Мінфін - Курси валют України

Встановити
9 жовтня 2019, 8:14

Більшість українців проти відкриття ринку землі (опитування)

Більше 70% українців виступають проти зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Про це йдеться в результатах опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Більше 70% українців виступають проти зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель.
Фото: misto.vn.ua
  • 19% опитаних підтримують введення продажу землі сільськогосподарського призначення
  • 73% — проти цієї ініціативи
  • 8% — не визначилися

Відносно високий рівень підтримки старту ринку землі серед молодших і заможних респондентів, власників паю, які самостійно обробляють. Але навіть у названих категоріях кількість противників цієї ініціативи становить не менше 60%.

Читайте також: Прем'єр розповів деталі законопроекту про ринок землі

Продаж іноземцям

  • Підтримують лише 13%.
  • Проти цього — 81% опитаних.

Незважаючи на те, що серед молодих і більш заможних кожен п'ятий не проти дозволити іноземним громадянам купувати землю в Україні, три чверті представників цих категорій однозначно виступають проти цієї ініціативи.

Проведення референдуму

  • 74% вважають, що рішення про запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення, в Україні повинно прийматися на всеукраїнському референдумі.
  • 17% — мають протилежну думку.

Читайте також: Відкриття ринку землі може вплинути на її орендну ставку

Введення ринку землі

  • 58% вважають, що землі сільськогосподарського призначення повинні бути в державній власності, за зразком Канади чи Ізраїлю.
  • 22% — не проти запровадження такої моделі ринку землі, як в Італії, де орні землі можуть продаватися, купуватися.
  • 20% — не змогли вибрати серед цих прикладів земельного ринку.

За домінування державної власності на землю виступають частіше більш старші та бідніші опитані, і ті, у кого немає паїв, іншу модель — більш молоді, багаті і власники паїв, які самостійно обробляють.

У той же час навіть серед названих останніх категорій не менше половини виступають за канадську, або ізраїльську моделі земельного ринку.

Ризики від запровадження продажу земель

  • Серед основних ризиків від впровадження продажу земель сільськогосподарського призначення респонденти найчастіше вибирали те, що земля може бути викуплена іноземцями (41%)
  • власники паїв можуть бути обмануті при продажу землі (31%)
  • в даний час введення ринку землі є небезпечним через недосконалість чинного законодавства (31%)
  • зняття мораторію на продаж землі дозволить скупити її олігархам (23%)
  • 17% вважають, що вільний продаж землі не можна вводити в умовах війни
  • 16% вбачають загрозу знищення дрібного і середнього бізнесу на селі
  • 13% вважають, що втілення цієї ініціативи призведе до прискорення вимирання сіл або позбавлення селян стабільного доходу від надання паїв в оренду.
  • Тільки 5% не бачать ніяких ризиків в введення вільного ринку орних земель.

Читайте також: Ринок землі: 10 положень нового законопроекту

У дослідження з 28 вересня по 1 жовтня 2019 опитали населення від 18 років і старше. Вибіркова сукупність — 2000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

Що відомо

  • 23 вересня МЕРТ оприлюднило проект закону про ринок землі для громадського обговорення.

  • Президент Зеленський доручив Кабміну до 1 жовтня розробити законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, а Верховній Раді — скасувати земельний мораторій до 1 грудня 2019 року.

Коментарі - 17

+
+112
BobKickass
BobKickass
9 жовтня 2019, 8:24
#
Во всем мире абсолютный запрет на продажу сельхозземли есть только в пяти государствах – Северная Корея, Куба, Венесуэла, Демократическая Республика Конго и Украина"
З.Ы. 73% против но 78 % проголосовало за Зеленского, у которого в программе черным по белому записано снятие моратория. Не ту страну назвали Гондурасом…
+
0
AAAA2000
AAAA2000
9 жовтня 2019, 8:45
#
А один пункт в программе решабельный по всему направлению? Или Зе выбирали «править единолично»? Да, вот так вот. Трампу вон тоже выбрали на одно, а она творит под час такое, что на голову не налазит, и что?)
+
+15
BobKickass
BobKickass
9 жовтня 2019, 8:56
#
Ну дык пора уже определиться у нас представительская демократия или прямая. Если представительская - расслабьтесь и получайте удовольствие. Если прямая - проводите референдумы. Но я что то не помню особо референдумов...
+
0
AAAA2000
AAAA2000
9 жовтня 2019, 11:13
#
А кто мешает их совмещать??? Любой, большой важности вопрос, либо который имеет резонанс в обществе может быть инициирован выносом на референдум. Вы уж слишком в крайности кидаете.
+
0
BobKickass
BobKickass
9 жовтня 2019, 11:46
#
Вопрос да или нет не стоит, тк это было записано в программе президента, за которого проголосовало 73%. Стоит вопрос как, тут обсуждайте сколько хотите.
+
0
vit555z
vit555z
25 грудня 2019, 18:27
#
Да, в предвыборной кампании ЗЕ упоминал мельком о «рынке земли» (хотя никак не пояснял суть вопроса), но вместе этим он громко декларировал про референдумы, что все важные вопросы будут согласовываться с народом на референдуме. 
+
+15
laa1999
laa1999
9 жовтня 2019, 11:46
#
Ну, да, например, в Канаде(89%) или Израиле -земля в основном с госсобственности и ее отдают в аренду. Не в одной стране Европы больше 500 Га в собственности нельзя иметь, в большинстве стран до 50 Га, по аренде тоже ограничения. Как Зеленский предлагает ограничить 200 тыс.га, вообще в мире -нет стран, кроме Аргентины, где с этим борятся, но страшное наследие Испанской колонизации, не могут побороть. Кстати -это считается главной проблемой Аргентины в 20 века.
+
0
GrugoriyHoland
GrugoriyHoland
9 жовтня 2019, 8:59
#
Да ну, уже давно продали через аренду, теперь осталось узаконить.
+
+45
demarin
demarin
9 жовтня 2019, 9:35
#
Стаття заказна. Подумайте самі логічно. Якщо ви власник землі і зараз здаєте її в оренду, то після відкриття ринку землі вас ніхто не буде заставляти її продавати. Будете і далі здавати в оренду, можливо навіть за більші гроші ніж сьогодні, через конкуренцію і попит на землю. Власники землі точно від цього тільки виграють, а от ті фермери, які привласнювали землю через договори оренди на 50-100 років уже так робити не зможуть. І платити пару тонн пшениці за пай також уже буде не конкурентно так я будуть інші учасники готові заплатити більше і грошима. Власників паїв явно набагато більше ніж орендаторів, приблизно співвідношення 70/30. Тобто 70% від цього тільки виграють, а 30% програють. Але в статті все показують навпаки. 
Звідси висновок, або опитанні не мають ніякого відношення до землі (тобто не володіють нею) або стаття і опитування проплачене (цей варіант близький до істини).
+
+15
AAAA2000
AAAA2000
9 жовтня 2019, 11:15
#
Вопрос в том, что нужно сначала донести до общества информацию что как и к чему, а не по принципу - вы мне дали мандат - творю что хочу, и бежать с законами и гнать подчиненных на принятие сырых законов.
+
+15
laa1999
laa1999
9 жовтня 2019, 11:53
#
Не ясно, зачем вообще людям отдавать землю, которые ее не обрабатывают, а сдают только в аренду? Создаем класс бездельников-кровопийц?Нужно,вводить,как во всем мире - высокие налоги на землю, чтобы ею в собственность могли брать только те, кто ее обрабатывают,а аренда - то есть эксплуатация земли и труда - были невозможны. В Европе -на аренду - сильные ограничения. Вы защищаете дикий капитализм в сельском хозяйстве. Тем более,ясно, что выиграют, только олигархи, если им дадут скупить землю без ограничений(а в Европе - нет ни одной страны, где можно иметь в собственности больше 500 Га, а всоновном до 50 Га), а потом эксплуатировать труд фермеров и землю. Это полный идиотизм, такого нет нигде в мире, и ради этого запускать рынок земли, ясно, не нужно. Цель - рынка земли -совсем другая, а не уничтожить будущее Украины, как вы предлагаете.
+
+15
demarin
demarin
9 жовтня 2019, 13:09
#
Я не пропоную знищити майбутнє України, де ви таке прочитали? Я лише написав про те що всіх лякаю масовою скупкою земель і заказну статтю під це підводять. А в цьому немає нічого страшного і я розписав чому і кому це вигідно. Ви ж самі собі протирічите. Спочатку пишите що всю землю потрібно розпродати бо здача в оренду, коли фермер чи пайовик її не використовує, це експлуатація, а потім пишите що цю землю розкуплять оліхарги і будуть експлуатувати фермерів. Так ви самі визначтеся фермерам земля потрібна чи ні. Якщо потрібна то нехай користуються чи здають в оренду, не потрібна - продадуть. В оренді землі немає нічого поганого, це як ринок нерухомості, хтось хто може собі дозволити купляє квартиру, інші орендують. Якщо слідувати вашої логіки тоді і квартири не можна здавати в оренду))))
+
0
rusgl
rusgl
9 жовтня 2019, 16:16
#
>> чтобы ею в собственность могли брать только те, кто ее обрабатывают

Никто никому землю сейчас не «даст». Даже если я согласен ее обрабатывать, то смогу взять только в аренду (это если по закону). Попробуйте подойти в местный «совет» за типа законными «до 2га» для ведения с/х деятельности, будет весело.
Структура собственности с/х земли в Украине это открытая информация, и, согласно этой информации, 75% такой земли уже давно в частной собственности много лет. Попала она в частную собственность в основном в результате акции «Замлю — крестьянам» в 90-е годы.
Касательно лимитов в целом наверное верно.
+
0
rusgl
rusgl
9 жовтня 2019, 16:28
#
>> которые ее не обрабатывают, а сдают только в аренду?

Ну а если такой вариант.
Многих из тех, кому досталась земля от государства в 90-е в результате распада колхозов уже нету. Их земля по наследству перешла их детям, многие их которых перебрались в города и занимаются совершенно другой деятельностью. Что им делать, кроме как сдавать землю в аренду?
Более того, участки там в основном 1-10 га, на таком ни туда ни сюда не развернешься.
+
0
tarick
tarick
9 жовтня 2019, 11:19
#
73% за зеленского
73% против рынка земли
это не может быть просто совпадением.
+
+22
rusgl
rusgl
9 жовтня 2019, 16:18
#
Самое интересное, что «против» в осном все те, кто земли не имеет и при этом искренне думает, что с/х земля в Украине принадлежит исключительно государству, т.е. народу Украины.
+
0
vit555z
vit555z
25 грудня 2019, 18:40
#
73% за Зеленского? ну, перестаньте обманываться. За Зеленского можно засчитывать 33%. Столько проголосовало в первом туре. И эта цифра подтвердилась на парламенских (где голосовали сугубо за политсилу Зеленского, т.к. партию «слуга народа», состряпанную на коленке, никто в помине не знал)
Оставшиеся 40% проголосовали за ЗЕ во втором туре исключительно как ПРОТИВ порошенка. 
Никого не хочу обидеть, но эти 33% «чистыми» - это в основном категория людей политически и жизненно малоопытная и малоответственная. Тинейджеры и те, кто вырос, но остался мозгами на их уровне.  Уверен, что они программу не читали вообще.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися