Мінфін - Курси валют України

Встановити
18 червня 2020, 14:26

Заробітчанам шукатимуть роботу за кордоном безкоштовно

Депутати вирішили заборонити агентствам з працевлаштування брати гроші з претендентів за пошук роботи.

Одні експерти кажуть, що таким чином вдасться вигнати з ринку шахраїв, які хочуть нагрітися на наших співгромадян. Інші запевняють, що нові правила лише посприяють переділу ринку. «Мінфін» розбирався, що змінить для заробітчан новий закон.

Хто заплатить агентству

Вчора парламент прийняв у першому читанні законопроект №2365, в якому прописані суттєві зміни для агентств-посередників. Навести порядок на ринку послуг з працевлаштування влада намагалася і раніше.

Наприклад, минулого року в парламенті був зареєстрований законопроект №10153. Він пропонував створити при Мінсоцполітики спеціальне відомство по заробітчанах. А їх самих вносити до реєстрів, видавати спеціальні картки. Новий регулятор мав би в тому числі, контролювати агентства-посередники.

Але, мабуть, найскандальніша норма — про створення окремого фонду добробуту українських мігрантів. Передбачалося, що заробітчани сплачуватимуть до нього внески, а натомість зможуть розраховувати на допомогу в разі проблем за кордоном.

Читайте також: Чи зможуть наші заробітчани працювати на Європу з дому

В профільному співтоваристві відразу ж заговорили про спроби обкласти заробітчан новим податком. Суспільний резонанс виявився настільки великий, що проект в підсумку відкликали.

Але ідея навести порядок із закордонним працевлаштуванням нікуди не поділася. Тому з'явився новий проект — №2365.

Він виглядає більш скромно, ніж попередній. Основні нововведення прописані для агентств, що надають послуги з працевлаштування за кордоном.

По-перше, хочуть скасувати їх ліцензування. Замість ліцензій агентства отримуватимуть дозволи на роботу. Також компанії внесуть до спеціального реєстру і перевірятимуть їх діяльність.

«Отримання ліцензії — складна бюрократична схема. Я знаю випадки, коли агентство шість разів подавало документи, але в підсумку все одно отримало відмову. Але якщо є вихід на потрібного чиновника, ліцензію можна купити. Тобто, ліцензування не виконує свою головну функцію — контролю над ринком. Зате ускладнює життя законослухняним агентствам», — вважає голова Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобійник.

По-друге, документ встановлює заборону для агентств брати гроші з претендентів на роботу. Всі послуги з підбору вакансії і організації виїзду повинні стати повністю безкоштовними для людей.

Читайте також: Wizz Air відновлює польоти з України

Передбачається, що платити за все будуть роботодавці. «Власне, пропонується механізм, за яким працюють рекрутингові агентства з підбору вакансій в Україні: роботодавець дає агентству заявку і за підсумком оплачує її виконання. Людина при цьому нічого не платить», — пояснив Воскобійник.

На його думку, це дозволить вирішити головну проблему ринку посередницьких послуг з працевлаштування за кордоном — прибрати з нього шахраїв. Вони беруть з здобувача по 100-500 євро, нібито за пошук роботи. Але в підсумку просто «зникають» або ж відряджають за кордон на міфічну вакансію.

Притягти таких посередників до відповідальності непросто. У договорах, які вони підсовують довірливим українцям, зазвичай прописано, що плата вноситься за «інформаційні послуги».

По-третє, у законопроекті передбачені жорсткі штрафи для агентств за порушення правил роботи (зокрема, за платні послуги для шукачів) — до 2-5 тис. неоподатковуваних мінімумів (34 тис. — 85 тис. грн). Як розраховують автори законопроекту, це повинно стати вагомим аргументом для посередників дотримуватися закону.

Як продають роботу мрії

Проблема масового шахрайства з працевлаштуванням за кордоном дійсно існує. «Людям обіцяють роботу буквально в будь-якій країні, навіть там, куди нашому заробітчанину потрапити дуже складно, скажімо, у Великобританії, Норвегії, Франції та ін. Але є умова — потрібно заплатити до 500 євро. Як правило, після цього «посередник» просто зникає разом з вашими грошима», — говорить Воскобійник.

Розмах тіньового бізнесу на заробітчан вражає. Якщо в 2017 р. Польща видала близько мільйона дозволів на роботу для українців, то через легальні агентства було влаштовано лише 12,4 тис. осіб.

