Мільйони українців вже оформили отримання 1 тис. грн. «зимової підтримки», однак, як відзначає співзасновник компанії «Нова Пошта» Володимир Поперешнюк, ці гроші не зроблять українців заможнішими, а, можливо, навіть і навпаки.
Тисяча гривень для кожного: в чому ризик для економіки
Це може когось здивувати, але гроші нас не роблять багатими. Багатими нас робить можливість обміняти їх на багато товарів і послуг.
У 1993 в Україні всі були мільйонерами. Але одночасно й біднотою. Тоді надрукували колосальну кількість грошей, інфляція перевищила 10 тисяч відсотків. Нулів на вашому рахунку могло бути безліч, та вони нічого не вартували. Бо не гроші нас роблять багатими.
І «тисяча зимової підтримки» теж не зробить нас багатшими. Прочитав зранку, що її вже оформили понад 6 мільйонів людей, очікують на 9. Уряд наводить цифри і немов показує, от дивіться, скільки людей оформили собі тисячу. Значить вона їм дуже потрібна!
А чого ж ні? Якби ви йшли вулицею і там лежала тисяча, ви що — оминули б її? Люди керуються простою логікою — як не оформлю цю тисячу — все одно її вкрадуть, то краще вже витрачу я.
Але чи зробить вона нас багатшими? Ні. Навпаки, збільшення грошової маси на 9 млрд гривень не зробить економіку більшою. Бо за цими мільярдами не стоять виготовлені товари й послуги. Роздайте людям хоч по мільйону — і це теж не зробить нашу країну багатшою. Бо спершу власники «тисячі» щасливо витратять гроші і збагатяться новими товарами і послугами, а потім решта заплатить за це із власної кишені, бо ціни зростуть для усіх. І тих, хто взяв «тисячу», і тих, хто ні.
Читайте також: Роботодавці скорочують пропозиції: кому і досі готові платити від $1 тис. та більше
Бо економіка — це не гроші, це товари й послуги. А коли грошей стає багато, а товарів і послуг не більшає, то зростає лише ціна на них. Тисяча витратиться швидко, а от ціни зростуть назавжди.
Коментарі - 15
Вы так и не поняли смысл написанного в этой статье, и продолжаете измерять благосостояние в тысячах, в зарплатах, в ярдах…
«Да хоть миллион вам дай — вы всё равно не станете богаче.»
Люблю примеры про условных учителей=)
Недавно правительство пообещало с 01.01.2025 г. сделать прибавку к зарплате учителям в размере 1000 грн. «чистыми» (примерно 1300 грн до уплаты налогов).
https://ru.osvita.ua/school/93480/
Внимание — вопрос: после этого повышения ЗП учителя увеличится или уменьшится?
Я предполагаю, что уменьшится.
А вы как считаете?
Ой, та це копійки та набагато менша проблема у зрівнянні з використанням банками депозитних сертифікатів НБУ,за якими дійсно таки — «Бо за цими мільярдами не стоять виготовлені товари й послуги.»
Оце нас дійсно не робить багатшими, а економіку більшою.
за його логікою і підвищення зарплат та соціальних виплат не можна робити, бо це ж буде збільшення грошової маси.
Все в лаптях ходят и телогрейках за гуманитаркой из КНДР.
Вы что, телемарафон не смотрите?
сделает всех её получивших беднее, конечно кроме Поперешнюка.
Например, недавно «НП» подняла цены на свои услуги и стала богаче, а ее клиенты стали беднее.
Чем больше гос-во будет платить пенсий и различных соц.выплат — тем выше будут тарифы на «НП».
Але ж це і не є метою. Мета — задобрити електорат, створити ілюзію, що дали якусь подачку. Яка різниця, шо буде далі? Далі знову щось роздадуть, можливо, цього разу вже по 2000 гривень. І нарід знову буде дякувати-підскакувати, а потім — знову плакати. Але так і не зрозуміє, де саме його ***.
Чому бідні — бо дурні. Чому дурні — бо бідні
Замкнене коло
«Мета — задобрити електорат…»
А вы прямо все такие продажные, что за пакет гречки или тысячу гривен
побежите голосовать именно за роздавшего такое счастье всем и каждому…
Удивительно, как дешево вы себя оцениваете…
доказательства или цифровые выкладки…
Достаточно публикации личного мнения автора…