У сучасному світі люди можуть вільно обирати місце навчання і роботи. Всі вершки знімають найздібніші та найпрацьовитіші. Державам доводиться конкурувати між собою за громадян, їхні мізки та руки.
Напівміри: чому уряд програє в боротьбі за мігрантів
Про те, які кроки здійснює Польща аби припинити міграцію своїх громадян до заможніших країн Європи, і чому Україна може повчитися в сусідів, розповів «Мінфіну» власник компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal (Польща) Євген Кириченко.
Україна продовжує бути донором трудових ресурсів для Польщі, Італії, Чехії, Португалії і багатьох інших. Не дивлячись на те, що НБУ робить ставку на подальше послаблення міграційних процесів, ООН прогнозує зменшення кількості населення в Україні до 35 млн чоловік в 2050 році.
У бізнесі за таких умов без кризового менеджменту не обійтися. Те ж саме стосується української держави, якщо вона не хоче відсиджуватись на останніх позиціях світових рейтингів.
Чи є світло в кінці тунелю
Нещодавно в українському парламенті запропонували взяти досвід сусідньої Польщі й не сплачувати ЄСВ за працівників, молодших за 27 років, та скасувати останнім податок на дохід фізосіб. Ідея правильна, але чи зупинить вона міграцію молоді закордон? Це, як заткнути одну дірку в друшляку.
Своє слово і бачення має сказати уряд. Буквально місяць тому Кабміном було уповноважено Мінекономіки займатись трудовою міграцією українців.
На відміну від української держави у сусідній Польщі проблемою виїзду громадян на заробітки закордон опікується Міністерство сім’ї, праці та соціальної політики.
Читайте також: Неоподатковуваний вік. До чого призведе скасування податків для молоді
Для того, щоб зберегти поляків на батьківщині, діє ціла соціальна система програм для підтримки молодих сімей, їхніх дітей, вирішення житлових питань для людей у віці як до 35 років, так і старшого покоління, субсидіювання малозабезпечених сімей. Поляки роблять ставку на розвиток людського капіталу і соціальний захист власних громадян.
Вже шість років, як у Польщі прийнято комплексний підхід — Стратегія розвитку людського капіталу. Цей програмний документ передбачає досягнення цілком зрозумілих цілей: збільшення занятості населення, зростання їх професійної діяльності, покращення рівня компетенції та поліпшення здоров’я громадян.
Її доповнює Стратегія відповідального розвитку, прийнята в 2017 році. Мета — зростання доходів польських жителів при одночасному посиленні згуртованості в соціальному, економічному, екологічному та територіальному вимірах.
Підтримка відкриття власної справи
У Польщі через служби зайнятості не лише підшукують роботу тим, хто її не має, а й беруть на себе співфінансування відкриття власної справи.
Достатньо зробити заявку, де викласти суму необхідних коштів та бізнес-план. Розмір обмежено розміром середньої зарплати за півроку, це приблизно 180 тисяч гривень.
Забезпечення поляків житлом
У Польщі за останні роки успішно діє декілька програм:
«Помешкання для молоді». Держава взяла на себе частину вартості кредиту за квартиру чи будинок (50-65 м2 корисної житлової площі). В залежності від кількості дітей можна розраховувати на 10-30% вартості помешкання. Якщо в родині більше трьох дітей, є можливість повторної участі в програмі. Кредит за програмою потрібно взяти мінімум на 15 років.
В минулому році на цю програму було виділено 768 млн польських злотих (4,8 млрд грн). Програма була передбачена на п’ять років до 2018-го і визнана успішною. Взамін неї запущено програму «Індивідуальний житловий рахунок» без обмеження за віком — можливість накопичити на власне житло і не платити 19% податку на прибуток.
В Україні були спроби запустити певний аналог, який формально діє і сьогодні. Це програма «Доступне житло». Однак її фінансування із року в рік складає лише 100 млн грн. А в цьому році житло отримали 380 громадян із 12 325 сімей, що перебувають у відкритому реєстрі.
Польська програма «Помешкання +» для всіх вікових категорій. Запущена рік тому, її суть полягає у будівництві доступного житла та його здачі у довгострокову оренду із можливістю подальшого викупу. Учасники програми платять на чверть більше за комунальні послуги і символічну суму за аренду, а вже через 25 років квартира стає власністю громадянина.
