Міністерство фінансів оголосило про випуск облігацій зовнішніх державних позик з десятирічним терміном обігу, деномінованих у євро. Про це повідомляє сайт відомства.
Офіційно: Україна готується до випуску 10-річних євробондів
Що відомо
Мінфін залучив BNP Paribas, jp Morgan і Raiffeisen Bank International як спільних лід-менеджерів для організації глобального конференц-дзвінка з інвесторами сьогодні, 22 січня.
Видання НВ отримало презентації Мінфіну для інвесторів в яких пояснюється, чому облігації в євро.
Читайте також: Скільки Україна планує запозичувати на зовнішніх ринках. Основні цифри
У презентації наголошується, що єврооблігації зможуть перебалансувати валютний ризик держборгу України і підтримати приплив євро в країну, компенсуючи відтік платіжного балансу, переважно в євро.
Читайте також: Мінфін розповів, під які ставки буде позичати гроші в 2020 році
Також у презентації виділяються, нещодавно досягнуті домовленості МВФ з Україною щодо нової трирічної програми розширеного фінансування на загальну суму $ 5,5 млрд.
Згідно з презентацією Мінфіну, бажання залучити гроші зараз пояснюється тим, що цей випуск відбувається після успішного завершення президентських і парламентських виборів у квітні та липні 2019 року, а також сталого економічного зростання протягом 15 кварталів поспіль.
Раніше повідомлялося
- У ЗМІ з'явилася інформація, що Міністерство фінансів України розпочало процес залучення першої зовнішньої позики в 2020 році.
-
Україна в середині червня 2019 року розмістила на зовнішньому ринку запозичень випуск 7-річних єврооблігацій на 1 млрд євро під 6,75% річних. Це був перший за останні 15 років суверенний випуск українських єврооблігацій в євро. Попит на нього перевищив пропозицію у шість разів.
-
Раніше Мінфін заявляв про плани здійснити перший випуск єврооблігацій у 2020 році на початку року.
Коментарі - 38
Могли бы на размер дыры увеличить дефицит бюджета и он все равно был бы ниже чем во многие года раньше. Но нашли как сократить расходы на размер дыры, это плохо для безработицы, но очень хорошо для макроэкономической стабильности (а она уже в свою очередь хороша для безработицы в долгосрочной перспективе).
безработица дела обстоят чуть хуже, но не критично(довольно сильно надули новость),
3кв.2018=287 3кв.2019=268
4кв.2018=341 +18.8% 4кв.2019=338 +26.1%
и тут одим из основных факторов, есть сокращение промышленности(работа круглый год), и переход на сельское хозяйство(сезонная работа) о чем свидетельствует статистика об работе в сельской местности, как по увольнениям, так и по сокращении вакансий
если експорт платит с 100 грн условно 40 налогов то если приход у него 50 то и налогов всего 20 приходится.
показатели инфляции оставьте для телевизора они вызваны просто укреплением гривны при еженедельных продажах облигаций это не економическое достижение и на бюдже судя по дыре в конце года сыграло ровно никак
Не говоря уже какая была ТЕХНИЧЕСКИ успешная компания Азарова по размещению 500млн долл казначейских обязательств, я считаю такое можно повторить для население, распространять через ощад, приват, укргаз, дешевле брокерские комиссии будут чем с jp morgan paribas и тд, убрать ндфл по ним, сделать бумаги на предъявителя, можно дарить, продавать/покупать и тд. Если на бумаги предъявителя и убрать ндфл и хотя бы по 4-5 годовых доходность, их купят все у кого приличные деньги, на МИЛЛИАРДЫ ЕВРО/ДОЛЛ. Денег у богатых украинецев очень много, уверяю вас. Бывшие таможенники, налоговики, прокуроры, судьи, бизнесмены которые удачно продали бизнес, даже меняли и тд.
Итого оказывается рост 15 кварталов подряд.... зеленое *** при власти 3 квартала. А кабмин и того меньше - 2 квартала. так объясните мне, проклятый шоколадный барыга крал или не крал? А то складывается впечатление ччто зеленое *** в купе с самокатчиком пытаются наклянчить денег, пока инерция барыги не сошла «на нет».
на гривневых процентов 30годовых заработали теперь уйдут от риска в евро под 5годовых, видать уже в этом году гривна упадет прилично, посмотрим на размещение 7летних в гривне, я может и ошибаюсь но думаю на такой срок не распродадут
В 2020 по старых евробондах нужно заплатить $2.3 миллиарда, заплатят этими новыми.
https://finclub.net/ua/news/ukraina-vziala-v-borh-1-25-mlrd-ievro-pid-4-375protsent.html
Ключевая цель, выйти на 3%.
Брать в долг под такие проценты и со временем перекредитовать старые долги под 8-9%, на более низкий процент 3-4% - это уже реальное достижение, по снижению долговой нагрузки на бюджет.
а НБУ 90% суммы валюты разместит в качестве ценных бумаг госдолга США под 1.5% и тому подобных с доходом 1.5-2%
Тем самым реальная ставка для страны будет всего 4.375% -1.5%=2,875%
С ОВГЗ картина несколько иная.
Перемога буде тоді,коли навчаться жити без кредитів.
А це така сама «перемога» як і реструктурізація імені Яресько.
Минулого року розмістили під 6,75% на 7 років,що дає 47,25% ,а зараз під 4.375% на 10 років,що в результаті дає 43,75%.
Виграли - 4%,хіба це перемога?
А можно смотреть на как «отдавать»?