Банкнотно-монетний двір Національного банку України за 25 років своєї історії виготовив майже 25 млрд банкнот гривні і 11 мільярдів монет різних номіналів. Про це повідомила прес-служба НБУ з нагоди 25-річчя Банкнотно-монетного двору.
У НБУ розповіли, скільки грошей надрукували за 25 років
Дрібні монети відходять у минуле
Нагадаємо, що дрібні монети 1, 2 і 5 копійок відсьогодні не є платіжним засобом і виводяться з обігу.
Монета 25 копійок буде виводиться з обігу поступово і поки залишиться платіжним засобом.
До 18 жовтня 2019 року всі юридичні особи, філії та ФОП повинні здати залишки монет номіналами 1, 2 і 5 копійок для зарахування на рахунки.
Українці зможуть без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети та банкноти інших номіналів у банках ще протягом трьох років.
Як повідомляє фінансовий аналітик ICU Михайло Демків, загальна сума виведених з обігу монет становить 150 мільйонів гривень.
Нацбанк готує «тисячу»
Зараз Нацбанк готує до випуску нову банкноту номіналом 1000 гривень. Як повідомлялося раніше, її випустять 25 жовтня 2019 року, планують надрукувати близько 5 млн штук.
Як відзначили в Нацбанку, враховуючи зростання рівня доходів і цін, українці вже фактично не використовують монети дрібних номіналів, зате з'явилася потреба у банкноті вищого номіналу, ніж 500 гривень.
Востаннє Нацбанк ввів в обіг новий номінал 13 років тому — в 2006 році. Це була банкнота номіналом 500 гривень. Тоді середньомісячна заробітна плата становила близько 1000 гривень і розмінювалася двома банкнотами високого номіналу.
Що відомо
- Банкнотно-монетний двір — підприємство, яке виготовляє українські гроші, був заснований 1 жовтня 1994 року.
- Як відзначають в Нацбанку, сьогодні Банкнотно-монетний двір на 100% забезпечує потреби України у виготовленні власної грошової одиниці: банкнот, розмінних, обігових та пам'ятних монет.
Коментарі - 49
не могу уловить логику.
Ще раз запитую — для чого мені купюра в 2 тис грн?
Кстати, ты - не центр мироздания, купюры НБУ не только для тебя печатает, прикинь!
1. Райзберг Б. А., Лозовский Л. Ш., Стародубцева Е. Б. Современный экономический словарь. :М. Инфра-М, 2006. «Инвестиции» Архивная копия от 23 сентября 2008 на Wayback Machine (недоступная ссылка с 14-06-2016 [1228 дней])
2. Словарь InvestorWords: Инвестиции — вложение денег с целью экономической выгоды.
Как и многие на этом сайте, не имея своего собственного мнения, вы повторяете общепринятые заблуждения.
Почитайте вот это: https://www.swissinfo.ch/rus/business/44059810
и еще вот это: https://www.swissinfo.ch/rus/business/36456420
К тому же, никто не носит каждый день в сумке все свои сбережения?
Если и есть такое, то только один раз - слил свои сбережения куда-нить, и забыл.
особенно «удобно», когда нужно снять 50+ тыс, а в долбанном банкомате даже 500-ок нет.
Готівка друкується для зручності, а друк нових банкнот не означає збільшення якогось грошового агрегату.
А тому що М0 є складовою частиною інших грошових агрегатів - це означає збільшення і їх.
Що значить «друкує готівку для когось»?
Ви самі писали у попередньому коментарі,що Грошова база створюється коли НБУ видає кредит комерційному банку, зазвичай під заставу цінних паперів, в основному ОВДП.,тому не зрозуміло як НБУ може зменшувати відповідну суму на рахунку,це ж - кредитування.
Друкування готівки це і є створення грошової бази,і тут треба дивитися на кількість грошових знаків введенних та вИведених з обігу .
Друкування готівки це не створення грошової бази. Це чисто технічна операція. Комусь зручно мати записи в комп'ютері, а комусь зручно ті самі записи мати на прямокутних шматках паперу. Друкування грошей - це перетворення одних записів в інші. Що не змінює грошові агрегати.
Кредит зазвичай видають в безготівковому вигляді.
Ви смієтесь чи що?
НБУ не має права так просто друкувати 200 мільйонів за бажанням усіх охочих .
Існують Постанови НБУ ,які регулюють обіг готівки,наприклад ця https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0148500-17,та встановлюють де та звідки у банків з*являється готівка.
Це Положення розроблено відповідно до Закону України «Про Національний банк України» і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) ...
Вони передували тій постанові.
НБУ не друкує готівку для когось,а для потреб економіки,тобто для ВСІХ суб*єктів національної економіки.
Коли в того самого банка клієнти одночасно знімають гроші зі своїх рахунків і в банка закінчуєтоься готівка, тоді банк просить НБУ. І що, по вашому НБУ має всім банкам роздати готівку? Але ж іншим не потрібно. Це те ж саме що я би прийшов в ощадбанк по готівку зі свого рахунку, а він би роздав усім своїм клієнтам гроші з їхніх рахунків.