Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 10% до 8% річних. Про це заявив під час брифінгу голова НБУ Яків Смолій.
Нацбанк знизив облікову ставку до 8 % (відео)
«Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 8%. Продовження пом'якшення монетарної політики має на меті подальшу підтримку економіки в умовах пандемії та карантинних заходів», - заявив Смолій.
Прогнози НБУ щодо зниження ставки
Національний банк прогнозує зниження облікової ставки до 7% на кінець 2020 року.
«Оцінюючи можливу швидкість руху до цієї позначки, Нацбанк зважатиме на перебіг переговорів із МВФ, розвиток ситуації з коронавірусом та темпи згортання карантинних заходів, а також антикризові заходи урядів та центральних банків інших країн», - зазначив Смолій.
За його словами, Національний банк не виключає можливості й більшого пом’якшення монетарної політики у цьому році у тому випадку, якщо скорочення споживчого попиту через карантинні заходи та послаблення ділової активності будуть суттєвіше тиснути на інфляцію в бік її зниження, ніж очікує зараз НБУ.
Читайте також: Чи готовий Нацбанк знизити облікову ставку і кому буде вигідне таке рішення
На що це вплине
Це вплине на зниження вартості кредитів для бізнесу і населення, а також стимулюватиме ділову активність.
Разом з тим реалізація низки зазначених проінфляційних ризиків як внутрішнього, так і зовнішнього походження може викликати повільне зниження облікової ставки.
Що означає зміна ставки:
- Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.
Зниження облікової ставки НБУ вплине на зниження ставок по депозитами для населення.
Що стосується депозитів для юросіб, то їх чутливість значно вище, тому вони дуже швидко відреагують.
Крім того, за прогнозами банкірів, мають дешевшати депозити з довгим терміном.
Також враховуючи те, що Нацбанк взяв курс на дедоларизацію економіки, це може створити передумови для зниження ставок по депозитам у валюті через обмежений інтерес до них з боку банків.
Як змінювалась ставка раніше
Цикл зниження облікової ставки розпочався у квітні минулого року, коли регулятор зменшив її з 18% до 17,5%. Після цього впродовж минулого року Нацбанк переглядав її розмір ще кілька разів.
Востаннє НБУ знижував облікову ставку 31 січня цього року одразу на 2,5% річних — до 11%.
Однією з причин зниження облікової ставки було досягнення середньострокової інфляції в межах 5% +-1 п.п.
Коментарі - 101
На это точно не повлияет в текущих условиях!
Кабмін зацікавлений, щоб заробітчани залишилися працювати вдома. Планують давати їм пільгові кредити на бізнес. Gazeta.ua запитала заробітчан, які повернулися додому, за яких умов залишаться в Україні.
«Працював у Чехії на будівництві. Із трьома товаришами винаймали помешкання біля Праги. Заробляв близько 32 тисяч гривень. 20 тисяч гривень надсилав додому. За решту жив, при цьому не дивився на ціну продуктів. Коли приїхав в Україну, побачив, що жити тут дорожче. Насамперед дорогі ліки і вищі ціни в супермаркетах. Наприклад, пачка салату в Чехії коштувала 17-18 гривень, кілограм курятини – 80 гривень. Крупи теж дешевші. Та й рівень життя вищий. У нас була сучасна квартира. Власник двічі на рік за свій кошт робив косметичний ремонт. Відкривати в Україні бізнес не планую. Бо не маю впевненості, що уряд не передумає та не підніме через рік відсотки по кредиту. Повернуся назад, щойно відкриють кордони», - розповів Михайло Матвієнко з Івано-Франківська.
«Працювала на складі, перебирала овочі на великі торговельні мережі. Повернулася лише через те, що закінчилася віза. Мала зарплату 600 євро, але при цьому не платила за житло. Трохи зіпсовані продукти власник віддавав задарма. Мали вдосталь овочів і фруктів на приготування їжі. Також надавали уніформу та обід, який складався з бутербродів і чаю. Спробувала влаштуватися на аналогічну роботу вдома. Зарплата втричі менша, і жодних бонусів. При цьому ще й робочий день довший на дві години», - каже Олена Бороздіна з Києва.
За даними соціологічного дослідження «Рейтинг», лише 5% українців готові відкрити власний бізнес.
«Усе залежить від того, які умови запропонує уряд на бізнес. Я відкрив би щось пов'язане з переробкою фруктів і овочів. Торік працював у службі перевезення і знаю, що українські ягоди цінують. Питання в умовах. Якщо даватимуть кредит під 1-3 відсотки, залишусь. Як ні – знову поїду працювати далекобійником за кордон. Офіційно зареєстрований в Німеччині, де працюю на фірму. На час карантину отримав допомогу 600 євро від їхнього уряду. Жодних звернень від мене не було. Моя мама в Україні досі чекає на одноразову добавку до пенсії в тисячу гривень», - додає Вадим Герасименко зі Львова.
