Ціна біткоіна визначається виключно балансом попиту і пропозиції. Відповідно, залежить від того, наскільки люди вірять в те, що біткоін — кращий інструмент для здійснення платежів або зберігання заощаджень.
Чому падає біткоін
На відношення людей до біткоіна може впливати безліч факторів. Спробуємо розібратися, які саме.
Ціноутворення
Зараз біткоін з технологічних причин не здатний обслуговувати велику кількість користувачів в якості платіжного протоколу. Чи впорається він з цим завданням гідним чином в майбутньому, для більшості залишається питанням. Ще одна проблема пов'язана з тим, який статус отримає біткоін в законодавстві і як це вплине на його використання.
Сьогодні одні країни створюють «криптовалютні оазиси», а інші, навпаки, ставлять біткоін поза законом. Так, наприклад, в світі є дві найбільші економіки — США і Китаю. І обидві пішли на жорстке регулювання криптовалютного ринку. Тоді як Білорусь чи Гібралтар, навпаки, вибудовують правове поле, комфортне для розвитку криптоіндустріі.
Крім того, сьогодні криптовалютний ринок, незважаючи на хайп навколо нього, все ж залишається технологічно незрозумілим для масового користувача. На нього заходять великі інвестиційні гравці. У майбутньому, за багатьма прогнозами, цей ринок стане настільки ж непідвладним і недоступним пересічному масовому інвестору, як і традиційний інвестиційний сектор.
Читайте також: П'ять способів купити (продати) біткоіни
Сьогодні в умовах невизначеності безліч «старих» власників монет, а також стартапи, які недавно провели ICO, намагаються зафіксувати свої кошти, обмінюючи біткоіни на фіатні валюти.
Спекуляції і ще раз спекуляції
Криптовалюти знаходяться на ранньому етапі розвитку, коли самі протоколи і навколишня інфраструктура ще недостатньо адаптовані для масового обслуговування — за своєю простотою, швидкістю і ціною транзакції. Тому характер багатьох угод з біткоіном спекулятивний. Цей тренд ще більше посилюється входженням на ринок великих спекулятивних гравців і традиційних інвестиційних гравців, які звикли маніпулювати курсовими різницями.
В силу того, що біткоін не піддається централізованому управлінню, а використання його для масових взаєморозрахунків недостатньо велике, спекулятивна волатильність буде тривати ще довго. На тлі технологічних проблем розвитку всієї системи і її масштабування багато хто пророкує біткоіну недовгострокові перспективи як «топової криптовалюти». За прогнозами провідних гравців галузі, біткоін, швидше за все, піддасться численним форкам, і в кінці-кінців залишиться однією з багатьох криптовалют або і зовсім зникне.
Ризики інвестування
У будь-якій ситуації — чи то етап зростання ціни біткоіна або її падіння, рядовому дрібному інвестору варто усвідомлювати, що в операції з криптовалютою ні в якому разі не варто вкладати кошти, які ви не готові втратити. І тим більше нерозумно вкладати останні кошти.
Важливо, щоб портфель ваших інвестицій був диверсифікований, особливо якщо ви інвестуєте тільки в криптовалюти, і не маєте заощаджень в традиційних інструментах (акції, депозити та ін.). Хоча, як ми бачимо по ситуації останніх днів, падіння курсу біткоіна збіглося з падінням всього традиційного інвестринку S& P500. Останній, щоправда, просів не так критично як криптовалютний, але великим корпораціям просадка традиційних біржових ринків обійшлася в сотні мільярдів. Криптовалютний ринок втратив також пару сотень мільярдів. Так що, як бачимо, всі види інвестування сьогодні є ризиковими. І якщо криптовалютний ринок проходить етап технологічного та правового становлення, то традиційні інвестиційні ринки схильні до циклічним кризовим явищам. Сьогодні світові аналітики пророкують традиційним інвестринкам чергову серйозну кризу, недвозначно натякаючи, що зміщення інтересу великих інвестфондів і коштів, вкладених ними в криптовалютні ринки, не є збігом. Таким чином, хочеться ще раз підкреслити високоризикові кріптовалютних вкладень для недосвідчених користувачів, а також важливість диверсифікації вкладених інвестицій.
