13 червня 2019, 15:45 Читать на русском

СЕО Приватбанку не виключає подання нових позовів до екс-акціонерів в іноземні суди

Голова правління Приватбанку Петро Крумханзл не виключає подання нових позовів до екс-акціонерів фінустанови в суди різних іноземних юрисдикцій. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Голова правління Приватбанку Петро Крумханзл не виключає подання нових позовів до екс-акціонерів фінустанови в суди різних іноземних юрисдикцій.
Фото: hvylya.net

Що відомо

«Суди займають багато часу. Як правило, це кілька років. Ми ведемо справи в судах одразу в декількох юрисдикціях паралельно… Я не можу виключати, що ми будемо розширювати цю діяльність і на інші юрисдикції в майбутньому, але зараз ще рано говорити про це», — зазначив Крумханзл.

Він також повідомив, що судові розгляди не відображаються на діяльності банку: «Якщо ви запитаєте про ліквідність, то немає ніякого впливу (судових розглядів) на нашу щоденну діяльність. Був короткостроковий вплив у середині квітня після цілого ряду негативних рішень у судах України. Зараз ми знаходимося в абсолютно звичайній ситуації ведення нашого бізнесу, і суди не мають значного впливу».

Читайте також: Квітнева статистика: з Приватбанку знову забирають гроші

Він також повідомив, що ведення справ у судах в іноземних юрисдикціях вимагає значної підготовки та обсягу роботи, тому в банку було створено спеціальний підрозділ фінансових розслідувань (Forensic Investigation Unit). «Таким чином, ми зараз переконані, що у нас досить сильна не тільки команда юридичної підтримки, а й команда, яка займається форензик роботою, тобто роботою з інформацією», — додав банкір.

Які іноземні суди вже розглядають позови Приватбанку

Як повідомлялося, Приватбанк подав позов від 21 травня 2019 року в суд штату Делавер (США). Звинувачує екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова у відмиванні приблизно 622,8 млн дол., які були видані у вигляді кредитів комерційним компаніям, проте потім були використані іншими компаніями на придбання для екс-власників банку активів в США.

У грудні 2017 року Приват подав позов до високого суду Англії і Уельсу проти екс-власників Приватбанку, а також компаній Teamtrend Ltd., Trade Point Agro Ltd., Collyer Ltd. (всі –Великобританія), Rossyn Investing Corp., Milbert Ventures Inc. і ZAO Ukrtransitservice Ltd. (всі Британські Віргінські о-ва), які, ймовірно, їм належать або перебувають під їхнім контролем.

Читайте також: Приватбанк здобув перемогу у Великій Палаті Верховного Суду

Позов банку стосується сумнівних операцій з виданими Приватбанком кредитів на суму 1,9 млрд дол., які були використані для авансових платежів іноземним компаніям, які зараз виступають співвідповідачами в англійському процесі разом з колишніми акціонерами банку. Високий суд 4 грудня 2018 року визнав справу неосудним, але банк подав апеляцію.

Крім того, 30 березня 2018 року «Приватбанк» звернувся в Окружний суд Нікосії (Кіпр) з позовом до PricewaterhouseCoopers Ltd (Кіпр) та Товариству з обмеженою відповідальністю Аудиторська фірма «ПрайсвотерхаусКуперс (Аудит)» (Україна) з позовними вимогами про стягнення 3 млрд дол. в якості відшкодування збитків, які, як вважає Приватбанк, він зазнав у результаті численних порушень умов договорів про надання аудиторських послуг, вимог законодавства та стандартів аудиту, допущених з боку української і кіпрської локальних фірм мережі Pwc в ході проведення аудиту фінансової звітності Приватбанк та його кіпрської філії за 2013, 2014 і 2015 фінансові роки.

Читайте також: В судах відкрито 238 тисяч справ по Приватбанку. Інфографіка

На 22 липня 2019 року призначено розгляд апеляційної скарги в Лондонському суді по спору між Приватбанком і його екс-акціонерами, так як Високий суд Лондона 4 грудня 2018 року визнав невідповідним його юрисдикції позов Приватбанку. Суд також вирішив скасувати виданий в якості забезпечувального заходу наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова і ще шість компаній на суму більше 2,5 млрд дол., однак він залишається в силі до розгляду апеляції.

Згідно з даними Нацбанку України, Приватбанк на 1 квітня 2019 року за розміром загальних активів (525,698 млрд грн) займав перше місце серед 77 банків.

Коментарі - 2

+
0
bonv
bonv
13 червня 2019, 20:07
#
При наших Окружних-продажних судах - краще судитись в іноземних судах з чесною репутацією.
+
0
TOMAgavk
TOMAgavk
14 червня 2019, 7:08
#
Это так,но пока и там не всё гладко.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама