У тих випадках коли МФО зіштовхуються з браком обігових коштів, вони продають портфелі виданих позик. Інвестори мають можливість викуповувати ці портфелі і таким чином заробляти. Про це розповів консультант з інвестицій компанії Simple Invest Андрій Приходько під час вебінару «Куди інвестувати у 2020 році».
Як можна заробляти на інвестиціях в МФО
За словами Андрія Приходько, інвестори купують права вимоги за позиками не безпосередньо у МФО, а через Simple Invest. Фактично інвестиції здійснюються наступним чином: будь-яка особа може доручити компанії Simple Invest викупити портфель позик, а та сплачуватиме вкладнику наперед визначений дохід.
Компанія бере на себе зобов'язання моніторити портфель мікрофінансових організацій і відбирати для продажу тільки якісні позики. Simple Invest купує портфелі позик лише за умови, що в них не менше 60% постійних клієнтів МФО, які раніше вже брали і повертали позики.
Компанія також стежить за платіжною дисципліною боржників і нараховує дохід. За управління портфелем Simple Invest бере комісію, а інвесторам сплачує фіксований дохід — 23% річних у гривні.
Ефективна ставка за кредитами в МФО, з якими співпрацює Simple Invest, становить 522% річних, зазначив Андрій Приходько. Така ставка дозволяє перекрити втрати навіть у тому випадку, якщо деякі позичальники не повертають борги.
Читайте також: Економічна криза не вплинула на якість обслуговування кредитів під заставу
Щоб зменшити ризики Simple Invest також проводить аудит роботи МФО: аналізує операційні результати компанії і поточну прибутковість бізнесу.
Щоб почати заробляти на інвестиціях в МФО, треба зареєструватися на сайті www.simpleinvest.com.ua.
Як це працює в світі
Інвестування в ринок вже виданих кредитів гарно працює в світі. Найвідоміший проект — глобальний маркетплейс з інвестування в кредитний ринок — Mintos, який був створений у 2015 році. З його допомогою МФО з різних країн, включаючи Україну, сумарно залучили понад 5 млрд євро. В операціях брали участь понад 289 тис. інвесторів з 66 країн. Серед українських МФО платформу Mintos використовують Alex Credit, SOS Credit, E-cash та Finko.
Запрошуємо взяти участь у вебінарі від SimpleInvest
Ви дізнаєтеся про новий для України спосіб інвестувати гроші в небанківські компанії і заробляти на цьому:
- Що таке інвестиції в онлайн-МФО
- Як працює цей бізнес в Європі
- Співвідношення ризиків і доходу для вкладника
- Як Simple Invest допоможе заробляти 23% річних вже зараз
- Підводні камені і нюанси, про які слід знати інвесторам
Коли: 23 червня, о 12:00
Участь безкоштовна, реєстрація — за посиланням
Коментарі - 51
Так само в рекламі МФО мають писати великими жирними літерами:
ЗВ'ЯЗОК З МФО ШКІДЛИВИЙ ДЛЯ ВАШИХ ФІНАНСІВ
— це заклик мовчати? Не згоден.
Ви закриваєте очі на шкоду для суспільства, яку несе діяльність МФО, а потім наївно питаєте «а що тут поганого, якщо це законно»?
Законодавство має захищати слабкі місця суспільства. Саме тому законодавство регулює обіг потенційно шкідливих речей, забороняє наркотики, обмежує алкоголь, тютюн, азартні ігри. Але законодавство недосконале.
Прикриватися законом, коли розумієш шкоду — це на совісті рекламодавців. Тому й кажуть, що «гроші не пахнуть».
Ось приклад з цивілізованої країни:
1. Відсоткова ставка не більше 0.8% в день
2. Штраф за затримку виплат не може перевищувати 15 фунтів
3. Загальна вартість кредиту не може перевищувати 100% від суми, взятої в кредит (з урахуванням всіх зборів і штрафів)
Зрозуміло, що гроші для Вас не пахнуть, Ви не бачите нічого поганого в тому, щоб рекламувати дикий капіталізм з захмарними відсотками і братками-колекторами, шкоди для суспільства Ви тут не бачите. У мене протилежний погляд, який Ви не розумієте.
Сказано достатньо, на цьому можна зупинитись.
Так активно захищаєте методи дикого капіталізму. Може Вам з цього бізнесу шось перепадає?