Відшкодування податку на додану вартість у витратах на будівельні матеріали для будівництва житла. Програма також діяла до 2018 року і охоплювала людей у віці до 36 років. У Польщі ПДВ – 23%.
Податкові пільги та підтримка дітей
Родина, в якій є дитина до 18 років, або студент до 25 років, може розраховувати на податкову знижку за першу дитину в місяць 92,67 злотих, а за четверту — то 225 злотих (курс 6,3 грн/злотий). Таке правило працює для кожного дорослого, у кого дохід менший за 56 тисяч злотих в рік (менше 30 тисяч гривень на місяць).
Окремо держава оплачує допомогу за кожну дитину по 500 злотих в місяць в незалежності від того, скільки доходів має родина. Такі правила вступили в силу з 1 липня, хоча програма почала діяти ще з 2016 року. Після оновлення правил в програмі взяло участь додатково понад 2,6 мільйонів поляків.
І це далеко не вся допомога. З цього року кожен, хто пішов у початкову, середню школу, технічну середню школу і школу мистецтв, гарантовано отримає 300 злотих для того, щоб зібратись до школи. Це забезпечує програма «Добрий старт». Інша програма «Шкільне придане» відповідає за те, що кожен мав за державний кошт підручники для навчання.
Субсидія на послуги ЖКГ
Якщо родина в середньому на одну людину має менше за 1287,25 злотих, що на чверть більше мінімальної пенсії в Польщі, то вона має право на допомогу, що буде виплачуватись наступні шість місяців.
Сума субсидії вираховується, виходячи з доходів родини, видатків на утримання оселі та орендних ставок в муніципальному житловому фонді.
Що робити Україні
Винаходити велосипед не потрібно – варто взяти досвід сусідів зі схожими проблемами і адаптувати до українських реалій. Потрібні конкретні і системні кроки, а не окремі законодавчі ініціативи депутатів, як у випадку із законопроектом про скасування оподаткування для молоді.
А що ж пропонує українське Міністерство економіки та розвитку торгівлі в п’ятирічній програмі українського уряду для боротьби з трудовою міграцією? Створити сайт для пошуку роботи…
Як видно з досвіду Польші – від прийняття стратегій до розгортання програм на повну потужність треба не один рік. І бажання влади працювати системно та стратегічно.
Адже, загалом нині не зрозуміло, який курс взяла Україна і чого вона хоче досягти. Реформи – це процес. Вони мусять мати кінцеву мету, яку потрібно бачити ще на початку. Уяви про це немає не лише у громадян, а й державного керівництва десятками років. А від того всі негаразди. Україні потрібен свій «бізнес-план» і чітке його виконання.
Коментарі - 84
Обещали - сделали.
А придумыать велосипед и не нужно. Просто никто не хочет делать страну пригодной для жизни
это же не америка , где без специального бухгалтера налоги заплатить невозможно...
И вообще какой же дурак будет пилить сук на котором сидит?
Дурных нема!)))
И вообще..., строить и созидать, налаживать экономику, привлекать инвестиции, управлять механизмами экономики это все не так просто, на это нужен мозг, желание и политическая воля, гораздо проще договориться с чехами, дабы выделили больше квот для заробитчан с Украины и что бы упростили систему по приему и рассмотрению документов для жаждущих....
Если мы введем все те же льготы что и в Польше всё равно это не изменит того, что в Польше выше зарплата.
Если мы хотим остановить трудовую миграцию, а в идеале сделать так, чтобы ехали работать к нам, нужно опережать Польшу и другие страны по реформам, а не просто создать сайт...
Но для молодежи, влияние нон-резов в оккупированной Европе слишком вредит.
Это не русская риторика. Сколько Вам лет? Старше 40?
Вагнеровцы на квартиру в москве за пару месяцев на вырезании украинских сел зарабатывали....
Как я писал раньше, либо человек должен жить в перенаселенном Китае, либо человек должен жить в царстве Цукерберга. Это не очень хороший выбор.
Сделайте всем какой-то выбор, пожалуйста.
Ещё причины для регулирования соцсетей как общественные блага, даже если у вас 30-летняя история Украины :-)
https://minfin.com.ua/2019/10/21/39454312/#com3679997
Это не про работу, а про целостность культуры. Я не хочу жить вокруг всех культур. Думаю, Вы тоже, иначе Вы бы жили в другой стране. Нужно консервировать а не разрушить его. У нас проблема, когда основатели каких-то западных сайтов создают законы, правила, и моду для всех. Это очень сильно трогает молодежь, и власть концентрирована в руках десяти. Их законы и правила не совпадают с законами и ценностями стран.