Читайте також: Держава, яка скасує податок на доходи, отримає джокер в новій економіці

В 2018 р. з 1,8 млн запрошень, через офіційних посередників пройшло 12,5 тис. українців. Тобто через легальні агентства влаштовується менше 1% всіх заробітчан. Більш свіжої статистики немає, але ситуація останнім часом погіршилася.

За словами Воскобойника, тільки по роботу в Польщі до «сірих» посередників звертається не менше 280-360 тис. чоловік на рік. Якщо припустити, що кожен з них заплатив хоча б 100 євро, отримаємо приблизний обсяг тіньового ринку — 28 -36 млн євро тільки з Польщі. Тобто на кону величезні гроші, що приваблює в цей «бізнес» все більше посередників.

Як відзначає аналітик ринку праці Тетяна Пашкіна, останнім часом вони все частіше маскуються під законослухняних, тому вирахувати шахраїв не просто.

«Ми будемо домагатися, щоб до другого читання у проект внесли пункт про те, щоб навіть у рекламі зарубіжних вакансій обов'язково потрібно було вказувати — здобувач нічого не платить. У цьому випадку недобросовісним посередникам буде складно пояснити, чому в підсумку вони вимагають гроші», — розповів експерт.

Втім, тут є нюанс. Гроші з шукачів зараз беруть не тільки фірми — шахраї, але і добропорядні посередники, правда, там сума менша — близько 600 грн.

«Для агентства це свого роду гарантія, що людина не передумає їхати, тобто роботу їй шукатимуть не даремно», — говорить Пашкіна.

6 ознак «лівого» агентства

Вирахувати несумлінного посередника можна за такими ознаками:

  • відсутність ліцензії;
  • відсутність компанії в переліку фірм, які займаються закордонним працевлаштуванням на сайті Держслужби зайнятості;
  • офіс агентства знаходиться в «підпіллі», скажімо, в квартирі або гуртожитку;
  • однобокий опис пропонованої вакансії. Мають бути вказані як плюси, так і мінуси роботи. Якщо все занадто ідеально, це відразу повинно викликати підозру;
  • ідеальні відгуки на спеціалізованих сайтах і в соцмережах на тлі повної відсутності критичних зауважень. Це може свідчити про те, що агентство «підчистило» репутацію;
  • відсутність чітких і зрозумілих відповідей на запитання про роботу та виїзд за кордон — хто платить за проживання і харчування, чи є у роботодавця штрафи, чи вчасно він платить зарплату і т. д.

«Якщо є «дзвіночки» хоча б по одному пункту, краще не працювати з таким посередником», — говорить Пашкіна.

Дрібним не залишиться місця

Законодавці хочуть, щоб за послуги посередників платили виключно роботодавці. Варто зазначити, що і зараз це практикується. Але далеко не всі компанії готові щедро оплачувати підбір робітників в Україні.

Лише деякі перераховують гроші за передоплатою, більшість платить вже за фактом «поставки» робітників, а в деяких випадках — після випробувального терміну.

Тобто, заборона брати гроші з претендентів може вдарити не тільки по шахраях, але і по невеликих агентствах, у яких ще не напрацьована база платоспроможних роботодавців. Зате у виграші залишаться великі агентства з працевлаштування. Не виключено, що це позначиться на обсягу пропозиції вакансій — він звузиться.

«Такий підхід може свідчити про спробу переділу ринку. Далеко не всі європейські роботодавці кинуться оплачувати пошук робітників. До того ж багато українців працюють за кордоном неофіційно, а в цьому випадку роботодавець точно нічого не буде платити», — говорить Аналітик інституту Growford Олексій Кущ.

Також, на його думку, сумнівним виглядає аргумент про те, що за допомогою штрафів можна викорінити шахрайство. «Де ви бачили шахраїв, які шикуються учергу на оплату штрафів. Їх потрібно виявляти і карати жорсткіше, а не штрафувати», — говорить експерт.

«Все це більш скидається на спробу налагодити свого роду «експорт трудових ресурсів», коли ті ж європейські роботодавці повинні будуть домовлятися про постачання робочих рук» з певним пулом агентств. Це нагадує нещодавні домовленості наших влади про організації чартерів на збір ягід у Фінляндії», — додав Кущ.

Законопроект розкритикували і в Головному науково-експертному управлінні Верховної Ради. В його висновках, зокрема, сказано, що заміна ліцензування на декларування (тобто, отримання дозволів на роботу) для посередників навряд чи посилить захист заробітчан.

