У наступному році в Україні пройде податкова амністія. Відповідний законопроект вже на завершальній стадії погодження з Міністерством фінансів. Про це в інтерв'ю «Мінфіну» сказав голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Заробітчанам варто скористатися податковою амністією — Гетманцев
Що таке амністія капіталів
Амністія буде мати добровільний характер. Але деяким категоріям населення дуже рекомендується нею скористатися. Зокрема це стосується українців, які працюють за кордоном.
«Податкова амністія — це хороший стимул для платників податків вийти в «білу» перед тим, як про їхні активи дізнається держава. Це абсолютно добровільний процес. Ніхто не полізе до вас під матрац рахувати гроші. Якщо у людини легальні доходи, за які вже сплачено податки, вони не підлягають амністії, вони вже «білі». Амністується тільки те, що «чорне», — підкреслив голова податкового комітету.
Читайте також: Податкова амністія. Чи варто гратися з державою
Кому варто скористатися
Серед числа тих, кому варто скористатися податковою амністією, на думку Данила Гетманцева, — заробітчани.
Читайте також: Ключові питання про податкову амністію
«Отримуючи дохід в іншій країні, громадянин України зобов'язаний його задекларувати тут і сплатити податки. Якщо мова йде, наприклад, про Польщу, з якою у нас укладено договір про уникнення подвійного оподаткування, алгоритм інший. За підсумками року людина отримує в польській податковій службі довідку про отриманий дохід і сплачений з нього податок. Пред'являє декларацію в українську податкову і доплачує тільки різницю між розрахованим українським і сплаченим польським податками. До речі, у випадку з Польщею нічого доплачувати не доведеться», — розповів голова податкового комітету.
Читайте також: Податкова амністія: чого чекати українцям
Як буде проходити амністія
- Законопроект про податкову амністію (№ 1232) зареєстрований у Верховній Раді 2 вересня 2019 р. Його автор — голова парламентського фінкомітету Данило Гетманцев.
- Громадянам пропонують розповісти про всі «ліві» заробітки і активи і заплатити з них мінімальний податок. У проекті закону передбачається декларування фізособами прихованого доходу за загальною ставкою 5% або зниженою 2,5% — при інвестуванні в облігації держпозики.
- При декларуванні негрошових активів буде стягуватися підвищена ставка.
- Передбачається, що активи на суму до 300 тисяч гривень можна буде не декларувати.
- Фіскали обіцяють не цікавитися, звідки у декларанта взялися гроші, будинки, квартири, машини та інше цінне майно. Легалізувавши свої активи, їх власник зможе уникнути відповідальності за ухилення від сплати податків.
Коментарі - 49
сначала создали условия, чтобы народ бросил семьи и уехал, потом на курсе прокатили, а теперь еще и пледлагают «добровольно» доплатить…
Це вже звучить як прихована погроза в бік населення України..
Якщо офіційно працював за кордоном - надай підтверджуючий документ і все ОК.
Чи діти та батьки заробітчан, вони самі, не їздять по дорогам України, не ходять до садків та шкіл, не отримують пенсій та субсидій, тощо?
А оскільки в цій країні змінюється все дуже швидко, окрім Авакова (шютка), то Гетьманцев піде лісом раніше, ніж ця «амністія» провалиться, а вона провальна, бо проти себе ніхто свідчити не буде.
«В чому проблема?
Якщо офіційно працював за кордоном — надай підтверджуючий документ і все ОК.»
Проблема в законе, согласно которого если гражданин Украины более полу-года работает за границей — он перестаёт быть налоговым резидентом Украины и не обязан ничего декларировать и предъявлять налоговым органам Украины, когда приезжает на несколько недель в отпуск повидать своих родителей…
Кстати, туристы, приезжающие в Украину на месяц другой, тоже ведь не предоставляют никаких документов в налоговую на предмет декларирования — откуда у них деньги на банковских счетах в европейских банках…
Туристы тоже неплохо топчут нашу землю, пользуются всеми видами транспорта и благами цивилизации и даже оплачивают всё это по нашим мизерным тарифам…
это примут это станет первым звоночком есть люди что копят на недвигу уже учень давно многим ещё 7+ лет назад платили серые зп а денежки они с них копили вобщем от зекоманды ни одной системной идеи развития страны все как постричь людей с лишними по их мнению деньгами ведь не секрет что богатые все по фирмам растасовали им вообще все равно на этот закон
Сынок Поросенка на трускавках заработал. Ехал и по 20га клубней за день обрабатывал.
У заробітчан всі заробітки білі. Може є якись виключення, але їх мало бо більшіть працює легально і не є податковими резидентами України.
До того ж, як вже вище сказали — заробітчани не є податковими резидентами України.
Оказывается, что глава комитета Верховной Рады по вопросам финансов, налоговой и таможенной политики Даниил Гетманцев не владеет знаниями действующего налогового законодательства, ведь заробитчане едут в Европу на заработки не на квартал или пол-года.
Да и в большинстве стран Европы НДФЛ выше украинского - значит украинскому бюджету вообще ничего не светит от заробитчан.
Пусть лучше парят мозги коррупционерам с легализацией их доходов...
Жду очереди из чиновников, судей, прокуроров, СБУ-в, налоговиков и т.д., экс-чиновников, их родственников, как они станут декларировать.
- Це коли на податки вистачає.
Конечно, у меня же несколько раз написано как я ценю мнение Игоря Валерьевича. А Вы что, смеете перечить такому светлому человеку?
на всякий случай добавлю для людей без чувства юмора
(сарказм)
П.С.
Капец, столько текста написал. Иногда лучше жевать (с) реклама, не Коломойский
Справку о доходах, полученных за рубежом желательно получать, если планируете возвращаться в Украину.
Но никуда её носить не надо, просто храните дома вместе с другими документами.
У заробитчан, работающих в «белую» в Европе,
все налоги уплачены в соответствующих юрисдикциях.
- Прямий податок - це коли ти залазиш у мої кишені в той час, коли я сплю. А непрямий - коли ти заощаджуєш на нашому харчуванні, щоб купити собі шубу.
Зарубежное - да.
А ведь есть и более простое решение...
Чтобы наполнить свои карманы деньгами проще всего пошарить по чужим карманам...