Найуспішнішими в українській економіці є IT-сектор, аграрний сектор, хімічне виробництво та фармацевтика. Про це повідомив міністр економіки Тимофій Милованов під час презентації урядової програми «Економічна стратегія: зростання через інвестиції».
Милованов назвав чотири найуспішніших сектори української економіки
Завдяки чому ці сфери успішні
«IT і агро — це два успішних сектори економіки, які спроможні вбудуватися в глобальні економічні ланцюги.
Ці сектори працюють зі світовими клієнтами, постачальниками, замовленнями. Звідти приходить конкуренція, навички і технології», — пояснив Милованов.
Серед факторів успіху IT-бізнесу в Мінекономіки виділяють сприятливий режим оподаткування, а для агросектору — дешева робоча сила.
Читайте також: Держстат порахував, скільки Україні приніс експорт ІТ-послуг
У відомстві також зазначають, що стабільний попит на внутрішньому ринку мають хімвиробництво і фармацевтика.
Для хімгалузі чинником успіхів міністр назвав відкриття нових та поновлення старих виробництв, а для фармацевтики — переорієнтацію українців на вітчизняну фармопродукцію.
Що впливало на економічну активність у 2019 році
- стабільно висока інвестиційна активність;
- рекордний урожай зернових;
- ослаблення глобального попиту на тлі посилення торгових війн;
- зростання купівельної спроможності населення;
- зміцнення обмінного курсу гривні.
Читайте також: Нацбанк пояснив, чому сповільнилося зростання ВВП
Раніше повідомлялося
За підсумками 4 кварталу 2019 року українська економіка зросла всього на 1,5%. Порівняно з 3 кварталом, з урахуванням сезонного чинника, зростання ВВП склало 0,1%.
У попередніх кварталах темп зростання був вищий: у першому — 2,5%, другому — 4,6%, третьому — 4,1%.
Читайте також: Чому інфляція падає, а життя дорожчає. І що буде далі
Як наголошують у Мінекономіки, у четвертому кварталі 2019 року економіка уповільнилася через тенденції на зовнішніх ринках, теплу погоду та проблеми з логістикою.
Прогнози зростання ВВП
- Нагадаємо, що уряд планує зростання економіки на 40% за 5 років.
- Мінекономіки на 2020 рік підготувало два прогнози. Згідно з першим ВВП зросте на 3,7%. Згідно з другим — на 4,8%, за умови впровадження реформ, які повинні поліпшити бізнес-клімат.
- Національний банк очікує інфляцію близько 5% і економічне зростання на рівні 3,5-4% в 2020-2022 рр.
Коментарі - 85
Лекарство на все случаи жизни.
Даже в политической борьбе применяется…
І це дані на листопад 2019 року. А приватизацію взагалі з тріском провалили
Я особисто не заперечую що падіння 2014-15 років це наслідок діяльності та злочинних антидержавних дій Януковича та уряду Азарова, до речі де міністром економіки був Порошенко...
Проте виставляти претензії за 4 квартал до Зеленського не доцільно. Економіка працює по енерції, і зазвичай результати роботи нової влади видно не раніше ніж через рік.
"Я особисто не заперечую що падіння 2014-15 років це наслідок діяльності та злочинних антидержавних дій Януковича та уряду Азарова, до речі де міністром економіки був Порошенко..."
Не надо использовать ваши профессиональные навыки по манипулированию информацией на публичном форуме — ведь всю вашу аргументацию можно опровергнуть всего-лишь сверив её с данными из открытых источников, а они полностью опровергают ваши инсинуации.
Порошенко занимал должность министра экономического развития и торговли Украины в правительстве Азарова менее девяти месяцев — с 23 марта по 3 декабря 2012.
После выборов депутатов ВРУ осенью 2012 года было назначено новое правительство Украины, в котором должность министра экономического развития и торговли Украины занимал Прасолов Игорь Николаевич с 24 декабря 2012 года и до февраля 2014 года.
С 27 февраля 2014 года должность министра экономического развития и торговли Украины занял Шеремета Павел Михайлович, но это было уже в правительстве Яценюка.
