних депутатів, які прийшли у ВР захищати інтереси не народу України, а окремих олігархів. Депутатів, які систематично спотворюють та дискредитують нашу роботу».
В НБУ заявили, що мета таких нардепів — припинити співпрацю України з міжнародними партнерами.
Читайте також: Голова НБУ написав заяву про звільнення через політичний тиск
Нацбанк закликав дати їм змогу виконувати свою роботу у середовищі моралі, гідності та професійної дискусії.
Читайте також: Смолій розповів, що має на увазі під політичним тиском на НБУ
Нагадаємо
- 1 липня 2020 року Смолій написав і подав президенту заяву про звільнення у зв'язку з відставкою за власним бажанням через «систематичний політичний тиск».
- 2 липня президент прийняв відставку. Підтримав відставку і профільний комітет Ради. 3 липня Рада звільнила Смолія.
Коментарі - 21
А может потому что не хотят выделить 10 га земли под Киевом, или не хотят отдавать Одесский припортовый завод? :)
Пишет, лишь бы что писать.
По делу же — НБУ до недавно оставался относительно независимым и делал все весьма неплохо — курс стабилен, ЗВР растут, инфляция падает, учетная ставка падает. А вот правительство экономику угробило. И «спасать» ее собирается печатным станком. Чему НБУ активно сопротивляется.
Зарегистрирован: 26 августа 2015
Если мне — то где я могу получить ту самую оплату от тех же депутатов, которые меня оплачивают?
На пепелище сельсовета девки водят хоровод...
Процитирую: «Когда уходит в отставку глава центробанка, одних заявлений недостаточно. Чтобы защитить реформы, которые мы уже провели, МВФ должен заявить, что не будет в дальнейшем проводить выплаты Украины, пока Зеленский не назначит управляющего, способного защитить реформы», - заявила экс-руководитель НБУ.
НБУ это гос.структура а не их частная лавочка.
Не нравится-есть прекрасная программа трудоусстройства «озеленення міст».
Расвели махновщину в стране и удивляемся почему все плохо.
Судей трогать низя, НБУ низя, НАБУ низя, МВД низя, нефтегаз-низя-феодальное госсударнство прям, семейные кланы приватизировали власть и возмущаются.
Сознательное нарушение и игнорирование законов — это точно не путь к успеху. Это как раз и есть «махнощина». А в нашем случае — феодальщина.
Может еще судовую ветку подчиним исполнительной власти и попутно законодательную, чтоб был один царь-бог всея Украины и никаких проблем?
Вот есть ст. 85 Конституции Украины, на которую как Вы выше высловились «на закон наплевать», только вот Вам.
Стаття 85. До повноважень Верховної Ради України належить:
18) призначення на посаду та звільнення з посади Голови Національного банку України за поданням Президента України;
19) призначення на посади та звільнення з посад половини складу Ради Національного банку України;
Тож пригадаємосхемку другої половини 2019 року: Уряд масово «гріб» позики в гривні, продаючи ОВДП, при цьому йшло активне залучення нерезидентів; останні заводили валюту, продавали її на міжбанку, що вело до падіння курсу долара, і вкладали гривню в ОВДП під порядка 15%; НБУ з Урядом сприяли такому «зміцненню» гривні (тобто мало що робили, щоб його не допустити), забезпечуючи нерезидентам відсотки У ВАЛЮТІ на рівні 30% річних і більше. Паралельно це вело до діри в бюджеті через «неправильний» прогноз курсу. Але кого це хвилювало?
Сьогодні, враховуючи залученість до схеми високопосадовців (сам преЗЕдент став учасником), стає очевидним, що нерезиденти мали гарантії НБУ і Уряду, що все буде пучком... Очевидно, і сьогодні мають. Правда, з врахуванням діри в бюджеті, НБУ з кінця 2019 вимушений був трохи «посунути» нерезів, піднявши курс до 24,5-25, а згодом, під шумок коронавірусу і до 27. Тепер, скоріше за все, є домовленість: НБУ забезпечує відносну стабільність курсу - не нижче 26,5 для бюджету, не вище 27 для нерезидентів, а нерезиденти у свою чергу, маючи гарантії НБУ, забирають свої грошики повільно, не збурюючи МБ.
Питання на засипку: а ХТО ці нерезиденти, якщо сам преЗЕдент взяв участь у схемі, отримуючи свої 30% у валюті НА ЗНАННІ СИТУАЦІЇ. А чи не офшорні це грошики (принаймні, значною мірою), раніше вкрадені в Україні?