Члени ОПЕК+ за підсумками переговорів у четвер, 9 квітня, домовилися про те, що з 1 травня і до кінця червня зниження видобутку нафти складе 10 млн барелів на день. Про це повідомляє Reuters.
Країни ОПЕК+ погодилися знизити видобуток на 10 мільйонів барелів на день
З 1 липня скорочення складе 8 млн барелів на добу, а з січня по квітень 2021-2022 року — 6 млн барелів на добу.
Що відомо про домовленності
Учасники ОПЕК+ домовилися провести нову відеоконференцію 10 червня, щоб обговорити ситуацію на ринку.
Ймовірно, надалі до угоди приєднаються США і Канада, а загальне скорочення тим самим досягне в травні-червні 15 млн барелів в день. Проте в проекті угоди цей пункт прописаний не був. Неясна також позиція Бразилії та Норвегії, чиїх представників запрошували взяти участь у відеоконференції.
Читайте також: Нафта дорожчає перед угодою ОПЕК +
Такі умови угоди влаштували всі країни крім Мексики, переговори з якою тривали до пізнього вечора. Мексику не влаштовував варіант, при якій вона повинна скоротити видобуток на 400 тис барелів на добу.
У відповідності з домовленостями різні учасники угоди по-різному скоротять видобуток:
- Росія і Саудівська Аравія на 2,5 млн барелів кожна
- Ірак на 1,06 млн барелів
- ОАЕ на 0,72 млн барелів.
Передісторія
6 березня 2020 року учасники угоди ОПЕК+ про скорочення видобутку, яке на той момент входили тільки члени картелю, Росія і ще кілька країн, що видобувають нафту, не домовились про продовження угоди, і вона перестала діяти 1 квітня.
Читайте також: Жорсткий ультиматум. Саудівська Аравія вимагає від РФ найбільшого скорочення видобутку нафти
Після цього Саудівська Аравія, найбільший участник ОПЕК, заявила про плани збільшити поставки на ринок на більш 25% і оголосила цінову війну, запропонувавши покупцям значні знижки. Це призвело до значного зниження цін, яке посилило загальне зниження споживання на тлі кризи, пов'язаної з поширенням коронавіруса.
Вартість бареля марки Brent опустилася нижче $ 25 за барелів, хоча ще місяць до цього він коштував $50.
У підсумку, через місяць президент США Дональд Трамп переконав Москву і Ер-Ріяд знову сісти за стіл переговорів, а до нової угоди ОПЕК+ погодилися приєднатися значно більше країн-виробників.
Читайте також: Назад у 90-і. Ціна російської нафти Urals впала до $10
Червневі ф'ючерси на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures подорожчали на 1,5% до рівня закриття і торгуються по $ 33,35 за барель. Травневі ф'ючерси на WTI зросли на 3,5% — до $ 26 за барель.
Коментарі - 15
Что он дал взамен???
Отсутствие ввода пошлин ни импорт нефти в США, а также новых санкций в отношение РФ.
По крайней мере этим грозил в случае срыва договоренностей ОПЕК+.
Думаю что собеседники, на таких условиях, даже бы не сняли телефонную трубку…
https://smart-lab.ru/blog/612370.php
Но если до 1 мая сохранят текущую добычу, то все хранилища забьют практически на максимум и нефть в любом случае будет дешеветь даже при обговоренном сокращении, т.к. потребление упало больше, чем на 10 млн бар/сутки
Тупик, возникший после более чем 9-часового разговора по видеосвязи, ставит под сомнение глобальные усилия по восстановлению нефтяного рынка от ценового кризиса, вызванного коронавирусом. Группа ОПЕК + не будет сокращать добычу нефти без участия Мексики, а также не намерена собираться снова в пятницу.
Ранее в четверг ОПЕК + предварительно согласилась сократить добычу примерно на 10 миллионов баррелей в день в мае и июне, фактически положив конец месячной войне за цены на нефть. По словам одного из делегатов, Саудовская Аравия и Россия, крупнейшие производители в этой группе, будут сокращать объемы производства до 8,5 млн баррелей в день, при этом все участники согласны сократить поставки на 23%.
Отказ министра энергетики Мексики Росио Нахле Гарсиа принять уровень производства, предложенный для ее страны, в рамках соглашения перевернул ход событий. В своем посте в Twitter вскоре после ухода из заседания она сказала, что ее страна готова сократить добычу на 100 000 баррелей в день, что намного меньше, чем 400 000 баррелей в день, предложенных группой.
А я и удивился, что так легко договорились…
Якось дуже швидко здулися плани Росії обанкротити ненавистних виробників сланцевої нафти.
Дешеві кремлівські понти на практиці обійшлися надто дорого для слабкої російської економіки.
:)
По словам собеседника агентства, Россия технически может сократить добычу на 2 млн б/с, или на 20% от общего снижения в 10 млн б/с, которое обсуждают сейчас участники нефтяного рынка. При этом в марте РФ добывала 11,3 млн б/с
По прогнозу Роснефти, спрос на нефть упадет в 2020 году на 5-7 миллионов б/с по сравнению с прошлым годом. При этом компания готова сократить свои капитальные затраты с запланированных на 2020 год 0,85-1 триллиона рублей до 700 миллиардов рублей. Однако аналитики Goldman Sachs считают, что сокращение 10 миллионов баррелей глобальной добычи не поможет восстановлению спроса.
По мнению Goldman Sachs, помимо 10 млн б/с потребуется дополнительное снижение еще на 4 миллиона б/с из-за остановки производства. Источники Reuters, близкие к правительству РФ, также согласны, что сокращения в 10 миллионов б/с будет недостаточно.
https://www.segodnya.ua/ua/economics/finance/v-mire-rekordno-vzleteli-ceny-na-zoloto-1428386.html