Другий день поспіль на фондових ринках триває різке падіння. Як наслідок, на вечір п'ятниці індекс S&P 500 знизився, порівнюючи з початком року, майже на 12%. Як світ реагує на митну політику Трампа, і на що ключові фінансисти чекають далі, розповів засновник First Kyiv Investment Club Іван Компан.
Трамп кинув трильйони доларів у багаття своїх амбіцій та ілюзій

Розпродаж починається
Погодьтеся, що «День визволення» минув гідно — трильйони доларів були повністю визволені з лап міжнародного капіталу і кинуті «на вітер, у багаття особистих амбіцій та ілюзій». Розгром на ринку акцій у четвер, після доленосних демонстрацій президентом США табличок у Трояндовому саду біля Білого дому, закінчився втратою майже $3 трлн. Лише Apple подешевшала за день на $300 мільярдів. І це ще далеко не факт, що розгром закінчено. Такого падіння ринки не знали з березня 2020 року, коли почалася пандемія.
Але що там якісь індекси, коли найвеличніший лідер береться за історичну справу?! У нього не може бути провалів, у нього все йде за планом і обов’язково увінчається фантастичним успіхом. «Це велика справа. Я сказав, що буде саме так, і так, саме так воно і є…», — заявив вчора президент США журналістам.
Сподіваюся, що він мав на увазі не розгром на ринку цінних паперів, який вже увійшов в історію. Як чудово прокоментував Ларрі Саммерс, в минулому міністр фінансів США: «Зазвичай, жахливе падіння ринків трапляється через банківську кризу, пандемію, ураган або недружні дії якоїсь іншої країни. Ми не звикли до такої реакції ринків на дії президента США, якими він ще й так пишається. Історія не знає таких прецедентів, і ця ситуація є дуже небезпечною». Важко не погодитися… Але тільки не Трампу, який щиро впевнений у своїй правоті: «Ринки процвітатимуть, фондова біржа процвітатиме, країна процвітатиме!». І хоч ти трісни!
Як реагує світ
Реакція світу на витівки Трампа, інакше й не скажеш, була гостро негативною і одностайною, незалежно від того, чи є країна союзником, чи противником США. Ось декілька прикладів:
- ЄС: «Заходи у відповідь вже готуються»;
- Китай: «Скасуйте тарифи, або вживатимемо контрзаходи;
- Німеччина: «Маємо тиснути на президента Трампа»;
- Мексика: «Готуємо масштабну відповідь».
Міжнародні агенції, на кшталт МВФ та Всесвітньої організації торгівлі, теж не на боці президента США, і вже заявили про те, що тарифи матимуть негативний вплив на обсяги світової торгівлі і сповільнять економічне зростання.
Чи домовлятимуться країни? Напевно, спробують, бо для декого, наприклад, Японії, тарифні ініціативи Трампа є загрозою національного масштабу. Також про бажання укласти угоду говорять і британські політики. Але якось важко уявити, щоб той же Китай покірно промовчав та змирився зі своєю долею. Тож, боюся, на нас чекає ще декілька раундів «веселощів». Водночас Трамп випромінює суцільний оптимізм: «Світ хоче зрозуміти, чи можна якимось чином укласти з нами угоду!». Схоже, що він повністю вірить в свою правоту, ось тільки в таких справах віра — мабуть, ненайкращий порадник.
Чим все закінчиться? Достеменно ніхто не знає, треба хоч трохи почекати, доки розсіється туман, але ще вчора UBS підвищив прогноз інфляції до 5%, за умов, що оголошені тарифи стануть постійними, і знизив прогноз зростання ВВП США на 1%. Goldman Sachs прогнозує, що в річному вимірі економіка США у 2025 році сповільнить зростання на 1,5%, а інфляція зросте до 3,5%.
Ймовірність рецесії в США, за оцінками банкірів, вчора зросла з 20% до 35%. Напевно, найближчими днями ми побачимо ще більше подібних прогнозів від інших великих банків Wall Street, а це означає, що на горизонті великими літерами знову чорніє слово «Стагфляція!».
Читайте також: «Золоті» яйця: скільки в Україні коштуватимуть яйця до Великодня і до чого тут Трамп
І лише в Білому домі, господар якого, мабуть, не знає подібних слів, все добре — процес «визволення» триває, світові лідери встали на коліна й повзуть домовлятися, інвестори складають трильйони доларів у мішки, щоб везти до США, Америка прямо на очах «стає великою знову», а в підручниках історії вже звільняють сторінки, щоб нащадки колись дізналися про звитяги найвеличнішого президента всіх часів! Амінь!
Коментарі - 41
Но есть некто, кто сыграл сначала на понижение, а затем на рост.
Ну прямо перше падіння на ринках.
однієї конкретної людини — президента США
А если рост будет 1%? А если будет спад?
Типовий булінг міжнародного рівня. І один-в-один методи росії. Знайшли залежність, влаштували «торгову/газову блокаду» — шантажем отримали, що хотіли. І це продовжуватиметься, поки зберігатимется критична залежність.
гольф-клубе, вот и возомнил себя богом…
В них вона вже є. Навіть дві, причому друга не оперує доларом.
тому нема нiяких перешкод для
ЕС на перехiд на розрахунки в евро
з тим же Китаем, якщо Китай почте выставляти рахунки в евро.
Яким боком карточки до розрахунків між ЄС та Індією/Китаєм?
«И сколько сейчас tx проходит свифтом через карточки?»
Каким боком карточки физлиц к международной торговле юрлиц?
інших податків таким пацанам платити зазвичай теж не по фасону
от тому він і думає що Європі треба якусь свою карткову платіжну систему
і мабуть не чув що Китай вже має unionpay який приймають в багатьох країнах Європи
Я б зрозумів таку помилку від будівельника чи автомеханіка які поїхали на заробітки до німців. Но не від фінансового гуру.
пише людина яка ховаєтся від мобілізації аж у німеччині
от завжди смішно читати цю претензії про мобілізацію від дипломованих ухилянтів
Ржу, реально.
А краще б хоч трохи почитав про свіфт, сепа та чим вони відрізняются від карткових платіжних систем. До слова у Китає є своя власна карткова платіжна система Юніпей, але мабуть далеко не кожному будівельнику у Німеччині розповідали про це на планерках
Ухилянтів багато але у всіх історія одна в те ж і винна саме Україна, а не вони.
Вертайся і доведи що ти не ухилянт. Слабо? Звісно слабо, сховався від руського мира в країні НАТО серед людей нетрадиційної орієнтація — ось такі твої скрепи ваня.
От так ми дізналися що ваня мешкає десь або в сизрані або у кращому випадку східній частині Німеччини. Бо тільки проживаючи там можна не знати що Бельгія знаходиться на захід від Німеччини і є такою ж європейською країною як сам дойчланд.
чел, від громодянства не можливо відмовитись
но ок, ти тепер фріц — то яка тобі справа до моєї мобілізації? ти хвилюйся за свою мобілізації бо у вас, паря, армії немає, буквально
це яка зі згаданих є системою грошових переказів? свіфт? сепа? юніонпей?
так, фріце, ти схоже крім як в марках не робираєшься в грошах зовсім
гольф-клубу відкрив пам`ятник самому собі …
http://prtscr.cx.ua/98595f.html
Не кожен авторитарний керівник держави
здатен на такий амбітний вчинок…