Фінансові ринки весь тиждень перебували в очікуванні новин про плани ФРС. Про те, чим жив світ у передчутті головної події і як намагався боротися з поточними проблемами, у фейсбук розповів фінансист, засновник First Kyiv Investment Club Іван Компан.
Світ знайшов новий рецепт відновлення економіки: штрафи за відсутність щеплення
В очікуванні головного
«Що є найважчим у нашій роботі? — задавався питанням один із героїв радянського фільму про війну — Чекати!». І минулий тиждень пройшов саме в очікуванні, очікуванні того, про що говоритимуть керівники ФРС, «центрального банку світу», на щорічній конференції у Jackson Hole, яка цього року знову проводиться віртуально. А ще більше, в очікуванні того, що скаже Джером Пауелл у своїй підсумковій промові з приводу можливого скорочення обсягів викупу облігацій і підвищення ставок.
Виступ Пауелла відіграє особливу роль ще й з урахуванням того, що члени комітету з монетарної політики ФРС далеко не одностайні у своїй оцінці поточної ситуації і наступних кроках у боротьбі з інфляцією. Багато членів комітету вважають, що інфляція — серйозна загроза, і посилити політику потрібно вже найближчим часом. Про це вони, не криючись, весь тиждень розповідали з екранів телевізорів.
Представники протилежного табору в комітеті вважають, що проблеми носять тимчасовий характер і можна, і навіть потрібно потягнути час. Ось всіх і хвилює питання, яку позицію займе Пауелл, «голубів» або «яструбів», від чого, звичайно ж, залежить і доля фінансових ринків. Хоча, навряд чи варто очікувати від Пауелла якихось особливих одкровень. Швидше за все, це будуть м'які ремарки, що підводять до чогось більшого, що обговорюватиметься на засіданні ФРС, 21−22 вересня.
Афганістан на порядку денному
Безумовно, у фокусі залишаються події в Афганістані, хоча поки що їх вплив на ринки зовсім незначний. Але загалом ситуація жахлива: атака ІГІЛ вбила понад 70 осіб, із них 12 американських військових. За словами генерала США Кеннета Маккензі, — це атака не остання доти, поки триває евакуація. На сьогодні вже евакуйовано 100 тис. осіб, і близько 1000 американців ще залишаються в країні.
Положення складне, але американці наполягають, що до кінця серпня все буде завершено і «ІГІЛ не завадить їм виконати місію».
Китайська щедрість
Сім китайських мільярдерів, власників швидкозростаючих технологічних компаній цього року пожертвували на благодійність $5 мільярдів, що на 20% більше, ніж минулого. І треба ж, як збіглося з «наїздом» компартії на китайський технологічний сектор!
Читайте також: Як китайські IT-компанії стали заручниками підвищення народжуваності
Цього тижня і Американська державна комісія з цінних паперів (SEC) додала масла у вогонь, на якому зараз підсмажують китайські компанії, зажадавши, щоб 250 китайських емітентів, акції яких торгуються на американських біржах, надавали інвесторам більш детальну інформацію про політичні і регуляторні ризики, які пов'язані з подібними інвестиціями. В іншому випадку — доведеться залишити ринок США.
Штраф проти пандемії
Ситуація з коронавірусом залишається непростою. Кількість захворювань в Австралії продовжує зростати, а Індія і Росія ставлять нові рекорди. Можливим порятунком є вакцинація, як мінімум, за інформацією Bloomberg, відновлення економіки відбувається набагато швидше в тих країнах, де найбільший відсоток вакцинованих.
Цікаво, що багато компаній дуже активно включилися в боротьбу за вакцинацію, і тепер вже не пряником, а батогом. Так Delta Air Lines, заявила, що із зарплати співробітників, які не бажають вакцинуватися, щомісяця утримуватиметься штраф в розмірі $200.
Підсумок тижня
Як бачите, світ сповнений подій, часто трагічних, але для фінансових ринків зараз все впирається в просту річ: чи почне ФРС посилювати монетарну політику і якщо так, то коли? Думаю, що повноцінної відповіді ми найближчим часом не отримаємо, але виступ Пауелла за підсумками конференції в Jackson Hole, який має відбутися сьогодні о 17.00 за київським часом, якусь поживу для роздумів точно дасть.
Читайте також: Як відкрити рахунок в Interactive Brokers: покрокова інструкція
Та й у інвесторів буде достатньо часу до закриття сьогоднішньої торгової сесії, щоб обміркувати сказане і відреагувати, що, власне, і стане логічним завершенням тижня.
Коментарі - 19
Восстановление там происходит, так как и до вируса этих стран экономика была сильной и с вакцинацией это не как не связанно)))
Брехня:
* Украина как пример противоположного,
* Великобритания как пример лживости этой информации
Ждём аналогичной инициативы от Гетьманцева, сумму можно и увеличить.
После статьи остается стойкое ощущение заказухи. Автор, кто тебе зарплату платит?
***
Щеплена препаратом Comirnaty (Pfizer/BioNTech) людина має в 7 разів більше шансів заразитися індійським штамом коронавірусу «Дельта», ніж той, хто перехворів і одужав від коронавірусної інфекції самостійно.
Про це пише британське видання The Guardian з посиланням на агентство Bloomberg.