Депутати пропонують Раді провести детінізацію розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Про це йдеться в законопроекті №1073, передає stockworld.
3 вересня 2019, 13:00
Раді пропонують провести детінізацію розрахунків у сфері торгівлі
Суть законопроекту
Цей законопроект розроблений з метою запровадження дієвого механізму контролю обороту товарів і обсягу доходів суб'єктів спрощеної системи оподаткування (ССО) і виведення з тіні ряду великих і середніх торгових компаній, які користуються спрощеною системою оподаткування, тим самим дискредитуючи як УСН, так і добросовісних платників податків, які є її суб'єктами.
Що пропонують змінити
Документом пропонується внести низку змін до Податкового кодексу України, якими передбачається:
- запровадити механізм компенсації вартості покупки споживачами (покупцями), які виявлять порушення встановленого порядку проведення розрахунків при придбанні товарів (послуг) вартістю більше 100 гривень і направлять відповідну скаргу в контролюючі органи;
- впровадити інформаційну систему в межах електронного кабінету, за допомогою якої може бути перевірена достовірність отриманого покупцем у пункті продажу товарів розрахункового документа, оформлена скарга на продавця товарів за порушення порядку проведення розрахункових операцій і в режимі реального часу відстеження руху такої скарги через контролюючий орган.
Читайте також: Верланов вважає, що податок на доходи фізосіб потрібно зменшувати
- законодавчо визначити системи зберігання, збирання та обліку даних РРО та можливість використання електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків;
- запровадити дворівневу систему перевірок поданих покупцями (споживачами) письмових звернень або скарг засобами порталу перевірки розрахункових операцій;
- розширити перелік видів діяльності, що здійснюються суб'єктами ССО, для яких застосування РРО є обов'язковим.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 18
За його словами, президент Зеленський, як той, хто не обтяжений старими управлінськими стереотипами, міг би зважитися на радикальні зміни в Україні.
Проте цьому заважатиме одна суперечність: усі подібного роду великі реформатори, які змінювали обличчя своїх країн, завжди мали чітку й високу візію нової країни й уміли діяти всупереч егоїстичним інстинктам народу. Новообраний президент такої візії, вочевидь, не має, а вибори він виграв саме на тому, що загравав із народним егоїзмом і навіть розпалював його", — зауважив Маринович.
Як вважає філософ, в українців досить специфічне прагнення до змін і реформ.
«Більшість людей хоче, щоб змінювалися усі інші, крім них самих. Тому в корені змінити країну і одночасно догодити такому народу буде надзвичайно важко», — додав віце-ректор УКУ.
Если наличные оприходованы в бухгалтерском учете предприятия но по технической причине не проведены через РРО, при этом сумма включена в базу налогообложения - это счеиается ошибкой, нарушением за которую штрафуют в размере 250 % от суммы операции. Как то не правильно.
Зачем отменили закон Кучмы - чтобы ввести «закон» министра финансов?
Штраф за нарушение должен быть адекватен нарушению.
Или свобода - это отсутствие препятствий, нарушения прав, монополизма?
Можно делать все одновременно во встречных направлениях, методом и кнута и пряника. Хотя пока что только кнуты. Где повышение необлагаемого порога покупок за границей, если я покупаю для себя и эта вещь в Украине тупо не продается? Где параллельный импорт? Где снижение налогов на растаможку для новых или почти новых машин, а не дымящего хлама? Это были бы очень классные и быстрые перемоги, в 10 раз важнее для пересичного, чем какая-нибудь несчастная неприкосновенность или мало кого касающийся рынок земли.
Оборота на сотню миллиардов гривен в год, чеки не выдают примерно нигде.
И главное - они за это голосовали сами.