Если можете, объясните мне, почему Китай запрещает иностранным соцсетям, но Украина не должна.
Yarg
24 вересня 2019, 17:07
#
Где я говорил что СССР плохой?
он хороший.
Дивно що ви як приклад заборони соц мереж та інтернету не привели росію та П Корею:)
Поэтому я говорю, либо перенаселенный Китай, либо царство Цукерберга с третьем миром.
Хотя бы можно было б регулировать их. Есть 2 основы — либо как национальная безопасность, либо как общественное благо. Мы не относимся к ним как к ариями или к воде, и это, по-моему, ошибка. Они не должны взять на себя правительство, хватит делать молодёжь зомби (как и в США), и уже американцы не могут конкурировать ни с кем…
Мені додати більше нічого:
https://minfin.com.ua/2019/10/21/39454312/#com3680252
Такая же логика с соцсетями. Будьте зависимы от них, и бизнесы, и правительство, тогда не говорите мне, если ветер будет дуть в другую сторону, что я ничего не сказал про проблемы безопасности иностранных соцсетей.
Щодо контролю соцмереж я підтримую, але не таким чином як у Китаї або Росії. Проте проблема не у заході, а на сході.
Доречі щодо контролю соц мереж Україна наприклад заблокувала однокласснікі та вконтакте, що і є одним з позитивних моментів, котрі і є вами запроваджені тут.
Россия вообще не контролирует соцсети. Можно использовать фейсбук там.
«Мы должны защищить народ от плодов его труда и не эвакуировать припять». Да ладно)
Американская пропаганда.
як при совці виходити, так всі «ну нічо ж страшного не сталося», а якби зараз вигнали на такий мітинг, то всі б піщали що знають свої права і нікуди б не пішли.
На самом деле, я выгляжу моложе чем люди намного младше, пока молодёжь принимает импортированные наркотики и кальян из-за глобализации. Хорошая ли пропаганда?
Из-за этих идеологий, нон-резы создавали все войны.
Можно взять у всех лучшие идеи.
Были ренессанс и просвещение.
Потом французская революция, и тада! Здравствуйте Ротшильды и деградация.
Европейский-азиатский конфликт начался тоже с этого времени, и только в последние 5 лет есть разворот.
А что такое «Европейский-азиатский конфликт» ? это крестовые походы ? или война Рима и Парфянского царства ? или русско-турецкая...
Хуже для восточной азии и Европы. Китай потерял традиционную культуру, перенаселение не решили, постоянно воюет с нон-резами на западе. Япония и Южная Корея оккупирована, американцы платят за царство нон-резов там. СССР развалились, югославия развалились, хаос и бедность в славянских странах, нет традиционной культуры. В Европе массовая миграция, вообще нет развития культуры по европейским традициям, экономические проблемы. Рождаемость везде по Европе и по Азии низкая.
«Европейский-азиатский конфликт» — это означает опиумские войны когда евреи и британцы продали наркотики Китаю через Индию и Гон-Конг стал британским портом для импорта наркотиков. Тоже означает Корейские и Вьетнамские войны, когда американцы-резы и азиатские-резы убили друг друга именно из-за вышенаписанных и искусственно созданных идеологических разниц. Мао был необразованным популистом, все его идеи были извне, но возможно, что партия со временем стала умнее.
Половина мира не живет ни в Европе, ни в России, ни в восточной Азии, и они, безусловно, выиграли после всего этого.
У слов'янських країнах завжди було поганенько, це такая культура, подивіться на православні храми будь де в світі, у ню йорку, у японії, вони всюди брудні, всюди неохайні, я перестав це сприймати як погане, вже давненько, бо це просто така культура. Наче речі виробництва совку, вони дуже durability strong але працюють як гівно =).
Ідеологія котру ви прославляєте, про кінець світу і культур, зараз дуже популярна. І пропагується вже дуже давно у Китаї, який взяв на озброєння її у СРСР, бо там так само було - «Всє заґнівают». Наразі просто дуже багато доступу до інформації для пересічної людини, тому завжди здається, що щось не так.