Занадто багато невідомих
Казати щось про курс біткоіна — справа невдячна. Хтось озвучує прогнози в $20 000, а хтось — в $100 000 до кінця року. Ніхто однозначного прогнозу сьогодні дати не може. Поки що в «рівнянні забагато невідомих». Невідомо, як буде розвиватися ситуація в технологічному питанні розвитку мережі біткоіна, а також в правовому полі.
Однозначно можна сказати, що біткоіну потрібно пройти ще довгий шлях технологічного вдосконалення, перш ніж він стане інструментом для мас-маркету. Не виключено, що в ході цієї еволюції народиться рішення, яке зведе на вершину абсолютно нову криптовалюту.
Павло Кравченко, співзасновник Центру блокчейн-експертизи Distributed Lab для «Мінфіну»
Більше про блокчейн і криптовалюти можна дізнатися на конференції blockchain.ua, медіа-партнером якої виступає «Мінфін»
Коментарі - 55
оворить что-либо о курсе биткоина — дело неблагодарное. Кто-то озвучивает прогнозы в $20 тыс., а кто-то — в $100 тыс. до конца года. Никто однозначного прогноза сегодня дать не может
В случае с криптовалютами человечество наступает на те же «грабли», что и с существовавшими до этого деньгами — хотят совместить несовместимое.
Неужели непонятно, что ОБРАЩЕНИЕ и НАКОПЛЕНИЕ(хранение сбережений) денег это две НЕСОВМЕСТИМЫЕ функции — взаимоисключающие?
Только определивщись ЧТО хотят видеть в криптовалютах — средство ОБРАЩЕНИЯ или средство НАКОПЛЕНИЯ(хранения сбережений), можно будет датьоднозначный прогноз о курсе «биткойна» или других криптовалют.
# Курс Bitcoin упал ниже $10 000
С моей точки зрения в торговле основными криптовалютами уже произошёл переломный момент, и цены с этих уровней уже вверх не пойдут. Причин несколько: от старта введения многими странами ограничений и контролей, до простого изымания прибыли с этой затеи крупными держателями, которые заходили («инвестировали») на уровнях несопоставимых с настоящими.
Идея криптовалют, похоже, отпущена на самотёк в свободное плавание и будет являться источником длительной доходности для организаторов. С другой стороны, огромное количество мелких «инвесторов» и спекулянтов (ради которых и задумывалась вся эта идея), и кто не продал на уровнях конца прошлого года, будут вынуждены в зависимости от индивидуальной необходимости продавать с потерями, так как бывших уровней, похоже, мы не увидим никогда. Что в принципе и по логике вещей требовалось доказать… Грубо говоря, и для простоты понимания, повторяется история с украинской недвижимостью. Спекулянты и инвесторы, обладая огромными потенциальными капиталами в 2008 году и пожадничав продать на тех уровнях цен (ожидая их дальнейшего роста), сейчас остались у разбитого корыта, распрощавшись навсегда со своим состоянием…
Про мелких спекулей которые вынуждены будут продавать дешевле- ахахаха, попродавали не спекули, а те у кого кишка тонка. Напомню: 5к свеча NASDAQ 15 лет не возвращалась, и ничего- дождались.
https://www.cnbc.com/cryptocurrency/
Одним словом Авантюра, с учетом всех тех новых хардкоров или как они там называются. По сути каждый «туземец» или мавроди может на вас «лохах» заработать и кинуть!
«Павел Кравченко, соучредитель Центра блокчейн-экспертизы Distributed Lab» — плюньте ему в лицо за чушь, при встрече!
Беларусь просто отстаёт ото всех… вскоре подстроятся.
https://forklog.com/belarus-ne-dopustit-obrashhenie-kriptovalyut-vne-parka-vysokih-tehnologij/
Это по типу размытия контрольного пакета акций предприятия вливанием в него новых акций.
