Новий уряд Молдови ухвалив проект бюджету на 2020 рік, в якому закладений 20% податок для провідних постачальників IT-послуг, у тому числі Facebook, Google та Netflix. Про цепише finclub з посиланням на Balkan Insight.
20% для ІТ-гігантів: Молдова вводить податок для Facebook, Google та Netflix
Податок покликаний заповнити прогнозований дефіцит бюджету Молдови розміром понад 370 млн євро.
Чиновники стверджують, що в наступному році цей крок повинен принести не менше 5 мільйонів євро в бюджет.
Кого стосуватиметься податок
Податок торкнеться як місцевих компаній, так і міжнародних техногігантів Facebook, Google та Netflix.
Міністерство фінансів у пояснювальній записці стверджує, що прагне забезпечити більш справедливу конкуренцію між національними і міжнародними постачальниками IT-послуг.
Раніше повідомлялося
19 листопада чеський уряд ухвалив план із введення щорічного податку для інтернет-компаній Google, Amazon, Facebook і Apple.
Хто раніше ввів податок для ІТ-гігантів
-
Франція стала першою країною світу, де введено такий податок, хоча подібні заходи розглядають уряди Австрії, Британії, Польщі та інших країн. Президент Франції Емманюель Макрон підписав закон, який запроваджує в країні податок у 3% для цифрових гігантів.
-
У жовтні Італя ухвалила проект бюджету на 2020 рік, в якому передбачено новий податок для цифрових компаній, у тому числі американських технологічних гігантів.
Позиція Єврокомісії
Раніше Єврокомісія заявляла, що традиційний бізнес платить близько 23% з прибутку в ЄС, але інтернет-компанії платять податки в країні, де інкорпоровані, а в країнах присутності обходяться 8-9%. Французький уряд наголошував, що податки повинні базуватися не тільки на фізичній присутності, а й на цифровій.
Позиція уряду США
Уряд США критикував такий хід і повідомив, що проведе розслідування про те, чи не дискримінує чи це рішення американські компанії.
Коментарі - 21
ты много чего не делаешь)
Если условный гугль или нетфликс работает в стране то он уже платит там налоги, как и любой другой бизнес. Ваш КО. Ну а если не работает, то хоть 50% цифрового налога вводи — он их платить не будет.
А то деньги вымываются с той же Молдовы в те же США.
С такой логикой ты должен прекратить покупать товар в супермаркетах/магазинах и не ездить на транспорте, не пользоваться мобильной связью и интернетом — все они вымывают твои деньги себе в карман.
Как по мне такой закон был бы достаточно честный.
И на текущий момент у них мини-офис и направление Украины для Google не является перспективным на текущий момент. Но зарабатывают они на нас не так то и мало. Такие сервисы как Google-One (бывший гугл диск) достаточно популярны.
Но я вот подумал, что эти же налоги лягут на плечи граждан той страны где они введены. За частую у компаний для разных регионов разная ценовая политика. То есть если на них введут налог - они банально повысят стоимость сервисов, что бы компенсировать убытки.
Страна которая не может сделать никакого интернет сервиса, который хотя бы отдаленно был похож на что-то типа Google, может только вводить заградительные пошлины, которые все равно особо не спасут.
Молдоване - не обижайтесь, у нас точно такая же ситуация.
Скриньте, идиоты при власте, скоро так же будут прожвигать подобный налог.