Адже «ліцензування передбачає жорсткіший контроль за роботою суб'єкта господарської діяльності». Зокрема, органи ліцензування уповноважені проводити планові і непланові перевірки. А якщо працювати просто за дозволом, таких перевірок вже не буде. Тобто виходить, що заробітчани виявляться не такими вже захищеними, як обіцяють автори законопроекту.

Надія Маркова

Коментарі - 45

+
+30
lsdog
lsdog
18 червня 2020, 14:40
#
Государству уже нечего регулировать. Это перебор. Все что надо, это просто выполнять действующие нормы законов, внимательно читать договоры, выполнять их, документально подтверждать все расходы, и конечно, что бы санкции были действенными и рабочими. Люди как искали так и будут искать возможности для поиска работы зарубежом сами или через посредников.
+
+50
matroskin
matroskin
18 червня 2020, 21:18
#
Но без посредников на каждом углу это поначалу немного усложнит людям поиск работы-собственно это и есть истинная цель этого Закона.
Все озвученные красивые фразы типа «в целях борьбы с мошенниками» это полный бред, ведь в УК есть статья за мошенничество, никто не мешал и без этого Закона по ней привлекать мошенников к ответственности.
Думаю логично, что следующем шагом будет принятие Закона который запрещает выезд за границу на работу без справки от лицензированного агенства которое будет 1 на всю Украину и очень чтательно годами подбирать работу за рубежом всем нежелающим озеленивать Украину за 150$ зарплаты.
+
0
lsdog
lsdog
19 червня 2020, 8:34
#
Да, согласен, тоже когда читал об этом подумал, что бы замедлить отток рабочей силы из страны этот закон. Тоже подумал про эту цель. Оно и понятно, что все меньше и меньше людей хочет работать на это государство и платить тут налоги которые воруются
+
+82
Італій .
Італій .
18 червня 2020, 14:52
#
Депутаты решили запретить агентствам по трудоустройству брать деньги с соискателей за поиск работы.

Тоесть фактически депутаты загнали этот сервис в тень тем самым лишив работников пользующихся услугами посредников какой-либо защиты со стороны государства.

Молодцы зелебобики, чё.
+
+40
Winstrolll
Winstrolll
18 червня 2020, 15:11
#
Не преувеличивайте. У нас большинство посредников дерут необоснованные деньги за так называемый «пакет документов», куда по факту входит приглашение (бесплатное для соискателя, либо максимум оплата официального взноса в ужонд - если говорить о Польше, в размере 30 зл или около 200 грн.) + страховка (тупо для пересечения границы, грн. 300 стоит в среднем) и анкета на подачу в визовый центр, которая заполняется за 10 минут, а помочь может (бесплатно) сотрудник того же центра. Вакансии по Польше все бесплатные, у них оплата за вакансию уголовно наказуема для местных посредников. Так вот наши дерут по 100-200 евро за *** пакет документов, цена которому максимум грн. 500 + оплату за вакансию, от 500 грн. и выше. Т.е. деньги на воздухе. И при этом подписывают договора, как в статье говорится, «на оказание консультационных услуг», т.е. взятки с них гладки. Для соискателя вакансии нормальная инициатива, по крайней мере не придется платить лишние бабки паразитам (с учетом характера деятельности они именно таковыми и являются). Есть нюансы, но над ними можно работать. А государство в этих вопросах никогда и не защищало никого.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
18 червня 2020, 15:35
#
Но если люди добровольно за это платят, в чём тогда проблема?
+
0
MILEBCKIY .
MILEBCKIY .
18 червня 2020, 19:42
#
Потому что нету другого варианта...
+
+37
Shamshir87
Shamshir87
18 червня 2020, 21:06
#
Есть варианты, называются: умей читать. Но увы, это старое и забытое искусство, и только единицы знают его.
+
+42
Італій .
Італій .
18 червня 2020, 16:28
#
Моя знакомая трудоустраивалась через посредника. Через него получает часть оплаты уже в гривне, тут на украинский счёт. Работает там уже кажись два года.

Так что не все посредники одинаково фиговые.

