Міністерство фінансів на аукціоні 11 лютого запропонувало інвесторам номіновані в гривні держоблігації з терміном обігу 3 місяці, 1 рік, 2 і 4 роки, а також номіновані в доларах США папери, виконання зобов'язань за якими відбудеться через 1,2 роки. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну у фейсбуці.
11 лютого 2020, 19:12
Мінфін залучив до бюджету 9,2 мільярда. Доларові облігації розмістили під 3,39%
Дохідність облігацій
- Середньозважена дохідність 3-місячних гривневих ОВДП склала 9,46%.
- 1-річних гривневих ОВДП – 9,53%.
- 2-річних гривневих ОВДП – 10%.
- 4-річних – 9,99%.
- Номінованих в доларах США – 3,39%.
Читайте також: У Мінфіні розповіли, хто купив 10-річні євробонди
Скільки залучено до бюджету
За підсумками аукціону для фінансування державного бюджету було залучено 9 200 млн грн:
- 3-місячні ОВДП – 489 млн грн;
- 1-річні ОВДП – 1 119 млн грн;
- 2-річні ОВДП – 456 млн;
- 4-річні ОВДП – 2 175 млн грн;
- номіновані в доларах США – 4 952 млн грн або $202 млн.
Оформити заявку на купівлю ОВДП
Результати попередніх аукціонів
- На аукціоні 4 лютого Мінфін запропонував інвесторам номіновані в гривні державні облігації з терміном обігу 6 місяців, 1 рік та 3 роки. До бюджету залучили 2,3 млрд грн.
- 22 січня Мінфін розмістив 10-річні єврооблігації на суму 1,25 млрд євро. Цінні папери придбали 200 інвестиційних фондів з 31 країни. Попит перевищив пропозицію більш ніж у п’ять разів, що дозволило Мінфіну знизити ставку з очікуваних 5% до 4,375%. Це є рекордно низьким рівнем вартості запозичень для українських держоблігацій.
Читайте також: У лютому Україна повинна виплатити 27,68 мільярда боргів
- У грудні 2019 року в Мінфіні заявили, що до 2024 року планують перейти до випуску ОВДП, номінованих винятково в гривні. Рішення пояснюють тим, що борг в іноземній валюті дуже дорогий.
- За підсумками 2019 року українці збільшили обсяг вкладень в ОВДП на 3,7 млрд грн.
Нагадаємо
Мінфін має намір залучити 242 млрд гривень на внутрішньому ринку і 119 млрд гривень в еквіваленті на зовнішньому у 2020 році.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 42
Вот и выход. Валютные облигации.
Банківська система очищена бо вже немає 29-30% річних…
Тому бреши але не забріхуйся…
Это если курс гривны останется на 24,5,а если дол.подорожает?
Не вижу ничего плохого.
Им кажется, что мы можем, как США жить в долгах. А многие из них вообще верят, что можно продать всё что продаётся и развивать сферу услуг. Сделать тут подобие Лас-Вегаса, легализовать всё и жить в смартфоне. Справочки за 3 клика будем оформлять. Круто же … И на фига нам заводы и шахты? Будем отели и кофейни строить с супермаркетами. А если траблы с деньгой будут – мы ОВГЗ выпустим, как США. А если они негодники за баблом придут, мы им такой курс выставим, что они нам ещё должны останутся. А что? Мы такие, мы можем. Только нужно понимать, что наша экономика ни разу не как в США, а ОВГЗ как бы ни трежерис, и какой-то крепкой палки в виде авианосца у нас тоже нет.
Да, наша промышленность отстаёт от доброй половины Мира, но в любом случае это активы. В них нужно инвестировать, оптимизировать, в общем, с этим нужно работать. А нам предлагают тупо продать и за недорого. Или вообще разобрать. Потому что за дорого ни кто не купит, ибо всё, что у нас есть это убыточно, и вообще как нам повезло, что мы избавимся от этой головной боли.
А на счёт завода, я и не предлагал открывать. Но если можно было бы – загнал бы всех этих депутатов, с их помощниками и всей свитой в какую-нибудь шахту и начальником их смены сделал бы недебила, нелоха, профана и пускай работают за среднюю зп по Украине. Реабилитация.
3 мес - снижение на 0.69%
1 год снижение на 0.24%
а вот
2 года - увеличение на 0.14%
4 года - увеличение на 0.11%
Как бы намек про минимум... и в картинке «забыли» об этом нарисовать...
https://www.youtube.com/watch?v=r_UJ229kDU8
Подписывайтесь на youtube-канал Минфина и оставляйте комментарии с вопросами под видео.