Так рейдеры зачастую поступали для контроля чужого бизнеса. Сегодня у тебя 51%, а завтра 1)
Крупнейшие майнеры биткоина
https://www.buybitcoinworldwide.com/mining/pools
Из ТОП 10 — 8 находятся в Китае, 4 в Шеньжене, на которых приходится по разным источникам от 50 до 85% всего майна btc.
На 2018й год (и начиная с 2016го) более 90% всего рынка биткоина торгуется в юане.
https://www.theatlas.com/charts/ByTSumGj
Приведённая мной информация подтверждает, что практически весь биткоин майн исходит из одного места и на 90% конвертируется через юани. Ты просто по аглицки не бум-бум, вот и ведёшься на зазывак с их мантрами про биткоин по 100 тысяч.
p.s. что бы выглядеть не таким смешным — не стоит здесь с умным видом отписывать как распоряжаться баксами и золотом, у тебя нет ни того ни другого. Устройся на работу, заведи огород. Потом спасибо скажешь.
2. крипта все-таки не смогла на сегодня перешагнуть барьрер массовости пока что, 95% аудитории зашли в крипту, чтобы попробовать себя в трейдинге, в т.ч. сыграть в лотерею майнинга, реальных транзакций за товары и услуги по минимуму если брать легальные товары.
3. рост крипты все-таки впереди, если бы роста дальше не предвиделось, то капитализация бы падала и дальше, а как мы видим сегодня от 300 ярдов вернулись опять к 400 => ожидания игроков на рынке оптимистичные
4. сейчас если капитализация не преодолеет 500 ярдов к марту то это скажет о том что игроки ждут позитивных новостей от технологий и дальнкейшего внедрения крипты, а если преодолеет то ват вам биток по 15-20к.
Так что ждемс.
Если интересует подъём рынка- смотрите когда там в календаре китайский новый год.
https://forklog.com/fbr-zaderzhalo-darknet-biznesmena-medvedeva-so-100-tysyachami-bitkoinov-na-schetu/
Всё нажито непосильным трудом.
К сегодняшнему дню группа пока еще не выдвинула обвинения конкретным лицам, однако, как убежден глава управления по криминальным расследованиям IRS Дон Форт, скоро такие дела последуют.
Банкам Таиланда запретили участвовать в операциях с криптовалютами…
Южнокорейские криптобиржи обяжут получать лицензии
.
закрыла доступ к маржинальной торговле
для корпоративных инвесторов из США.
«Край непуганых идиотов. Самое время пугнуть» — И.Ильф, Е. Петров.
И «хомячки» ломанулись в другую «крайность».
Вот так и будут бегать, пока всё не растеряют.
Пока одни теряют, другие зарабатывают.
Правда всего-ничего — около $27 тыс — возможно и поэтому биток растёт
В январе на острове Пхукет неизвестные похитили $100 тысяч в биткоинах у знаменитого российского блогера Максима Лоцоки известного под псевдонимом CryptoBoss.
https://www.ig.com/es/noticias-forex/2018/02/23/-estan-rotos-los-graficos-de-bitcoin-y-ethereum--42352
http://www.lechain.com/portal.php?mod=view&aid=2659
:)
https://minfin.com.ua/2018/02/24/32446948/
Потихоньку загоняют в стойло…
Всегда есть лазейки =)
https://www.tokia.io/ также есть
Мелкие страны, по аналогии развития офшоров с обычным фиатом, делают тоже самое, только желающих больше- ибо это не подвержено наказанию, в отличии от обычных офшоров, так что и желающих поболее. Из развитых стран, та кто введёт 5% по крипте, по аналогии Ирландии и корп. налогом- будет лидером по притоку средств.
http://sokottetiana.patrioty.org.ua/blogs/khit-parad-zlochyniv-ukrainskykh-khakeriv-218166.html
а призывать в армию с 2017 могут до 43-х лет.
Так что осторожнее с военной хунтой, а то из окопов через жпрс не всегда удобно заходить на интернет-биржи по торговле криптой.