С тем же успехом можно запретить риэлтерам брать оплату за свои услуги под поводом того что существуют консультационные конторы которые не несут ответственности за найденные варианты жилья.
+
0
Tisha ™
Tisha ™
19 червня 2020, 8:27
#
Согласен, посредник посреднику рознь.
+
0
Alexey Prihodko
Alexey Prihodko
18 червня 2020, 15:35
#
Не вижу логики насчет «тени».
Пусть он хоть тысячу раз в тени, клиенты не пойдут туда, где с них дерут лишние бабки
+
+30
lsdog
lsdog
18 червня 2020, 15:38
#
Если где-то дерут лишние бабки и они ещё работают, значит кто-то идёт
+
+12
Італій .
Італій .
18 червня 2020, 16:28
#
Дело в том что теперь нет легального рынка для тех кто дерет только положенные бабки.
+
0
bonv
bonv
18 червня 2020, 16:23
#
Мета влади щоб в Україні не залишилось працездатного населення?
+
0
StNiko
StNiko
18 червня 2020, 17:56
#
И тут решили рыночек подмять, видимо неплохие доходы там
+
0
seaman
seaman
18 червня 2020, 19:54
#
Это вы еще не знаете как морячков разводят и посредники, и государство
+
+15
Dmitro1971
Dmitro1971
18 червня 2020, 19:54
#
А слабо використовувати центри зайнятості? В наш електронний вік зробити реєстр працездатного населення (100%). Кожен зареєстрований громадянин України працездатного віку, що не має медичних або інших визначених законом поважних причин, автоматом попадає в цей реєстр, який має свою ієрархію: офіційне працевлаштування, на обліку в службі зайнятості, стаціонарне навчання, служба в армії, догляд за особами які потребують опіки, самозайняті особи і т.д... Самозайняті особи мають платити податки згідно свого роду діяльності але не менше від суми податку що відповідає рівню доходів згідно мінімальної заробітної плати. Центр зайнятості напряму співпрацює із вітчизняними і закордонними агентствами з працевлаштування або безпосередньо із роботодавцями і працевлаштовує осіб, що стоять на обліку. Громадянин який перебуває на обліку в службі зайнятості і виявив бажання працювати за кордоном оформляється самозайнятою особою і направляється на роботу згідно запропонованої вакансії. По завершенню строку трудового договору повертається в Україну та офіційно оформляється на облік в центрі зайнятості з усіма правами і обов'язками та отримує допомогу по безробіттю відповідно загальноприйнятих принципів. Таким чином буде досягнуто контроль за рухом робочої сили і частково обмежено можливість нелегального працевлаштування і виплати заробітної плати в конвертах. Це не вплине на збільшення виплат із фонду тому що вони відрегульовані, але дасть повну картину ринку робочої сили.
+
0
sergiy1980
sergiy1980
18 червня 2020, 22:31
#
Всё так складно как в песни «И Ленин такой молодой и юный Октябрь впереди».
+
+27
matroskin
matroskin
18 червня 2020, 22:54
#
Не думайте что Вы изобрели велосипед, всё Вами изложенное много лет назад уже работало, потом в 1961 году его таки отменили. Гуглите «крепостное право». Сегодня в мире нет стран где есть что то подобное, посему Европа это не одобрит и МВФ денег не даст. Вы б ещё предложили торговать заробитчанами.
2020 год за окном, а у людей такое в головах бывает. Ужас. И они ещё в Европу стремятся, да Вам в Африку к людоедам.
+
0
Conclusion
Conclusion
19 червня 2020, 7:18
#
Где торговля заробитчанами? Что за бред? Это нормальная мировая практика, что люди стремятся зарабатывать в более развитых экономиках. Украинец едет в Польшу, поляк едет в Германию, немец едет в Швейцарию и.т.п.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
19 червня 2020, 14:07
#
Тот момент, когда бедный нищий рад из Франции едет работать в Германию, а немецкий заробитчанин во Францию =)
+
0
Dmitro1971
Dmitro1971
19 червня 2020, 14:52
#
Для «особо ерудованих»: кріпосне право відмінили в 1861 році а не в 1961...
А нічого що молоді лобуряки які тут не хочуть працювати і платити податків (і не тому що немає роботи а тому що вони круті) залишили своїх дітей на утримання нам? Чому ми маємо платити податки за себе і за них, щоб утримувати їх дітей? Скажете що на школу збирають гроші і всі складаються? На якісь дрібниці - так... Але на основні витрати: енергоносії, зарплати вчителям і т.д. все йде з бюджету... Чому тільки з наших податків??? І так по всьому... Чому??? Кого Ви захищаєте???
+
0
lsdog
lsdog
19 червня 2020, 15:31
#
Вы пойдите на работу где вас будут кидать на бабки и не платить зп, а с того что платят ещё штрафовать, и все это в комплекте за 4-5-6к сейчас в кризис в Киеве без официального трудоустройства. Вас такое соц пакет устривает? Можно найти и на 7-8к и работу, но просто там не будет, ещё лучше две сразу, да? Или как? Без опыта и тд. А в регионах или в сёлах что? Можно сказать, что надо думать головой и самому что-то предпринимать, если что-то не устраивает, но под боком Польша и как минимум туда можно поехать, жить в ухоженной стране с хорошей и растущей экономикой, с законами и правами человека. Во всем мире есть люди, которые просто хотят работать, им другого не надо и они получают нормальную зп. Не паряться. В сша машина 2013 года будет стоить 3-4к долларов с зп 1500-2000 на старте в месяц. Кредит на дом на всю жизнь с минимальной ставкой, у них все есть, они живут в удовольствие ходя на работу и обеспечивая нормальный уровень жизни. А какой уровень жизни можете позволить себе вы на 120-250$ в месяц? С таким успехом можно дома сидеть и ничего не делать. Не работают, потому что не хотят и не видят смысла за те деньги. Про налоги и почему так, могли бы и сами уехать туда где эффективность управления бюджетом выше.
+
+12
Італій .
Італій .
19 червня 2020, 15:41
#
залишили своїх дітей на утримання нам