Виявляєтся що ви не «опровергли» а лише підтвердили мої слова!
Отож, не маніпулюйте самі, я навів 100% факт!
Нху так и написали бы, что Порошенко виновен за экономическую ситуацию в стране исключительно в пределах 2012 года…
Но вы решили на него повесить и 2013 и 2014 годы.
Да ещё и уверены 100% в своей правоте.
Обсуждать реальные цифры и факты с вами бесполезно — у вас всегда и во всем будет виноват Порошенко и это не изменить никакими аргументами, ведь вера всегда сильнее любой реальности.
Якщо ви не вкажете де я вів конкретно мову про 2013-2014 то це буде доказом що ви примітивний брехун що перекручує слова оппонента! Я вів мову про те, що Порошенко був складової тієї влади, що в наслідок своєї діяльності знищили економіку держави та підігрували росії в її зазіханнях на Україну!
Ще раз повторю для вас, можливо цього разу зрозумієте і не будете додумувати та фантазувати: «Я особисто не заперечую що падіння 2014-15 років це наслідок діяльності та злочинних антидержавних дій Януковича та уряду Азарова, до речі де міністром економіки був Порошенко...».
Ви коли пишете свої претензії до того ж Януковича, Азарова, чи похвали Порошенко вказуєте в дужках роки їх керування певними держ органами? Якщо ні, то чого ви вцепилися в конкретний визначений вами період попри факт того, що Порошенко був частиною команди Януковича?! Чи в роки керування міністерством економіки Порошенком Янукович був «бубочкою» і тот уряд працював на благо країни а не на кармани тієї влади, частиною якої був Порошенко???!!!
Це якраз ви належите до секти, яка вірить що людина з команди Януковича може змінитися та стати чесною. І для вас розкрадання на оборонці, офшори в часи коли гинули хлопці в Ілловайську не є навіть мотивом задуматися чи ви праві...
Экономика бы взлетала на 40% в месяц :) правда не долго... но зато какой ажиотаж бы был,,, такие бы Ньювасюки инвесторам наобещали бы... на 50 млрд зелени:))
- яка різниця який там кінцевий продукт, якщо відносний вклад у ВВП в перерахунку на одного зайнятого в ІТ-секторі один з найбільших?
І це без шкоди навколишньому середовищу і без дотацій з бюджету!
Схоже Вас більше цікавить «шашечки», а не «їхать». Толку від Вашого сущєствєнного підрахуйства і термінологічного задроцтва, якщо Ви за методами «лісу» не бачите?
А за виплавкою сталі ми хіба покидали ряди лідерів?
— тобто в темі про реальний і очевидний профіт для країни від розвитку ІТ, Ви приплели проблеми, що стосуються радянської індустріалізації, геополітичної складності, імперіалістичної агресії, національного становлення, совкового наслєдія… І все ж заради світлої мети, повернення в G20!
ІТ, відітєлі, не сектор економіки! Конєчних продуктів теоретично не видно!
Ясно, що чукча тєорєтік. Додана вартість Вам в помощь! :)
Шановний, G20 з'явилась в 1999 році. СРСР сконав в 1991. Економіка України і зараз значною частиною тримається на важкій промисловості. То що саме ви хочете довести мені?
До слова економіка ОАЕ вже давно не формується за рахунок видобутку нафти. Там серед іншиї вагомих галузей економики як раз послуги. І щось там ніхто з цього приводу не жаліється.
Неважно кто там куда набирает, мы сейчас о производстве. И оппонента очень беспокоит что кроме металлургии у Украины появились другие отрасли приносящие деньги.
Загугли, узнаешь.
Дарма, що мільярдні доходи. Якщо доданої вартості не видно - це однозначно «зрада» :)
По мнению оппонента — нет. Должна быть только классические отрасли производящие продукты которые можно пощупать: чугунные болванки, листы проката и т.д…
А это ваше Пэ-О ни взвесить, ни рассмотреть — один сплошной обман. Тьху, срамота.