Дійсно деградація:)
«когда евреи и британцы продали наркотики Китаю через Индию и Гон-Конг стал британским портом для импорта наркотиков.» - а тепер колумбійсько-штатовський конфлікт?:)
Где нон-резы действуют. Япония, Корея, Европа. Нон-резы помогают Индии, и Китай полу-независимый.
Кроме всех войн с 19-го века, городской распад, рабство, торговля наркотиками, агитация феминизма, неформалов, агитация культурного конфликта, инверсия черного и белого, распад ядерной семьи, массовое распространение порнографии, педофилии, игорного бизнеса и спекуляции на их финансовых рынках, массовая миграция и открытие границы, коммунизм, колониализм.
Очень хорошо. Бездушный мир под бумажными деньгами.
та да. раньше педофилии небыло. Какая педофилия если в 15 лет было уже двое детей , а в 30 - женщина была уже старухой ?
и открытых границ небыло. Собственно их вообще небыло. Идея границ появилась в 19-20 веках. А до этого народ бродил где хотел.
и культурных конфликтов небыло. были просто погромы инородцев.
Я прекрасно знаю историю Китая. Если вы хотите обсуждать российскую империю и маньчжурия, можно было б ещё обсуждать монгольское нашествие на Русь. Потому что это имеет такое же значение и влияние в современном мире.
«Какая педофилия если в 15 лет было уже двое детей, а в 30 — женщина была уже старухой ?» Нет, с 3-летней как тыкание палца в глаз.
«и открытых границ небыло. Собственно их вообще небыло» — и не было машин, не было самолетов, не было общих языков как английский, не было социальных программ и хороших рабочих возможностей после миграции"
«и культурных конфликтов небыло. были просто погромы инородцев» — и? теперь месть против целого мира?
- то что сейчас называют педофилией существовало и было нормой в обществе.
«и культурных конфликтов небыло. были просто погромы инородцев» — и? теперь месть против целого мира?
- то что сейчас называют «культурные конфликты» и обсуждают на конференциях раньше называли «мочи козломордых» и заканчивалось кровавыми погромами и войнами.
Вы считаете происходящее деградацией и происками ротшильдов ? это ваше право.
Насчёт конфликта, дело в масштабе.
В истории, каждая жизнь нон-реза = 5000 жизней резов.
Хочете про це поговорити?
Они напали в том числе на славянскую Москву в 13-ом веке.
Я имею ввиду, везде в России, в Китае, в Украине уже смесь разных культур и рас. Но нон-резы до сих пор используют исторические конфликты чтобы разделять восточно-азиатских и европейских.
Так, в першу хвилю татаро-монголи прийшли з південного сходу. Але вже з 13 століття вони перенесли свій центр в нинішню Казань, звідти пішла експансія та розміщення центру в Москві. Подивіться на зображення Івана Грозного — типічне монголоїдне обличчя. Навіть прізвище «кацапи» до них прийшло з тюркської мови.
https://minfin.com.ua/2019/10/23/39468062/#com3681285
резидент или нерезидент - это чисто налоговые термины , указывающие платит человек налоги на данной территории или нет. Вы уверены что корректно используете термин «нерезиденты» ?
Ви ж казали намішувати культури то погано, а тепер кажете, що все вже намішано)
Смесь, мы соглашаемся, есть.
Но половина мира не живут в регионах, которые мы обсуждаем, и нужно только сравнить их цивилизации с нашими, чтобы решить, полезно ли было б смешать их.
І не вигнали Орду а стали її центром!
Или я неправильно понимаю)
Мне кажется, что мы ближе друг к другу чем к Индии или к Африке)
Росія не моноетнічна країна, там все намішано, тож треба давно її вже розчленити на багато маленьких національних країн аби вони перестали весь цей хаос з мішаниною з російською мовою =)
Вам так не подобається глобалізація і те, що всі розмовляють англійською бо захвачені їхньою культурою, будь ласка, тоді використовуйте мову країни на сайті якої ви спілкуєтесь, наразі Українську, а не таку само нав'язану російську.
Запад более смешанный с Индией и Африкой из-за нон-резидентского колониализма, восток более смешанный с Китаем, поэтому украиназация и евро-интеграция помогают нон-резам, Индии, и Африке.
Но вопрос Андрею, юрьевичи — не рюриковичи? ) Может, укажите мне кто в линии юрьевичей монголи, чтобы поддержать вашу альтернативную историю)
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2e/Ruriks.jpg
Бажаю вам жити у росії =)