американская мечта...
https://www.epravda.com.ua/news/2020/04/23/659725/
ват?)))
А те, в свою очередь, накидывают еще и свой процент - все хотят зарабатывать.
+ сейчас рисково выдавать кредиты, все-таки в мире финансовый кризис.
Обычно в банках в два раза больше учетной ставки.
Питання що в кредитах проценти не знижуються — незалежно від падіння облікової…
Ниже ставок помогает бизнесам и предприятелям, которые будут что-то делать с деньгами. Успешная политика не может быть только для тех, которые хотят лениться.
Если спросите меня, нужно ли 0% как на западе — я тоже не согласен с ними. Это чистая эксплуатация капитализма и другой край. Где-то посередине 3-5% — хороший баланс.
Будут ''инвесторы'', купившие ''со скидкой'' кубометры воздуха над котлованом)
когда НБУ приходит спрашивать о возврате кредита - показываешь сериал про шута который стал президентом, он выигрывает выборы президента и своими депутатами валит все возможности с тебя взыскать этот долг
Ні ті, ні інші ОВДП не матимуть привабливості у випадку різкого зростання привабливості валюти. А це перше, до чого потенційно веде зниження ставки.
Однак, в його світлі тим більш правильними виглядають дії НБУ по втримуванню курсу від просідання нижче 27.
у 2015 році інфляція 43,3%
у 2016 році інфляція 12,4%
у 2017 році інфляція 13,7%
у 2018 році інфляція 9,8%
За 28 на наступному тижні, 30-33 у жовтні-грудні.
Ошибка в великой депрессии — держать учетную ставку слишком высоко. Почти весь мир понимает это и на 0% чтобы конкурировать друг с другом своими капиталистами и стимулировать потребление.
А 10%+ — это просто убийство бизнесов. Поэтому дайте НБУ нормализировать ставки. И кризис = дефляция, не инфляция, поэтому нужно ещё больше. Я не думаю, что НБУ врет. Действительно нет потребления при карантине.
Скрябін: Руїна.
https://www.youtube.com/watch?v=6ZIYUTfuA7g
Ну стимулирование потребления доллара у них получится
Пусть США продолжат печатать 40 млрд долларов в день когда нефть на ноль. Мы увидим результат.
Если б мне было выгодно кризис, зачем вообще стараться, Украина автоматически пошла б в кризис (если быть циничным).
Но это не значит, что экпортеры хотят постоянную девальвацию)
Когда вернётесь жить в Израиле и оставить нас в покое? Вы пишите ежедневный мусор, и к сожалению, многие такие глупые что вам верят
Вы делаете вид, что не понимаете, что обнищание народа в первую очередь выгодно нашим офшорщикам-экспортерам.
Их прибыли растут, а затраты уменьшаются.
Более того, это они, а не мифические ''спекулянты'' играют на валютных качелях.
И ВП тоже им было выгодно — тогда курс доллара на ровном месте взлетел до 30, они естественно этим воспользовались.
Ваша любимая Тимошенко выпускала ОВГЗ под 29,5%, но у вас этого нет в методичке?
Нет, лучше вы к нам в Украину приезжайте, из киббуца)
Але ви цих «спеців» привели до влади
Ответ 17.5% +. комисии
Гоу-гоу-гоу в обменики пока не поздно
которые начали рассматривать возможность купить укрОГВЗ ни в коем случае этого не делали.
И я с радостью распрощаюсь с депозитными вкладами.. Браво!
Текущая ситуация не будет помогать снижать ставки по депозитам, их многие повысили чтобы удержать клиентов, потому пока ситуацию думаю не изменится, а вот когда карантин закончится - сразу понизят и не слабо.
НБУ преследует и политические цели. выполнение обещаний Президента. На самом деле банки никакой Ипотеки и т.д кредитовать не будут, пока, потому что непонятно что будет далее с вирусов и будут ли повторения.
Банки сейчас и так выборочно кредитуют Бизнес, который продолжает работать, а не тот что стал или жестко упали продажи в т.ч автопродажи Дилеры. Потому снижение ставки для Бизнеса не стоит ожидать, банки сейчас 100 раз думают перед выдачей.
Это будет отказывать давление на Банки с точки зрения снижения ст-ти кредитов, но банки смогут понизить ставки, после снижения ставок по депозитам, и не ранее. А сейчас для Банков ключевое гривневые ресурсы, от валюты они также не прочь под малый процент.