Але вже пішли звинувачення «до основания разрушим» — це часом не ознака мазохістичних схильностей? Бажання відчути почуття страждання від уявлення руйнації сильніше за раціональну логіку? :)
Очень убедительно, спасибо.
200 тыс спецов, которые экспортировали IT- услуг на $2,43 млрд – это оказывается «неправильное развитие» у нас. Ну-ка быстро всех разогнать и отправить на завод производить какие-нибудь педали. Ото будет правильное развитие. А то устроили тут.
То ли дело у станка, весь день стоя, попивая в перерыве дешевую водку. Вот в наше время!(с)
И такой здоровый образ жизни до самой пенсии. Если раньше дитё не сопьется. И пенсия достойная, с очередями за социальным хлебом, подсчетом хватит ли денег на коммуналку и просмотром ТВ на двадцатилетнем подслеповатом телевизоре.
Хорошо что сейчас украинцы не пьют, стоя у деревообрабатывающего станка в Польше ;)
Стоя у станка в Польше - не пьют. Пьют по вечерам потому что особых развлечений себе не нашли в чужой стране.
А поехали в чужую страну потому что в родной стране их труд не оплачивался должным образом, в отличии от труда в Польше.
Но по мнению оппонента они должны презреть все своим личные потребности и пойти задешево работать на заводы Фирташа и Вассадзе, ради идеи повышения выплавки стали и выпуска ощутимых продуктов.
Но есть и такие которые поработав в невидимой оппоненту ИТ-сфере тут, поехали работать в ИТ-сферу в ту же Польшу, или дальше - в Германию, Великобританию, Канаду и конечно США. Все они предали идеи Украины как индустриального лидера в G20.
Хочеться втекти від цієї жахливої китайської реальності з хотдогами та рекламними «застосунками» в дитинство де справжні галушки та болванка, зроблена вручну.
Це Ваша реальність, Ваш погляд на світ.
Але ж є і інша, параллельна реальність.
Де ІТ-шники ведуть інтенсивний і здоровий спосіб життя, а не бухають під під'їздами. І створюють вони не рекламну цяцьку, а розробляють софт для медиків, що рятує життя хворим. А якщо придивитися, то китайські товари бувають високої якості. А якщо напружити пам'ять, то згадається, що борщ з совкової столової — це просто помиї в порівняні з бургером від Макдональдс.
Кожен сам обирає, як йому дивитися на цей світ. ;)
поехали в Польшу не потому, что здесь мало платят. А потому, что здесь банально нет работы для всех желающих.
А содержать своё предприятие, что-то производящее, в качестве собственника, в наших реалиях сродни мазохизму. Вот и уезжают.
И это тоже, целиком согласен. Потому если кто-то организовал здесь предприятие ориентированное целиком на экспорт услуг за границу, а кто-то другой работает на нем программистом — это ж замечательно, нет? Ну уж точно не хуже если бы это был какой-то отравляющий природу завод на несколько десятков гектар, а программист вместо программ лил бы болванки или стоял у станка.
Надо. Просто не надо делать из этого фетиша а-ля СССР. Я до сих пор помню те лозунги с цифрами выплавки.
Я ж не против промышленности, не против сельского хозяйства. Не пытаюсь унизить их вклад в экономику или возвеличить собственную отрасль. Я вчера битый час общался с человеком для которого отраслью экономики может быть только что-то сырьевое или хотя бы физически ощутимое. Так его и не смог переубедить что к примеру железнодорожные- или авиа- или авто- перевозки не смотря на то это тоже услуги - вполне себе отдельные отрасли экономики. Ну да, их физически пощупать можно, в отличии от ПО. Ну тогда можно вспомнить про банки которые пощупать можно не больше чем айтишные фирмы, особенно с конца прошлого века когда мир стал переходить от налички к безналу.
Мы гробим? Это как? У нас есть государственная программа по уничтожению средней и тяжелой промышленности? СМИ и деятели культуры культивируют второсортность рабочих специальностей?
СМИ у нас если что и культивируют так это презрительное отношение к бизнесу, которое мало отличается от совкового понятия о спекулянтах. Но только нормальный бизнес может взять устаревший завод по выплавке чугуна и вдохнуть в него новую жизнь. Ни государство, ни господь бог этого не сделают.
