Нацбанк продовжує кампанію з валютної лібералізації. З 5 листопада регулятор скасовує добові ліміти не тільки на купівлю валюти, але й також на банківські метали. Банкіри розповіли «Мінфіну», як новації вплинуть на інтерес інвесторів до «жовтого» металу.
Скасування лімітів: Чи стануть українці більше інвестувати в золото
До 5 листопада продовжуватиме діяти ліміт на купівлю дорогоцінних металів 150 тис. грн. на добу.
«Зараз більше, ніж один 100-грамовий злиток на день, клієнт придбати не може, а розбивати покупку на кілька днів зазвичай некомфортно. З 5 листопада стане зручніше купувати великі об'єми», — розповідає керівник департаменту по роботі на міжнародних ринках та грошового обігу Радабанку Сергій Гнезділов. На його думку, за рахунок цього виростуть обсяги продажів.
Читайте також: Куди вкласти 10 тис. доларів США
Однак більшість банкірів вважає, що скасування лімітів навряд істотно збільшіть зацікавленість населення до купівлі банківських металів.
«Обсяг таких інвестицій обмежений не стільки фінансовим лімітом, скільки тим, що дохідність цього інструменту суттєво програє, наприклад, депозитам, через надвисокий спред між ціною купівлі та продажу, який може сягати 25% та повністю нівелювати прибуток від інвестицій», — говорить директор казначейства банку Кредит Дніпро Олег Курінний.
Читайте також: Повільно, але правильно. Скільки приносять інвестиції в нерухомість
Заступник директора департаменту роздрібного бізнесу Ощадбанку Марина Ревуцька стверджує, що придбання банківських металів є довгостроковою інвестицією. Воно користується попитом з боку відповідної групи населення.
«Оскільки обмеження не розповсюджувалось на монети, а стосувалось лише банківських металів у зливках, обсяги операцій з банківськими металами не будуть суттєво збільшуватись», — вважає Марина Ревуцька.
Доступ на ринки forex, золота, криптовалют. +$25 на рахунок
Скільки можна купувати
З 5 листопада українці зможуть купувати валюту та банківські метали на будь-яку суму, без обмежень. Нацбанк скасував денний ліміт у 150 тис. грн через касу банку, фінансової установи або в системах онлайн-банкінгу.
Як збільшити дохід від інвестиції
Банкіри рекомендують придивитися до «жовтого» металу в якості одного з активів для диверсифікації інвестицій. Краще вкладати вільні кошти в золото, як мінімум, на рік, але оптимальний термін — не менше 5 років.
Невеликі злитки золота в 1−5 грам, скоріше, варто розглядати як сувенір або подарунок, а не інвестиційний інструмент. Поріг входу для приватних інвесторів складає не менше однієї унції (близько 31,1 грам).
Щоб отримати додаткову вигоду від інвестицій в «жовтий» метал, його можна покласти на депозит. Для оформлення такого вкладу потрібно купити в банку злиток номіналом від 50−100 грам, в залежності від умов фінустанови.
Але слід пам'ятати, що ставки за золотими депозитами зазвичай помітно нижчі, ніж за валютними вкладами. В результаті, через значну різницю між ціною купівлі і зворотнього відкупу дорогоцінного металу, інвестор може залишитися в мінусі. Особливо якщо ціна на золото в цей період не зростала.
Ставки за «золотими» депозитами в Україні коливаються в діапазоні від 0,1% до 4% річних.
Читайте також: Золото 2019: Скільки заробили інвестори
Коментарі - 10
# Центробанки закупили рекордный почти за 50 лет объем золота
Да, такая денежная функция золота как средство обмена, сегодня находится под запретом. Иначе кто бы стал обращать внимание, на такие ненужные и ненадежные бумажки как доллары и евро? Однако использование золота как средство обмена находится сегодня под запретом далеко не для всех участников рынка.
Доллар США или евро не обладают одновременно двумя главными функциями денег: средством накопления богатства и мерой стоимости. Золото же, лишь частично утратив функцию средства обмена, по-прежнему остается и средством накопления богатства и мерой стоимости. Поэтому оно и является настоящими деньгами, и на момент кризисной ситуации, когда любая валюта будет обесценена в разы, стоимость золота будет стабильна не взирая ни на какие катаклизмы…
Однако, ценность золота в этом случае, возрастет как минимум в 25 раз. Потому что для того, чтобы доллар был полностью обеспечен золотом, нужно либо увеличить золотой запас США в 25 раз, что нереально, потому что такого золота в мире нет. Либо нужно в 25 раз повысить ценность имеющихся объемов золота.
Однако в этом случае, даже физическое хранение и перемещение ценности в виде золота, оказывается гораздо более удобным и выгодным, чем физическое перемещение ценности в виде бумажных долларов США.
Потому что один миллион долларов, купюрами по 100 долларов, весит ровно 10 килограмм и занимает приличный объем.
А 10 кг. золота, при таком увеличении его ценности, будут эквивалентны сумме более 100 миллионов долларов.
При этом, золото будет выигрывать у наличных долларов как по объему, так и по весу, с точки зрения хранения и транспортировки денежной ценности.
Это означает, что даже физическое хранение и перемещение ценности выраженной в форме физического золота, окажется в 10 раз более удобным и менее затратным, чем физическое перемещение той же ценности, в форме бумажной валюты, купюрами по 100 долларов США.
#
Прикупайте больше пока дёшево — не пожалеете… Только не виртуальный заменитель, а настоящее — физическое!!!