Стрибки курсу останніх днів не тільки змінили співвідношення попиту і пропозиції на міжбанку, а й розбурхали готівковий ринок.
Готівковий ринок: чи чекати новий обвал гривні
За період з 10 по 13 березня курс продажу безготівкового долара злетів відразу майже на 93 копійки — з 25,25 / 25,295 до 26,19 / 26,22 гривень. І це незважаючи на щоденні інтервенції Нацбанку по продажу валюти.
Настрій в обмінках постійно змінювався. Вони то продавали «зелений» майже по 27 гривень, то ненадовго опускали котирування продажу навіть до 25,90. Увечері п'ятниці, 13 березня, долар в обмінниках фінкомпаній продавали по 26,65 гривень. І говорити про будь-яку стабільність ми не можемо.
Коронавірус, втеча капіталів з ринків, що розвиваються, заяви провідних світових економістів про початок глобальної економічної кризи, введення карантину, закриття кордонів України на два тижні для в'їзду іноземців за рішенням РНБО, світові ралі по парі євро / долар та стрімке падіння цін на нафту з обвалом світових фондових ринків — все це почало лякати громадян.
Читайте також: COVID-19: обвал котирувань, криза туризму і валютна паніка
Хтось побіг за радянською звичкою на всякий випадок скуповувати сіль, сірники та консерви, хтось — купувати захисні маски і антисептики. Політики почали активно піариться на цій темі, а українці, які мають якісь гроші — пішли як завжди до обмінників. Настав рай для спекулянтів — вони на цій паніці заробляють. І ці вихідні не будуть винятком.
Курси валют на вихідні
Через невизначеність ситуації та зростання валютних ризиків — власники обмінників в ці суботу та неділю розширять спред між купівлею-продажем валюти. Ми прогнозуємо часту зміну котирувань обмінників протягом дня.
Котирування готівкового долара будуть у межах широкого коридору: прийом 26,20- 26,45 гривень, продаж 26,60 — 26,80. Спред по долару складе від 20 до 40 копійок.
Більшість обмінників буде орієнтовані на роботу в основному на скупку валюти.
Продавати ж долар будуть намагатися максимально високо, але у межах ринкових котирувань для даного регіону. Конкуренція на цьому сегменті валютного ринку дуже висока і втрачати клієнтів через неадекватні курси ніхто не стане.
Читайте також: НБУ розповів, хто розхитує ринок. Валюту купують українські компанії, нерезиденти ні до чого
Котирування євро. Негативний сценарій світової кризи з обвалами валютного, фондового і сировинного ринків під «шумок» коронавируса — все більше заганяє всі розвинені країни у штопор. Це призводить з одного боку — до світових ралі по основних парах валют, а з іншого — до втечі капіталів з ринків, що розвиваються.
Тільки за цей тиждень по парі євро / долар коридор знаходився у межах від пікового значення 1.147 долара за євро до 1,1072. На момент написання статті євро коштував близько 1,1070 долара.
Для розрахунку курсу євро щодо гривні наші фінансисти при виставленні готівкових котирувань на вихідні будуть орієнтуватися на вечірній п'ятничний крос-курс близько 1,11 долара за євро.
За розрахунками «Мінфіну» на 14-15 березня курс готівкового євро в обмінниках буде у межах: прийом 29,082 — 29,360 гривень та продаж 29,526 — 29,748 гривень при спреді від 30 до 67 копійок.
Попереду ще й нічна для України азіатська сесія по парі євро / долар, яка через вплив коронавируса на економіки цих країн теж може привнести свої сюрпризи.
Тому через досить активні коливання по парі євро / долар на світових ринках — місцеві власники обмінників можуть ще додатково підстрахуватися за курсом євро щодо гривні. І вносити у вищевказані нами котирування — ще корективи в межах до плюс-мінус 3 — 7 копійок на євро.
Євровалюта залишиться найнебезпечнішою з точки зору курсових ризиків валютою в ці вихідні на готівковому ринку.
Котирування російського рубля. Курс рубля у суботу-неділю за нашими розрахунками буде в межах: прийом за 1 рубль на рівні 0,350 — 0,360 гривень та продаж 0,365 — 0,370.
Деякі з обмінників можуть ще скорегувати свої цінники по російській валюті, виходячи зі своїх індивідуальних завдань у межах до плюс-мінус 0,003- 0,005 копійок на рублі.
Коментарі - 10
Стопудово, ті долари, які були розкуплені банками за гривні з депсертифікатів у вівторок підуть у доларові ОВДП. Коло замкнеться. І Уряду плюс до бюджету, і курс підняли вже майже до планового, і долари вернуться на місце.
Про гривневі ОВДП принаймні на час падіння гривні можна забути. Це треба бути неабияким лохом, щоб брати ОВДП під 10% річних в час, коли долар щодня росте на мінімум +1%. Це тільки дуже «солідні гравці», які хваляться «завтра будет ревальвация, скинул сегодня 100 долларов для эксперимента», все знають і володіють інсайдами типу «вєрняк».