Нет. Изначально оппонент начал доказывать что такой отрасли как айти вообще не существует.
Потому что существование отрасли занимающейся в основном услугами ломает картиру мира где есть только продажа сырья и заготовок. Потому что если вспомниать чем был знаменит СССР, то врядли найдется какой-то товар с высокой добавленной стоимостью типа автомобиля или холодильника, кроме автомата Калашникова разве что, в продаже которого СССР преуспел и что расходилось по всему миру так как расходились телевизоры филипс или автомобили форд.
Давайте сойдёмся на том, что страна может и должна зарабатывать и на том и на том.
Целиком согласен с етим.
И что, кто-то смог опровергнуть? з/п не является единственной составляющей добавленной стоимости и следовательно является сектором экономики стран, где конечный продукт и производится. И да, СССР преуспел во многих отраслях, правда существенно уступая в ширпотребе, просто либеральная идеология и мифология убеждает в обратном. Такой же мифологией является наличие IТ отрасли. И да, про болванки, что бы проиллюстрировать глубину ваших заблуждений, скажу: что если завтра выключить все паровые машины, вы просто сдохните с голоду.
- цікаво, Ваші теоретичні фантазії мають хоч якийсь практичний сенс? :)
Для тех кто так ставит вопрос - без сомнений нет, т.к. априори находясь вне реальности, для них это фантазия. Если же занимаешься делом, то сталкиваешься с необходимостью планирования, а следовательно с пониманием реального положения вещей и необходимых действий для достижения целей. Например, с Ай-Ти, где НДС и налог на прибыль?
Це означає, що Ваша структура теоретичних знань надто складна, заплутана, недостатньо усвідомлена і, ймовірно, помилкова.
І не тому, що прибутку і податків нема, а тому, що Вам потрібні якісь характерні прибуток і податок, що впишуться у Вашу теорію.
При цьому Ви не взмозі пояснити в чому ж практична користь від того, що Ваша теорія не помічає галузі, яка генерує мільярдний потік валюти в країну.
За останній рік експорт ІТ-послуг з України зріс на 15%. Наразі він складає 16% експорту всіх послуг з України.
Програмне забезпечення в більшості випадків.
Парикмахер теж проізводить послуги. Конкретно: стриже волосся на голові.
От і ІТ сектор проізводить послугу. Розробляє программне забезпечення.
До слова програмне забезпечення може бути не тільки послугою а і окремим продуктом. Все так само як наприклад з автомобілем. Коли слюсар прикручує колесо на новий автомобіль на заводі і потім автомобіль та везуть в автосалону — це продукт. Коли слюсар прикручує колесо на бувший в вживанні автомобіль на СТО — це послуга. І навіть якщо слюсар збирає кастом під замовлення клієнта — а саме так працює значна частина нашого ІТ-сектору — це теж послуга, хоча зовні виглядає майже як збір нового автомобіля на заводі.
Хотя до сих пор никто не может объяснить (не ломая образ «айти-державы»), почему 200 тысяч айтишников практически не экспортируют товаров, а услуг экспортируют меньше, чем один газопровод (в денежном выражении — непонятно, кстати, почему Милованов не назвал трубопроводный транспорт среди успешных секторов экономики).
Медсестра с минималки платит налоги, что бы поддерживать заводы Фирташа.
Вы там с ума посходили?
Для цього є інвестори.
увеличит конкурентоспособность продукции аграрного сектора
Збільшити конкурентоспроможність агрорного сектора заводи Фірташа можуть знизивши ціни на свою продуктії, а не взявши борг з податків яки сплатили аграрії.
От ти сам і відповів в чому причина того що бізнес Фірташа так собі працює. Справа зовсім не в тому що аграрії зажали бабло.
Приблизно так само сконав автопром у вигляді завода іньшого олігарха.
1. Сприятливий режим оподаткування
2. Трудові відносини за межами українського законодавства
3. PROFIT
Ну а чтобы сектор загнулся, можно сделать все наоборот.