У Міжнародному валютному фонді заявили про прогрес у переговорах з Україною. За словами постійного представника МВФ в Україні Йоста Люнгмана, найближчими днями обговорення продовжиться. Про це повідомляє Уніан з посиланням на Reuters.
Місія МВФ поїхала з Києва. Заявила про істотний прогрес в переговорах
Що кажуть у МВФ
«Команда фахівців МВФ, яка відвідала Київ, досягла суттєвого прогресу в обговоренні законодавчих ініціатив, спрямованих на підтримку зростання та забезпечення стабільності», — зазначив Люнгман.
Читайте також: В МВФ описали три сценарії розвитку економіки України
Що відомо про візит місії в Україну
Експерти ключового кредитора України — МВФ — приступили до роботи у Києві 20 лютого.
Команда експертів МВФ прибула до Києва для того, щоб обговорити з українською владою прискорення зростання економіки і забезпечення стабільності.
На якому етапі домовленості про програму
У грудні 2019 року Україна і МВФ досягли домовленості щодо нової трирічної програми розширеного фінансування в обсязі $5,5 млрд. Вона передбачає нові реформи і продовження вже розпочатих.
Читайте також: Скільки Україна повинна виплатити МВФ цього року (графік виплат)
Рішення про нову програму має затвердити Рада директорів Фонду, але точна дата затвердження поки не відома. Для цього Україна мала виконати ряд умов.
Серед важливих для МВФ пунктів: запуск ринку землі та захист неплатоспроможних банків від повернення недобросовісним ексакціонерам.
Коментарі - 23
Сдается квартира со всеми удобствами: широкий валютный коридор,
евроремонт согласно правилам МВФ, рассрочка платежа на 5 лет.
Є реальний ризик повернення банку…
Проблеми у банку були системні і накопичувалися роками. Його невиважена кредитна політика призвела до втрати капіталу а 97% кредитів банк видав компаніям, пов'язаним з його акціонерами Коломойським та Боголюбовим, заявили в НБУ.
Попередні власники не забажали, чи не змогли провести докапіталізацію банку, — такими називає причини націоналізації економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.
Коли банк стикається з проблемою недостатності капіталу, то існують декілька рішень — ліквідація або націоналізація, розповідає інвестиційний банкір Сергій Фурса. Він називає націоналізацію поганим рішення, але найкращим із усіх можливих, такою собі необхідною жорстокістю.
Держава забирає на себе не актив бізнесменів Ігоря Коломойського і Генадія Боголюбова, а пасив, вартістю у мінус 5,5 млрд. доларів, і ці гроші ляжуть на плечі платників податків.
5,5 млрд доларів які олігарх Коломойський вивів з Привату в офшори.
А то сижу с деньгами и не знаю что делать. Скидывать или подождать? Ведь летом будет 22 а то и ниже. А что? Умные люди так сказали. Лёша в ютубе так и сказал: «… жду 22-21 при условии открытия рынка земле без сватовства и кумовства». И ты тоже писал (прогнозировал) в ту сторону движение. А тут такое… вот думаю, пора скидывать то, что по 29 покупалось или ещё подождать? А то если не воспользоваться таким шансом то всё, пиши - пропало. Летом курс «ляжет» 22 то не предел, там некоторые умные тоже как вы и про 18 писали. В общем, больно нам будет от такого курса, убытки будут такие, что мама не горюй. В общем, Саш, мы только и ждём, что ты прогноз дашь, а то свет не мил. Постоянно колотимся, переживаем. На успокоительные у меня – отдельная статья расходов. Вот же мы наивные поверили в доллары, а оно вон как вышло. Ведь в интернете, сколько видео, где правду говорят, что запад загнивает, доллары – фантики ничего не стоят и в любой момент обвалятся. Вот, наверное, как раз тот момент и настал. :) Дождались.