Депутат від Слуги народу і представник Кабміну у Верховній Раді Олена Шуляк заявила, що для заміни старого житлового фонду новим потрібно 200 років. Про це розповіла інтерв'ю Liga.net.
Замінити все старе житло в Україні можливо за 200 років — Шуляк
Як рахували
Шуляк заявила, що середній термін життя будинку — 50-70 років. А індекс заміщення старого житла новим в Україні становить 0,5% в рік. Це найнижчий показник в Європі.
Таким чином, для повного оновлення житлового фонду Україні знадобиться близько 200 років.
Читайте також: Українські «хрущовки» можуть піти під знесення
Президент обіцяє іпотеку під 10%
Президент Володимир Зеленський вважає, що ставку за іпотечними кредитами вже до вересня можна знизити до 10% річних.
«Уряд і Нацбанк вже працюють над зниженням процентної ставки. На вересень іпотека може бути 10%. Це дуже складне завдання, але вже реальне», — сказав Зеленський.
Читайте також: В НБУ пояснили, чому банки поки не можуть здешевити іпотеку до 10% річних
Президент додав, що здешевлення іпотеки допоможе розвинути сильний середній клас в Україні та повернути трудових мігрантів додому.
Раніше повідомлялося
- У червні 2019 року Мінрегіон підготував новий законопроект про реконструкцію старого житлового фонду. Законопроект передбачає, що у разі відселення людей з «хрущовки» нове житло повинні надавати в тому ж адміністративному районі.
- Держфонд сприяння молодіжному житловому будівництву в 2020 році планує створити електронний кабінет клієнта, а за 3-5 років — забезпечити доступним житлом не менше 50 тисяч сімей.
Коментарі - 33
Поки тільки змогли відповісти, куди йду конкретно я ..
Зараз в Україні зношено 50% житлового фонду.
Решта 50% зноситься протягом 70 років. Тобто в середньому зношується ще 0,7% житла щороку.
Маємо заміщення по 0,5% на рік.
Провівши прості арифметичні дії отримаємо, що через 45 років ситуація стабілізується на 65% зношеного фонду, це число перестане рости або зменшуватися.
А «повне оновлення» при такому темпі не відбудеться ніколи, хоч через 200, хоч через 1000 років.
Може, державі слід заборонити експлуатацію зношеного житла? От тільки тоді пара десятків мільйонів людей опиниться на вулиці.
Як на мене, тут якраз ситуація, коли суспільство/держава повинні брати відповідальність і шукати шляхи вирішення проблеми, адже самі мешканці будинків загрузли в совкових стереотипах і чекають, коли держава їм замінить аварійне житло на нормальне.
Як це робити - думаю, простого і справедливого для всіх (власників житла; платників податків, які профінансують програми реконструкції/заміни) рішення тут немає.
Кто будет финансировать строительство - владельцы квартир или государственный бюджет?
На правом участок на Набережно-Луговой, куда должен был прийти мост - отдают зятю лёни-космоса Супруненко. И если автомобильная часть моста еще будет открыта и ночью по ней можно будет проехать (днем он будет стоять в пробках) - то метро не будет вообще.
https://c.radikal.ru/c34/2002/2b/ca90ecbefb3d.jpg
Как вариант, застройщики будут строить в пригородах Киева,
а не заниматься сносом пятиэтажек в спальных районах…
Для прикладу у моїх Сумах в 1985-1990 за якихось 5 років побудували нові 9 і 10 мікрорайони, приблизно 8000 квартир = житло для 20 000 людей, а з урахуванням інших будівництв того часу, житлом забезпечили близько 30 тис. людей у місті, або 10% населення, отже при тодішній владі на повне оновлення треба було лише 50 років (населення міста 300 тис. тоді було), що в 4 рази швидше ніж може забезпечити теперішня влада, хоча минуло 30 років і зявилося багато нових технологій...