Міжнародний валютний фонд оприлюднив текст меморандуму з Україною про економічну і фінансову політику в рамках нової програми на 2018-2020 роки. Про це пише ЕП.
Меморандум МВФ: Які зобов'язання взяла на себе Україна
Ключові зобов'язання, які має виконати Україна
Консолідація Державної фіскальної служби у дві окремі юридичні особи: Податкової служби та Митної служби до кінця квітня 2019 року, при чому обидві служби звітуватимуть міністру фінансів.
Прийняти рішення щодо підвищення тарифів на теплопостачання, починаючи з 1 січня 2019 року, з урахуванням вищої оптової ціни на газ для решти теплових компаній до кінця грудня 2018 року. З 1 січня 2020 року «Нафтогаз» буде продавати газ для побутових споживачів та компаній-виробників теплової енергії за переважаючими ринковими цінами, скасування постачання за спеціальними обов’язками (PSO) відбудеться до 1 травня 2020 року.
Читайте також: Транш від МВФ: як рішення про транш вплине на курс
До кінця грудня 2018 року НБУ оприлюднить зміни до існуючого положення про операції з пов’язаними особами. На додаток до цього, до тієї ж дати Національний банк ухвалить зміни до своїх правил щодо капіталу, що передбачатимуть зменшення регулятивного капіталу на обсяги кредитів, наданих пов'язаним особам, понад нормативні обмеження.
Мінфін регулярно звітуватиме про прогрес у відновленні активів та у судових процесах стосовно чотирьох державних банків. Перший звіт буде опубліковано до кінця березня 2019 року.
Верховна Рада прийме закон про «Спліт» та повноваження НКЦБФР (№2413а 6303) до кінця березня 2019 року.
Призначення до ВАСУ принаймні 35 антикорупційних суддів з бездоганною репутацією та відповідними професійними навичками до кінця квітня 2019 року.
До кінця червня 2019 року НБУ має вжити заходи проти банків, які не відповідають вимогам щодо капіталу.
Завершення звіту про аудит НАБУ до кінця липня 2019 року.
Нагадаємо, 18 грудня Рада директорів Міжнародного валютного фонду схвалила програму допомоги stand-by для України на 14 місяців на загальну суму 3,9 млрд доларів. Перший транш обсягом 1,4 млрд доларів надійде на рахунки НБУ до 25 грудня.
Коментарі - 64
Без Вас я думаю мы и далее скатывались бы в пропасть.
Будь-які кредити просто так не даються — лише під певні цілі та проекти.Ви захочете відкрити забігайлівку чи перукарню — Вам не дадуть кредит, поки Ви не представите проект, економічне обгрунтування, бізнес-план.Так, проекти наш уряд гарно малює, тільки реальних змін на краще не видно, одна мішура.Не пам`ятаю, на жаль, кому з політиків належать слова про наші реформи: «щоб створити зовні видимість змін у своєму будинку (мається на увазі Україна), вони міняють занавіски на вікнах замість того, щоб наводити лад усередині».
Не дають Україні гроші за красиві очі… Тільки на конкретні проекти і цілі.
Проїдати кредити вже не вийде як при янику і курсі 8 та газі гривневому…
Ви ж написали що влада гарно малює проекти але нічого не робить? Чи ви не розумієте вислову за красиві очі транші не дають?
Дають гроші за РЕАЛЬНІ реформи/реальні проекти/цілі.
Я зрозуміло на пальцях пояснив?:)
Висновки Коляда зробить сам чи як українець «українцю» — треба розжувати?
Хто на чому зосереджується:)
Потому что кулуарно сообщают уже о продаже земли, повышении пенсионного возраста до 65 лет, о том, что цены на коммуналку будут расти, а зарплаты и пенсии останутся на прежнем уровне. И всего этого требует МВФ.
https://biz.nv.ua/ukr/economics/spivpratsja-z-mvf-zmi-opublikuvali-povnij-tekst-memorandumu-2514512.html
Приехали. Землю продать, тарифы поднять, показать МВФ все, что можно: начиная от числа людей и заканчивая депозитами (вдруг кто-то 50 тысяч гривен накопил).
Ринок землі. Ми продовжимо нашу підготовку до створення прозорого ринку землі сільськогосподарського призначення. Робоча група, до складу якої увійшли відповідні міністерства, у співпраці зі Світовим банком підготувала проект закону про обіг земель, який має на меті дозволити продаж землі за умови дії адекватних запобіжників, і ми розпочали кампанію з інформування громадськості для пояснення переваг цієї реформи.
А то прямо все пропало…
Так что люди там многие землю продадут. Иностранцы скупят за копейки — и, вуаля. Работай, украинец, на собственной земле, в лучшем случае за 100 баксов в месяц.
В селі буваю часто… І не одноразово писав про те що живуть так як працюють…
Хтось пиячить і нічого немає а інші працюють і мають все… За кордоном заробили грошей та купили собі трактори/комбайни/навісне і горя не знають… Садять і збирають урожай — продають і мають гроші… Хтось в місті працює а хтось і далі на заробітки…
Выше была выдержка о продаже земли. Не вижу смысла ее дублировать.
А что касается сел, так расскажите, сколько заброшенных домов на Кировоградщине, Харьковщине, Одесчине и прочих. Сколько там закрыто школ. И сколько живет населения и в разрезе возрастных цензов.
Если было бы на Украине так хорошо, Климкин бы не показывал на своем счетчике, что каждую минуту два украинца покидают страну.
