40% топ-менеджерів очікують поліпшення бізнес-клімату протягом наступних півроку, тоді як настрої підприємців щодо поточного стану інвестклімату не настільки оптимістичні. Про це йдеться у висновках Індексу інвестиційної привабливості України, який опублікувала Європейська Бізнес Асоціація.
Бізнес незадоволений інвесткліматом, але очікує поліпшення (опитування)
Результати опитування
-
Індекс склав 2,95 балів з 5-ти можливих та продовжує перебувати у негативній площині. Хоча у порівнянні з попереднім періодом показник індексу дещо зріс (2,85 у першій половині року).
-
Так, 39% опитаних вважають, що інвестиційний клімат є нейтральним, тоді як 37% вважають, що він є скоріше несприятливим, а ще 7% – вкрай несприятливим.
-
І тільки 17% топ-менеджерів позитивно оцінили бізнес-середовище.
Читайте також: У податковій розповіли, як захистять бізнес від «кешбеку»
Оцінки бізнесу стосовно динаміки інвестиційного клімату також виявилися доволі суперечливими.
-
Майже половина респондентів (46%) не відчули змін в інвесткліматі впродовж останніх 6 місяців, ще 28% респондентів помітили деякі зміни на краще, а 26% переконані, що бізнес-клімат погіршився.
-
Серед позитивних моментів, які спостерігав бізнес за останні півроку, бізнесмени зазначили поступову стабілізацію політичної ситуації, старт реформування ринку землі, стабільну національну валюту, реформування Податкової та Митної служб, запуск механізму концесії, початок роботи Вищого антикорупційного суду, зниження інфляції, скасування лімітів на репатріацію дивідендів, поступове зростання купівельної спроможності громадян.
Читайте також: На що скаржився бізнес у 2018 році
На що скаржиться бізнес
-
Високий рівень корупції, слабка судова система, відтік робочої сили, талантів та капіталу.
-
Підприємці також скаржаться на поспішну та несистемну роботу над податковими змінами, повільну дебюрократизацію бізнес-процесів, ситуацію навколо Нацбанку та тиск з боку правоохоронних органів, повільну модернізацію інфраструктури, потенційний зрив співробітництва з МВФ, турбо-режим роботи нової влади та популізм.
Читайте також: Закон про захист бізнесу підписаний. Що це дасть
«Все ж, не зважаючи на негативну оцінку поточної ситуації в країні, бізнес лишається оптимістично налаштованим щодо майбутнього. Так, 41% директорів розраховує, що інвестиційний клімат дещо поліпшиться протягом наступних півроку, хоча 53% вагаються, чи буде Україна вигідним ринком для заходу нових інвесторів», — вважають у ЄБА.
Раніше повідомлялося
- Прем'єр Олексій Гончарук раніше закликав представників бізнесу через соцмережі і офіційні канали повідомляти уряду про правопорушення та корупцію.
Коментарі - 12
ЗВР растут, это не 2012-13 год, когда доллар искусственно был по 8 и сжигали по 10 млрд $ в год на курс по 8.
ЗВР вырос за неполный год на 5 млрд $
Заимствований было на 4 млрд $.
Ничего не приходит на ум? Даже без овгз валюты с избытком было бы.
Или решили, что на гривну дороже?)
Хоча в 2 турі вже голосував за нього, бо ризики в Зеленському були ще більші.
Тому і здобули - поміняли злодія на некомпетентного.
Странный человек — вы думаете, что 3% стало бы больше, чем 73%?)
Ну так и здобулы, и вы к этому тоже руку приложили.
Надеюсь, что ощутите на себе последствия.
Вас мабуть просто від щастя розпирало коли Порошенко з командою брехали перед виборами що забезпечать стабільність гривні, а в результаті отримали 28?
Ну що ж, тут у нас різні смаки:)
Нынешний курс существует благодаря тому, что при ''клятых паередниках'' наладили работу с ''Клеарстрим'', разрешили инозэмцям куплять ОВГЗ.
Работали с МВФ и постепенно снижали размер госдолга.
Вы знаете кандидата, который после президентских выборов 2014 года мог бы сделать ''доллар по 8''? Кто же это мог быть?) Или это ваши фантазии?