Нововведення в законах щодо підприємців спричинили зменшення реєстрацій ФОП. За 2019 рік в Україні було зареєстровано 312 211 нових фізичних осіб-підприємців, що на 15% менше, ніж у 2018 році. Про це повідомляє Опендатабот.
В Україні стало менше ФОПів. Що налякало підприємців
Скільки ФОПів зареєструвалося
У першій половині 2019 року ФОП активно реєструвалися. Однак, починаючи з вересня, кількість реєстрацій ФОП почала знижуватися.
Читайте також: ФОП-контроль: як нові закони змінять життя малого бізнесу
Із чим пов'язане зменшення реєстрацій
Така динаміка викликана насамперед низкою владних рішень, а саме:
- Законом про РРО.
- Законом про внесення змін до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг.
- Законом про збір та облік ЄСВ.
- Законом про внесення змін до Податкового кодексу щодо подання єдиної звітності з ЄСВ та податку на доходи фізосіб.
Читайте також: Що змінилося у використанні бізнес-рахунків ФОП. Роз'яснення НБУ
«Реєстрація нових підприємців — це один з показників розвитку економіки. Якщо в Україні не реєструються нові компанії та підприємці, це означає, що українці бояться створювати бізнес та йдуть у тінь», — коментує Олексій Іванкін, засновник Опендатабот.
У середньому щомісяця реєструвалося 5,5 тисяч компаній та 26 тисяч ФОП. Усього на початок 2020 року в Україні діє 1 876 604 підприємців.
Читайте також: Яку суму податків ФОП сплачуватиме за себе і працівників у 2020 році
Які зміни в законодавстві обурили ФОПів
20 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому два законопроекти:
№1053-1 «Про внесення змін до закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг, який дозволяє використовувати програмні РРО наряду з традиційними. Крім цього, законопроект спрощує процедуру реєстрації такого апарату і збільшення штрафів за порушення роботи з ним.
Читайте також: Три головні проблеми нового Закону про РРО і чим це загрожує бізнесу
№1073 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг», який передбачає механізм компенсації покупцю вартості покупки дорожче 100 грн у разі виявлення порушення при проведенні розрахункової операції.
Як стверджували автори законопроектів, ініціативи спрямовані на детінізацію сфери торгівлі.
Противники змін звертали увагу на збільшення штрафів та величезні витрати бізнесу у процесі виконання нових норм. ФОПи вимагали від президента ветувати законопроекти про РРО, утім вони все одно були ухвалені.
Читайте також: Податкові перспективи-2020: які сюрпризи готують для ФОПів депутати
17 жовтня 2019 року президент доручив ввести дворічний мораторій на перевірки ФОПів. Відповідний указ забороняє перевіряти, чи дотримуються ФОПи порядку застосування касових апаратів.
Раніше повідомлялося
- 31 грудня 2019 року набув чинності оновлений порядок контролю за додержанням трудового законодавства. Новації викладені в урядовій постанові № 1132. Уже в січні Держпраці почне перевірки без обов'язкового попередження.
Коментарі - 40
2)закон про детінізацію (прийняли разом з РКО)
3)закон про ЄСВ взагалі маразм, він нічого не змінює для ФОП, він більше для персоніфікації ПФУ потрібен
4)закон про єдину звітність навпаки всі ФОП вітають, менше рахунків куди платити для ФОП навпаки краще
Що ж виходить, що всі почали закриватися тільки по одній причині-Зеленський став президентом)))
Справжні причини відкриття нових ФОП в 2019 році стосуються штрафів за не оформлених працівників, і як тільки пройшли перші перевірки по містам, всі перукарі, манікюрщиці, педикюрщиці, продавці невеличких магазинів почали відкривати на себе ФОП, щоб не платити фантастичні штрафи. Наша фірма відкрила ще додатково 5ФОП щоб оформити всіх працівників, які раніше ... ну ви самі знаєте. Зараз цей ажіотаж спадає і тому закономірно що в минулому році був бум ФОП. Але все одно це зрада!!! Бонв, докажи всім що не все так добре)
Ви ж, напевно, не «дєвочка», щоб відмовлятись від аналізу первинних даних і погоджуватись на вже «розжований» кимось текст?
У меня, например, 2 отчета за год. Не подскажете, с каким из них у вас возникли затруднения?
Это так, чтобы не пустословить.
Ну, введуть РКО - так, додаткові витрати на його купівлю і супровід (скільки це буде коштувати, 500 грн в місяць? думаю, не більше). Але закривати бізнес і думати про переїзд...
Якщо ви працюєте «по-білому», або рухаєтесь в цю сторону, то вищезгадані закони правильні і йдуть вам на користь, тому що по-перше «чорні»\"сірі" ФОПи і конкуренти закриваються, а ваших клієнтів прибавляється. По-друге для вас нові норми особливо нічого не змінюють
Ну и ко всему прочему пока нормального обещанного решения от правительства про электронные чеки так и нет.
«Реєстрація нових підприємців – це один з показників розвитку економіки. Якщо в Україні не реєструються нові компанії та підприємці, це означає, що українці бояться створювати бізнес і йдуть у тінь», — цитує прес-служба засновника OpenDataBot Олексія Іванкіна.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/finance/10827635-ekspert-rozpoviv-chomu-v-ukrajini-stalo-menshe-novih-fopiv.html