Підвищення цін на газ стало значно меншим за первинні вимоги Міжнародного валютного фонду. Про це 21 жовтня в ефірі телеканалу «Україна» заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє прес-служба КМУ.
Гройсман розповів, що підвищення цін на газ менше, ніж хотів МВФ
За словами Гройсмана, однією з умов продовження співпраці з партнерами, передусім МВФ, стало підвищення цін на газ для населення.
«Втім, це підвищення стало значно меншим за первинні вимоги. У мене було два варіанти – аби домовитися про мінімальне зростання цін на газ і продовжити співпрацю. Або увійти у дефолт. Це банкрутство країни.… Цього неможливо було допустити», — заявив Гройсман.
Читайте також: МВФ оголосив про нову угоду з Україною
Він додав, що уряд вважає необхідним продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями задля забезпечення політики виплати боргів і зниження навантаження на бюджет.
«Ми працюємо з фінансовими ринками світу, аби віддати кредити, які на нас поклали минулі уряди протягом 2005- 2013 років. Зараз ми щороку платимо 5 млрд дол. в якості обслуговування (взятого тоді) боргу», — зазначив глава КМУ.
Читайте також: Серіал «МВФ і Україна»
Раніше «Мінфін» писав, що 19 жовтня Кабінет міністрів на засіданні вирішив підвищити ціну на газ для населення з 1 листопада 2018 року на 23,5%.
Коментарі - 43
звучит как будто мы спасены, дефолт просто перенесли до первого отказа в кредите или реструктуризации долга.
Тому чим гірше буде на росії тим швидче буде легше Україні. З МВФ і світовою спільнотою…
чисто украинское мiстечковое мЫшление. Занавес.
Чим гірше буде росії і санкціями в тому числі,, тим менше у цієї недоімперії буде бажання нищити/грабувати свого сусіда… Інші сусіди вже допомагають Україні протистояти недосусіду і недобрату…
Цікаво яке у вас мішлєніє?
А зрадофіли кричать — чому до цього часу нічого не робиться…
Кабальное рабство и тотальное ухудшение соц гарантий
Будемо жити а гривня на зміцнення.
«Я звісно думаю своєю головою і кредитів не беру а купляю все потрібне на зароблені кошти…» — это Ваша сегодняшняя фраза из ветки общения по теме «МВФ объявил о новом соглашении с Украиной». Вспоминаете? Тогда вопрос: почему Вы не берете кредиты для себя, но двумя руками ратуете чтобы государство снова влазило в долги?
Может, пора государству научиться жить по средствам, как это делаете Вы?
Україні зараз необхідно брати кредити щоб не тільки виконувати зобов«язання але і приваблювати інших інвесторів… Добре що в ОВГЗ вкладають і іноземці і українці… У вас теж є шанс вкладати свої кошти в економіку України і отримувати від цього відсотки.
Сколько ни прываблюй инвестора, не придет он, пока не будет работать антикоррупционный суд, справедливая судебная система и безусловное соблюдение и защита права частной собственности.
И учиться жить по средствам также необходимо.
Є середньо світова ціна газу а народ оплачує її тільки частину… а решту держава у вигляді субсидій… Це ж не по срєдствам? МВФ хоче щоб всі платили по повній, як і має бути.
А кто сказал, что так должно быть? МВФ?? А что это такое???
Вы как маленький мальчик, которому сказали, что так должно быть — и точка. Детский сад какой-то…
Боюсь, у этой страны будет очень незавидное будущее.
Чи Коляда бажає повернутися в міцні обійми росії?
Чекаю на відповідь!
Стрілки не переводьте.
— Дефолт на россии — это когда денег нет?
— Дефолт, это когда деньги были. Когда их нет — это обычная жизнь…
МВФ исполняет вспомогательную функцию, а не ОСНОВНУЮ.
Вот правительство в этой ситуации поступило «або або» — НАРОД Украины або МВФ.
Як у вас язик повертається казати що "транш це для народу".
Чи Коляда бажає повернутися в міцні обійми росії?
На жодне з них ви не відповіли..!..
За його словами, уряд без підтримки МВФ міг піти одним з двох шляхів, які все одно б призвели до дефолту.
«Обидва варіанти в якийсь момент часу мали привести до широкомасштабних дефолтів – і до корпоративних дефолтів, і дефолтів за державними зобов'язаннями. У будь-якому випадку тримати ситуацію в керованому руслі до березня наступного року просто не змогли б», — підкреслив експерт.
За словами Устенка, влада могла залишити ситуацію такою, якою вона була, або ж просто змусити Нацбанк «включити друкарський верстат» і в комбінації з розширеною емісією гривні використовувати золотовалютні резерви для підтримки ситуації.
При цьому, додав експерт, якщо перший варіант розвитку подій мав на увазі подальше відновлення співпраці з МВФ, то другий геть виключав таку можливість.
Країни G7 вважають це ключовим кроком на шляху забезпечення майбутньої економічної стабільності України.
Він закликав не вірити популістам, які обіцяють зниження ціни на газ. За його словами, це можливо лише за однієї умови, що неприйнятно для України.
«Послухайте, сьогодні обіцянки популістів здешевити газ в два, в три, в чотири, деякі кажуть – у шість разів знизити ціну. Це можна зробити тільки шляхом повернення в російську газову кабалу. Ледве вибралися з цієї кабали і зараз знову намагаються туди повернути. Розгорнути країну в так званий „руський мір“ я не дозволю за будь-яких обставин. Раджу менше слухати солодкі голоси псевдозахисників. Чому? тому що меду у них багато, правди – мало, або може і зовсім немає», – заявив Порошенко.