И то же самое подтвердила Юлия Тимошенко. А именно она имеет самые большие шансы на кресло президента. Может, и ее, как Лукашенко, будут называть. Только того Батькой величают, а ее (если сделает нормальную жизнь) — Мамой будут называть.
Я пишу про те що бачу в Західній Україні… Мені немає потреби їздити по інших регіонах щоб вам щось доказувати…
Тимошенко політичний труп вже давно… І ви в цьому переконаєтесь під час виборів…
Розкажіть краще звідки така «бідна» коса має сотні млн на власний піар?
Робоча група, до складу якої увійшли відповідні міністерства, у співпраці зі Світовим банком підготувала проект закону про обіг земель, який має на меті дозволити продаж землі за умови дії адекватних запобіжників, і ми розпочали кампанію з інформування громадськості для пояснення переваг цієї реформи
http://finbalance.com.ua/news/Neofitsiyniy-tekst-Memorandumu-z-MVF-osnovni-polozhennya — уже и в нэте появилось.
Де написано ЗЕМЛЮ ПРОДАТЬ???? Підготовка мислення це ПРОДАЖ?
МОРАТОРІЙ ще на РІК!
А и да, МВФ запретил частным работодателям поднимать зарплаты работников, ведь именно МВФ указывает кафе «Ласточка», сколько платить поварам и официантам…
Про це заявила міністр фінансів Оксана Маркарова.
Мінфін планує, що ці кошти надійдуть двома траншами — $400 млн до кінця 2018 року і $600 млн у січні 2019 року.
«Гарантія дає можливість використовувати її як leverage: отримати більшу суму, ніж сама гарантія. У нас же є певні ліміти в міжнародних організаціях, які ми можемо вибирати. Можна було взяти меншу суму, наприклад, прямим фінансуванням, або взяти гарантію і мати більший доступ до ринку», — заявила вона.
За словами Маркарової, гарантія дає можливість вийти на ринок на кращих умовах.
«Ставка буде кращою, ніж якби ми виходили самостійно. Але це і не буде, як (макрофінансова допомога — ред.) ЄС, де ставка 1,25%», — зазначила вона.
Вона додала, що Мінфін хотів би перший транш залучити у євро, щоб розширити ринок і отримати можливість співпрацювати з новими кредиторами.
Об этом говорится в Меморандуме МВФ о сотрудничестве с Украиной на 2018-2020 годы, принятом 18 декабря.
статистику говорите, в нашей стране вся информация, касаемая ПФ и межбанка засекречена, или Вы думаете там написано сколько и кому выдали?
https://www.pfu.gov.ua/content/uploads/2018/10/Slajd3-2.jpg
https://www.pfu.gov.ua/33933-byudzhet-pensijnogo-fondu-ukrayiny/
Уважаемая редакция, консолидация это ОБЪЕДИНЕНИЕ нескольких органов в один, а в данном случае мы наблюдаем ДРОБЛЕНИЕ одного органа — на два.
Это что-то новое.
Читайте внимательно, речь идёт о СТРУКТУРЕ органа, а не его МЕСТОПОЛОЖЕНИИ.
Где там речь идёт о региональных подразделениях и об ОДНОМ юрлице?
У Мінфіні кажуть, що МВФ проти відділення митниці від ДФС
Міжнародний валютний фонд проти відділення митниці від Державної фіскальної служби.
Про це повідомила заступник міністра фінансів Олена Макеєва.
В кінці січня в Фіскальної службі працювала технічна місія МВФ, яка займалася питаннями митного спрямування.
«Поки ми тільки очікуємо результатів. Але попередні рекомендації зводяться до того, що необхідно проводити подальшу інтеграцію митниці з ДФС», – сказала вона.
На думку Макєєвої, теза про те, що митниця почне працювати краще, якщо відокремити її від Фіскальної служби, є хибною.
«Ми постійно говоримо про необхідність проведення дерегуляції, зменшення податкового тиску на бізнес, спрощення адміністративних процедур. Але два окремих органи – це вдвічі більше перевірок. Це додаткові бюджетні витрати на їх утримання, збільшення кількості співробітників відомств», – додала вона.
Заступник міністра фінансів відзначає, що все це суперечить філософії стратегії розвитку «Україна-2020».
P.S. Що за майже 3 роки в вимогах МВФ змінилося на 190 градусів?!
МВФ и сам не знает, что делать с Украиной. Поэтому он проводит здесь различные опыты, как доктор над подопытными мышами.
Я не знаю, что изменилось в МВФ, но перейдя по ссылке в начале материала, увидел, что АВТОРСТВО меморандума принадлежит не МВФ, а нашему правительству.
И если такая грубая ошибка(?) допускается в таком международном документе — то это наводит на определённые мысли относительно авторов этого документа.
1. С одной стороны разделяется на 2 органа: таможня и ДФС.
2. С другой стороны внутри этих служб происходит объединение региональных автономных органов с центральными.
Соответственно не будет эдаких государств в государстве.
Ну так какая это консолидация?
2. С другой стороны внутри этих служб происходит объединение региональных автономных органов с центральными.
Это называется РЕСТРУКТУРИЗАЦИЯ.
И что значит «объединение региональных автономных органов с центральными.»?
Региональные органы ведь не перестанут существовать и как прежде останутся СТРУКТУРНЫМИ подразделениями.
Ждём «маленький» банкопад?
Водночас від початку 2018 року заборгованість банків за кредитами рефінансування скоротилася на 6,4%.