Якщо українці вкладуть в держоблігації 10% наявної у них готівки, вони вдвічі перевершать іноземців за обсягами інвестицій. Про це розповіла Євгенія Грищенко, керівник відділу брокерського обслуговування клієнтів групи ICU, на Українському фінансовому форумі.
Українцям пропонують інвестувати в держборг гроші «з-під матраца»
Держоблігації – конкурент депозиту
«Ми бачимо значний потенціал зростання ринку ОВДП в попиті з боку фізосіб. Держоблігації – прямий конкурент депозиту. Станом на вересень, частка ОВДП у власності фізичних осіб по відношенню до депозитів пропорційно ще дуже мала: якщо на строкових депозитах українці тримають 325 млрд гривень, то в облігаціях поки лише 10 млрд. Втім, ця частка зростає досить швидкими темпами», – повідомила Євгенія Грищенко.
Оформити заявку на купівлю ОВДП від ICU з бонусом +0,2% до прибутковості від «Мінфіну»
За даними групи ICU, з 20 вересня 2018 року фізособи збільшили вкладення в ОВДП більш ніж удвічі.
Який дохід дають ОВДП
Зростання вкладень у держоблігації триває, зважаючи на надійність інструменту, більш високу прибутковість порівняно з депозитом і відсутність ПДФО у розмірі 18%, що дає ще близько 2% премії прибутковості при однакових ставках.
Серед основних категорій фізичних осіб, які цікавляться ОВДП, за словами Євгенії Грищенко, керівники вищої ланки з фінансового сектора, CEO підприємств, працівники IT-сфери, тобто люди з більш високими доходами. Це обумовлено тим, що з урахуванням витрат на можливі комісії, вкладати в ОВДП має сенс від 100 тис. гривень і вище.
Оформити депозит з бонусом від «Мінфіну»
Фізособи можуть заробляти на ОВДП
За даними НБУ, поза банками перебуває 355 млрд гривень готівкової гривні, а готівкової валюти — в рази більше, близько 86 млрд доларів.
Читайте також: ОВДП можна буде купити в мобільних додатках банків
Це колосальна цифра, що перевищує загальний держборг України, який склав 82,4 млрд доларів на початок серпня.
«Навіть якщо 10% готівки перетечуть у ОВДП, фізособи увійдуть у трійку найбільших інвесторів ОВДП і вдвічі обженуть нерезидентів», – переконана Євгенія Грищенко.
За її словами, реалізація цього потенціалу залежить від того, наскільки правильно і якісно буде проведена заявлена урядом майбутня податкова амністія, і наскільки українці повірять владі.
Читайте також: ОВДП або депозити. На чому можна більше заробити
Не менш важливими драйверами активізації вкладів фізосіб в ОВДП в 2020 році, на думку Євгенії Грищенко, повинні стати спрощення процедури ідентифікації клієнта через BankID, скасування обов'язкового подання податкової декларації, можливість торгувати ОВДП онлайн за допомогою мобільних додатків і систематична робота над підвищенням обізнаності населення.
Що відомо
- Українці-фізособи мають можливість купувати ОВДП онлайн в додатку Приват24.
- За прогнозами, до кінця року в портфелі іноземців може бути ОВДП на 120 мільярдів. Зараз — понад 97 мільярдів.
- На початку вересня, вперше майже за два місяці, Мінфін відновив продаж валютних облігацій. Однак, як повідомили на Українському фінансовому форумі, Кабмін планує перейти виключно на гривневі запозичення на внутрішньому ринку.
Коментарі - 49
Рынок будет более эффективным.
Тем более на рынке большой спред.
Естественно будет лобби текущих игроков против, но чтобы делать страну лучше, это должно быть командной игрой.
Нужно быть подозрительно именно сейчас, что хотят, чтобы народ покрывал их позиции, но принцип этого действия — правильный.
Просто загоняют…
Благо количество верующих во время кризисов увеличивается…
Во-первых, не может быть дефолтом гривневых ОВГЗ если не нарочно так делают, у нас печатный станок гривен
ОВГЗ считаются большим гарантом по платежу, чем у любого банка государства. Так как это инвестиции в экономику...».
Привлеченные таким образом средства НЕ идут в экономику. Они поступают на казначейский счет, в общий котёл. За счет них финансируют дефицит бюджета, некоторые расходные статьи бюджета и возврат ранее привлечённых долгов. Т.е. это тупо проедание денег.
Также облигации способствуют перетеканию денег из банков в госдолг, тем самым извлекая их из экономики (покупка гособлигаций банками говорит о том, что ОВГЗ стали для банков альтернативой кредитованию экономики).
Для сравнения, доходность годовых гособлигаций в Польше составляет всего 1,35%.
Классическая игра в стулья, только теперь нужно найти того, кто останется без стульчика! А это будет «пересiчний»! Теперь ждём массированной рекламы ОВГЗ по зомбоящику типа Лени Голубкова.
«Я не халявщик, я партнёр!»
Инвестиция в ОВГЗ - это вложение денег в выплату пенсий и бюджетных зарплат.
А при таких высоких процентных ставках - обычная пирамида долгов, когда берут в долг для погашения предыдущих долгов по огромный процент и эти долги только увеличиваются.
Скільки з матраців не сказав...
По-моему лохов всегда хватает. Может с каждой пирамидкой их меньше. Но маркетологи постараются и найдуться желающие.
Не удивлюсь, если условия для нерезов и физ.лиц отличаются. Нерезов защищает международное право, возможное введение разных санкций, да и, говорят, своих там много, а своих обижать нельзя.
Резиденты руководствуются только законами страны (гипотетически можно там в международные суды подавать, но то такое, - дело затратное, особенно при суммах до 10к.$).
А законы внутри страны можно придумать любые «Отдадим только после выплаты внешним кредиторам или после улучшение экономики» и т.д.
Были уже гарантии государства на сбер.книжки в 90-х. Были да сплыли.
При тому вирішувалось все на рівні головного офісу в Дніпрі, продавати чи ні. Все було зроблено для того, щоб клієнт плюнув, перевів кошти в валюту і поклав на депозит, що вони вкінці кінців і не приховували а лагідно запропонували, і без всіляких доказів походження. Для того щоб самим на ті кошти і прикупити ОВДП під більший процент. В народі називається арбітраж, або вилка.
Звичайно ж, в брокера таких проблем не було б, але на цьому тему я закрив і до ОВДП не повертався.
За те максимальний ризик, що завтра ти будеш в юрисдикції РФ, а такої країни як Україна більше не буде, і тобі ніхто уже нічого не віддасть (як не віддали вклади при СРСР).