Щось я не зрозумів цю фразу. Скільки чужих дітей ти зараз утримуєш?

Чому ми маємо платити податки за себе і за них, щоб утримувати їх дітей?

Создай тут рабочие места для низкоквалифицированных рабочих с зарплатой 30К и все те лобуряки охотно пойдут к тебе работать, а ты с их зарплат отчислишь подоходный и ЕСВ в бюджет тем самым профинансировав школы, медицину, полицию, армию, дороги.

А ну, рассказывай сколько на твоём (твоём собственном или твоем где ты один из руководителей) предприятии работает людей и какая средняя зарплата у них.
+
0
Dmitro1971
Dmitro1971
20 червня 2020, 13:48
#
Я згідно свого статусу вимушений оформляти електронну декларацію. А тому можу з чистою совістю сказати що за минулий рік показав дохід більше 600 тис, з яких утримано більше 120 тис. ПДФО з військовим збором і на мій ФОП мої роботодавці сплатили більше 100 тис ЄСВ... Я впевнений, що ця сума податків перекрила видатки держави потрачені на мене і моїх дітей та ще й на дітей тих хто податки не сплачує. 
  А щоб узагальнити можу сказати що в Україні 16 млн. працездатних осіб. Якщо відкинути по максимуму всіх військових, медиків, вчителів і вихователів, поліцаїв-насильників і продажних суддів то гарантовано залишиться 10 млн. тих хто може працювати і платити податки. І якби цих 10 млн перемножити на моїх 220 тис то доходи бюджету були б тільки від зарплат 2,2 трильйони грн., а не теперішні планові 1 трильйон разом з рентою, акцизами, ПДВ і різними ШМДВ...
   Так що нема чого мені говорити «рассказывай» - я знаю про що я кажу... 
+
+27
matroskin
matroskin
19 червня 2020, 15:48
#
1.Чесно говоря я их детей не утримую, посему мне абсолютно пофиг где их родители в Польше или здесь получают пособие.
2.Как человек всю жизнь платящий налоги, я сегодня не понимаю куда они идут.
-в больнице ВСЁ за отдельную плату, абсолютно ВСЁ, от услуг врача до туалетной бумаги которую меня обязввают купить на неделю, больше чем я использую её за год. Все УЗИ, МРТ и т.д. куплены за бюджетные деньги платные!!!
-в полиции без денег у тебя максимум что возьмут заявление и выбросят его в муссорку.
-вроди есть армия, но как оказалось в 2014 её нет, т.е. она есть в плане получателей з/п, а в плане исполнять свои обязанности так оказалось что их нет, начали мобилизировать тех кто всю жизнь содержал армию.
-суди и прочие гос.органы предоставляют исключительно платные услуги+нужно давать взятку.
Т.е. среднестатестический законопослушный гражданин 40 лет платит 19.5% от своей зарплаты за единственную реальную услугу-з/п учителям. При этом не забываем что 1 учитель на 30 учеников. К тому же з/п учителей это не только мои налоги это ещё куча поступлений в бюджет в сиде налогов предприятий, акцизов, сборов, пошлин и т.д.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
19 червня 2020, 19:43
#
Вместо того чтобы пригорать, подумайте как оптимизировать налоги, чтобы платить их минимально, и воспринимайте вообще ситуацию, когда надо платить налоги, как мзду,крышу за ведение деятельности в регионе, и вам легче будет жить.
+
0
matroskin
matroskin
19 червня 2020, 20:37
#
«и воспринимайте вообще ситуацию, когда надо платить налоги, как мзду,крышу за ведение деятельности в регионе»
Вам не в Европу а в племья к аборигенам с такими понятиями.
У Вас совок в крови, Вы даже спустя почти 30 лет не можете понять, что Вы не раб у чиновников, Вы нанимаете чиновников для организации каких то социальных процессов. Нет в мире такой проффесии где работник сам себе устанавливает з/п, нет кроме как чиновник в постсоветских и прочих тоталитарных странах.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
19 червня 2020, 20:59
#
Это не мои понятия, это реальность данной страны. Пытаться меня задеть тем что у вас пригорает- так себе логика. Называть меня совком- еще смешнее. То что я не в панталонах на майдане ору что всё плохо, еще не означает что я совок. Тем не менее, вас на майдане в трусах- я тоже не вижу =)
Рассматривайте Украину, как некую площадку, где удобно зарабатывать деньги, в связи с местными законами и устоями аборигенов, а Европу- домашний и уютный порт. Жить в Европе, платить там налоги, детей встречать из частной школы- чем не антипод совка?
+
0
matroskin
matroskin
19 червня 2020, 20:52
#
Платить налоги безусловно нужно, но не как за крышу, а как нормальной стране. Так как Вы даете деньги своей жене и видите что она на них купила и приготовила. А давать деньги когда ты знаешь что 60-80% их украдут как то не хочется, дело даже не в деньгах, а втом что чувствуешь себя дураком.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
19 червня 2020, 21:00
#
Сравнивать семью и страну- не логично. И да, прочитайте значение слова рэкэт, и вам все сразу станет понятно.
+
0
matroskin
matroskin
19 червня 2020, 21:28
#
Ну так если страна позиционирует себя как рэкэт то закономерно она и получает такой же ответ от граждан. Не думаю что есть или были люди которые работали стахановскими нормами чтобы отнести рэкэту, тут как раз наоборот чем меньше зарабатываешь тем менее ты интересен рэкэту. Т.е. путь в никуда.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
19 червня 2020, 21:52
#
Нужно использовать свой мозг, и зарабатывать спокойно денюжки. Играться с самогосударство- очень смешно, я бы даже сказал по-дестки =) Никто не мешает вам зарабатывать денюжки, оптимизировать налоги, и хорошо жить. То что другие плохо живут- то чужие проблемы. Просто же.
+
0
Dmitro1971
Dmitro1971
20 червня 2020, 13:31
#
Тільки зарплату вчителям?
Бред!!!
Хабарі може й даєте але і зарплата їм іде немаленька...
Суддям, поліцаям, депутатам, працівникам виконавчих органів всіх рівнів (від кабміну, обласних, районних адміністрацій, ОТГ до дрібної сільської ради), медпрацівникам, вчителям і вихователям..
Крім зарплати за бюджетні кошти проводиться утримання і ремонт всіх їх будівель, придбання, ремонт і утримання транспортних засобів. Чи ви думаєте що поліцаї своєю мочею авто заправлють... 
І т.д. а не (за единственную реальную услугу-з/п учителям...)
+
+7
matroskin
matroskin
21 червня 2020, 20:22
#
Я не считаю справедливой з/п судьи в 200 тыс, это при том что у него рабочий день с 9 до 14, и тяжелее ручки он ничего не подымает. И не нужно рассказывать про суммы дел. Любой кассир в банке за день через свои руки пропускает миллионы и получает минималку. Аналогично не считаю разумным покупать полицаям авто по 0,5-1.5 млн, в то время когда пенсионер с 30 летнем стажем получает 1,5 тыс пенсию.
Так что наведенные Вами аргументы только подчеркивают, что власть имеет народ за дураков и просто паразитирует на нем, никаких признаков эффективного управления, справедливости или заботы о народе я не вижу. Для простых граждан всё формально, а для себя реально все благи за деньги простых граждан.
+
+15
Shamshir87
Shamshir87
21 червня 2020, 23:56
#
Все верно- полицаям надо инвалидки отечественные покупать, а потом ныть что они никого догнать и задержать не могут. Судьям- платить минималку, а потом удивляться что они приговоры за бабло делают. :D совок ушёл- совки остались.
+
+15
Shamshir87
Shamshir87
21 червня 2020, 23:57
#
И вообще- отменить в бюджете выплаты на образование, медицину, строительство, на все что не касается пенсий, и выдавать пенсам по 30к грн в месяц, они заслужили ведь :D
+
+7
matroskin
matroskin
22 червня 2020, 18:40
#
Открою Вам огромный секрет.
При совке судья получал з/п равную з/п учителя, но ему даже в голову не приходила мысль что то порешать. Хочу Вам напомнить, что после повышения судьям пару лет назад з/п в десятки раз они от этого судить чеснее не стали, да и самое плевое дело как по 5 раз переносили так и переносят, судей после 15:00 днем с огнем на рабочем месте не найдешь. Так что дело тут вовсе не в з/п. Судя Вашей логике то самую большую з/п в Украине должен получать охранник Вася в хранилище НБУ. То рэкету платить чтоб не трогали то ворам чтоб меньше крали. У Вас какой то комплекс неполноценности (а может и не комплекс), а мышление на уроне дет. сада. Закончили.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
22 червня 2020, 20:58
#
«При совке судья получал з/п равную з/п учителя»- не правда, при разных эпохах генсеков она была разная, но она всегда была выше рядовых учителей. При этом, были компенсации по профилакториям, дачам и прочим радостям, в виде стройматериалов и служебных машин. Так что- если хотите совок вернуть, начните с поддержки всего что раньше судьям давали, и выйдет что им недодают.
Я вам логически все объясняю, а вы ура-патриота включаете. Мечты и реальность- 2 разные вещи, если что. Давайте я вам подыграю: пук-пук давайте кнопочку нажмём, и все заживут хорошо, все прекратят убивать, грабить, все начнут получать столько денег, сколько сами того хотят. Вы этого хотели? =)
+
0
matroskin
matroskin
22 червня 2020, 23:03
#
Я не мазохист и Ваши взгляды мне чужды и непонятны. Во всем должна быть ответственность, инкасатор возит миллионы, но почему то никому идея не приходит в голову платить ему з/п тысяч 400. А вот суддьям так пожалуйста, чтоб не крали. Давайте Вы мне платите по 20 тыс в мес, чтоб я Вам морду не набил, или не украл у Вас машину. И Вы находите это нормальным и правильным.
+
0
Shamshir87
Shamshir87
23 червня 2020, 9:44
#
Вот же глупые люди по всему миру- судьям высокие зарплаты назначают. И зачем пример с них брать? У нас свой путь- путь минималки для судьи :D И да- у вас разрыв шаблонов. Вы наверное не знаете как формируются зп в частном секторе и как в гос секторе. Может таки, сначала этим вопросом заинтересовались бы? Ну и да- нашел за 81 год бумажку по зп, а именно: учитель высшей категории, СШ 49, г. Кривой Рог- 48 рублей. Судья Жовтневый район, г. Кривой Рог 594р. Шахтер- 311р. Это чтобы у вас передергиваний о псевдозп совка не было =)
+
+39
YevgenMuza
YevgenMuza
18 червня 2020, 22:21
#
Слава богу, что нашлась хоть одна единственная сфера, где власть ещё не помогла людям, а то бедные совсем не знали, чем бы ещё помочь.
+
0
Tisha ™
Tisha ™
19 червня 2020, 8:28
#
Это не надолго... увы. :(
+
0
bublik
bublik
18 червня 2020, 23:22
#
Интересно, почему депутатов так интересуют заробитчане но не интересует засилие фальсифицированных и некачественных продуктов, взяточниство, разворовывание бюджета и т.д. Вот куда не полезут жди подвох.
+
0
Conclusion
Conclusion
19 червня 2020, 7:15
#
Полностью поддерживаю. Адекватные компании зарабатывают за счёт договорённостей с иностранными работодателями. Потенциальный работник в таком случае не боится остаться ни с чем, а работодатель получает более адекватных работников, ведь посредник более тщательно отбирает кандидатов, иначе всякая алкашня и быдлота не принесёт доходов иностранной компании, а та в своё очередь, не компенсируют услуги посредника.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися