«Мінфін» продовжує розповідати про тестування нового фінансового продукту. Розмістити придбані в банку долари на валютний депозит виявилося значно простіше, аніж зняти їх після закінчення строку вкладу. Українці, які спробували заробити на курсі, тепер втрачають на комісіях, або просто не можуть отримати свої гроші. Розповідаємо всі деталі з перших вуст.
Зняти гроші з валютного депозиту: чому банк може їх не віддати взагалі
Ідея НБУ з конвертаційними депозитами сподобалася багатьом українцям. Вже у перші місяці після впровадження послуги — у серпні-вересні — населення купило безготівкової валюти у банків з подальшим розміщенням їх на валютні депозити на понад $300 млн. За жовтень обсяг вкладів у ВКВ в банках зріс ще на $211 млн.
За даними НБУ, щоденно фізособи купували у банків приблизно $6−10 млн безготівкової валюти.
Середня сума депозиту, за словами банкірів, склала $1,15 тис. при максимально допустимому ліміті 100 тис. грн в еквіваленті.
З точки зору дохідності, конвертаційний депозит не надто цікавий і нічим не відрізняється від класичного валютного вкладу — ставки коливаються від 0,01 до 2,5% річних. Великі банки пропонують в середньому 0,1% річних.
Вигода в іншому — в банках придбати валюту можна на 2,5−3 грн дешевше, ніж пропонують обмінники — в середньому по 37−37,5 грн/$.
Це і стало вирішальним для тих, хто зважився скористатися новою послугою банків. Хоча фінустанови і раніше не відрізнялися пункутальністю у видачі валютної готівки з депозитів і рахунків у ВКВ.
Втім, банки запевняли, що зможуть виконати всі свої зобов’язання перед клієнтами по закінченні строку нових валютних вкладів. Куплену у банках валюту необхідно розмістити на депозит строкм від 3 місяців, тож більшість відкривали вклад саме на такий мінімальний строк.
Ми попросили власників таких депозитів спочатку розповісти деталі їх відкриття, а тепер — нюанси зняття з них готівки.
На що скаржилися власники валютних депозитів
Віддайте гроші
Головна причина скарг споживачів — затягування банками видачі депозитів після закінчення їх строку. Мало того, що клієнтам доводиться замовляти долар наперед, так ще й фінустанови можуть по кілька разів переносити обумовлену заздалегідь дату.
Подібні претензії прилетіли в бік А-Банку, Сенс Банку (колишнього Альфа-Банку), Укргазбанку й інших. Але найбільше перепало monobank.
Банк у смартфоні одним із перших запустив послугу продажу валюти з подальшим розміщенням на депозит. Це дозволило йому швидко наростити власний портфель строкових депозитів у валюті: вдвічі у євро — з 9,9 млн до 18,5 млн, і майже втричі у доларі — із $51,4 млн до $142 млн. Про це повідомляв банк на початку жовтня.
Але згодом, коли прийшов час повертати вкладникам кошти, monobank так само стрімко став рекордсменом за кількістю незадоволених клієнтів.
Ситуація ускладнилася ще й через те, що банк не має своїх відділень. Попервах він обіцяв своїм клієнтам, що ті зможуть забрати готівкові кошти у банках-партнерах — Універсал Банку та А-Банку. Але потім виявилося, що така можливість є не у всіх. Наприклад, її немає у вкладників із Західної України — нема пунктів видачі/банків партнерів ніде, окрім Львову.
В А-Банк стверджують, що працюють «в рамках готівки, яка надходить від monobank, для видачі валюти клієнтам monobank, тому у відділеннях не завжди може бути доступна сума, в повному обсязі, для зняття».
«Оформив валютний депозит. Через три місяці з'ясувалося, що готівку можна зняти не всю, не всюди, не завжди. Втретє замовляю гроші в касу, знову відміна… Правила гри постійно змінюються, до відома банк не ставить. У мене 4 особи там оформляли, у всіх історія однакова. Результат у всіх один — забрати гроші і більше не зв'язуватися. Вклади робили у кількох банках, можу впевнено сказати, що для Харкова гірше немає», — поділився читач під ніком ekobel.
Про аналогічну проблему розповів читач під ніком na33ar, який день за днем упродовж кількох тижнів намагався забрати свої гроші, але все безрезультатно.
«День 1ий — відділення Універслабанку не працювало через відсутність енергії та генератора. День 2ий — простояв 2,5 години у черзі до закриття банку… Попросив перенести замовлення у А-банк, після довгого спілкування в чаті, перенесли й зробили замовлення валюти на ще через тиждень. Минає тиждень і приходить сповіщення у додатку, що сьогодні валюти не буде… На наступний день ще переносять і так знову й знову…», — обурюються власник валютного депозиту.
Ще один клієнт monobank Roman Kostetskyi стверджує, що за останні 3−4 місяці йому відмовляли у видачі готівки з депозиту 9 разів.
«Як результат, я не отримав свою валюту. Всім, хто поклав на 3-ох місячний депозит, щоб купити валюту, бажаю терпіння і не надіятися на ці гроші, тому що монобанк сам вирішує чи потрібно видавати. Я просто не вірю що за 3−4 місяці в банку не було 2600$ у валюті. Це вже просто неповага до клієнтів банку», — скаржиться читач.
Що кажуть банки
Представники monobank на подібні скарги своїк клієнтів реагують стандартними відписками на кшталт: «Наші фахівці поінформовані про ситуацію, та вже розглядають варіанти оптимізації процесу отримання валюти. На жаль, іноді ми не можемо виконати замовлення через великий ажіотаж. Зараз колеги займаються питанням, щоб допомогти забрати суму у касах банку-партнера».
«Мінфін» просив роз'яснити ситуацію, проте банк від коментарів відмовився.
В інших банках «Мінфіну» повідомили, що суттєвих проблем із готівковою іноземною валютою у них немає. Зокрема в Райффайзен, Укргазбанку, А-Банку, ПУМБі, Sense Bank запевняють, що у них є необхідна кількість готівкової валюти для обслуговування валютних депозитів.
«Наразі в банку наявна необхідна кількість валюти для задоволення потреб клієнтів, щоденно формується депозитний календар та потреба в готіковій валюті», — запевняє Володимир Клименко, начальник управління департаменту роздрібного банкінгу Укргазбанку.
Щоправда, у банках зазначають, що після введення воєнного стану дещо ускладнилась процедура завезення готівкової валюти в Україну та її транспортування країни. А тому для більшої певності, клієнтам радять замовляти кошти наперед, особливо, якщо йдеться про суми понад $2 тис.
«Як і раніше клієнту необхідно завчасно повідомити про намір зняти кошти для того, щоб їх достатньо було в касі на певний день та час. Клієнт має здійснити замовлення готівкової валюти за 10 робочих днів до бажаної дати», — наголосили у пресцентрі Sense Bank (колишній Альфа-Банк).
Коментар НБУ
У НБУ «Мінфіну» підтвердили, що у відділеннях банків справді може не бути можливості оперативно видати іноземну валюту за запитами клієнтів. Ситуацію пояснюють ускладненням логістики поставок готівкової валюти, а також зростанням попиту на неї через повномасштабну війну.
«Крім того, такі проблеми можуть виникати переважно у мобільних банків, які не мають власних відділень, залежачи від партнерів», — зауважили у пресслужбі регулятора.
В НБУ запевняють, що вжито достатньо заходів для підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою. Так, з 7 вересня до 3 жовтня 2022 року було проведено 9 операцій з 12 банками з обміну безготівкової валюти на готівкову для підкріплення їх кас.
Загалом банкам було запропоновано для обміну $500 млн та €400 млн, з яких фінустанови обміняли $493,6 млн та €113 млн.
«Останнім часом банки не зверталися до НБУ з повідомленнями про складнощі із підкріпленням їх кас готівковою іноземною валютою. Тому Нацбанк не проводив операції із підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою. Утім, якщо буде така потреба, НБУ готовий буде відновити їх проведення в будь-який момент», — прокоментували у пресслужбі регулятора.
Читайте також: Попит на валюту зріс удвічі: як НБУ дає цьому раду
Неочікувані комісії на зняття валюти
Ще одним великим розчаруванням валютних вкладників є комісії. Про їх існування клієнти часто дізнаються безпосередньо тоді, коли забирають свої кошти і їх виявляється менше, ніж очікувалося. З цим, зокрема, зіткнулися клієнти ОТП-Банку.
«Наприкінці липня вирішив купити валюту з розміщенням під депозит, зателефонував у контакт центр, щоб дізнатися про умови, відсотки тощо… питаю: а комісія за зняття є — та взагалі є 1%, але так як це депозит, зараз зателефоную уточню, уточнила — комісії не буде. У результаті, коли я прийшов забирати свій депозит, мені сказали, що за тарифами треба заплатити 1% (495 грн.)», — поділився Даниил Швец.
На скаргу, яку клієнт залишив через контакт-центр, йому відповіли: перед тим, як відкривати депозит, потрібно уважніше вивчити тарифи банку. Правду кажучи, сперечатися з тим, що прописано у договорі і під чим клієнт поставив свій підпис, важко.
Про подібний досвід розповів клієнт банку ПУМБ yurikiev: після закінчення терміну депозиту, гроші впали на картку. За його словами, банк за операції з цією картою декларував нульову комісію.
«Нуль за все — за поповнення, за перекази та за зняття. І тепер, щоб забрати свій депозит з банка, з яким я сподіваюсь більше не зв’язуватись, мені потрібно платити 1.5%», — обурюється він.
Коментуючи відгук клієнта, служба підтримки ПУМБу повідомила, що з 10 вересня 2022 року банк змушений ввести комісію за зняття готівки у валюті в касі банку через збільшення вартості обслуговування готівкової валюти. Якщо клієнт не підпадає під пільгові умови, то при знятті коштів у касі ПУМБ з використанням картки з клієнта стягується комісія 1% або 1,5% для зняття без використання картки.
У інших банках теж є певні нюанси зі зняттям депозиту. Зокрема, у monobank без комісії це можна зробити, якщо замовляти отримання доларів через касу банків-партнерів. Але якщо обрати варіант із перерахуванням коштів на валютну картку після закінчення строку депозиту, то за зняття готівки у такому разі доведеться платити комісію у 0,9%.
Читайте також: НБУ закликав держбанки збільшити заробітки приватних вкладників: що кажуть фінансисти
Автоматична пролонгація
Ще одним болем вкладників є пролонгація депозитів, точніше умови її скасування.
«…пролонгацію можна скасувати лише за місяць до закінчення депо, а не відразу, як, наприклад, в Укргазі», — зауважив клієнт А-Банку Danilich.
Якщо забути вчасно зняти пролонгацію чи не приділити цьому питанню достатньо уваги — чекати на свої гроші доведеться ще один термін. Деякі банки не оминають нагоди цим скористатися. Про такий випадок з Укргазбанком розповіла Лариса Резаненко.
«Завчасно
Довести їй свою правоту так і не вдалося. У банку відповіли, що «продовження строку зберігання коштів відбувається автоматично у випадку не витребування вкладником свого депозиту». Для цього потрібно було подати заяву про витребування депозиту до дня закінчення його строку.
«Оскільки Вами не було здійснені вищезазначені дії, продовження строку зберігання коштів відбулося автоматично. Враховуючи, що можливість дострокового повернення депозиту не передбачена Вашим договором, продовжуючи його строк дії банк діє в рамках договірних відносин», — резюмували у банку.
У НБУ «Мінфіну» розповіли, що більшість звернень, які надходять від громадян щодо труднощів із поверненням депозитів в іноземній валюті, якраз стосуються автопролонгації, оскільки вкладник не звернувся у визначений договором строк за отриманням вкладу.
«Водночас, законодавством не передбачено обов’язок банку щодо дострокового повернення вкладу, якщо це не передбачено договором вкладу», — підкреслили у пресслужбі регулятора.
Обережно, фінмоніторинг
Проблеми через фінмоніторинг можуть виникнути у власників депозитів вже після розміщення коштів. З такою проблемою, наприклад, стикнулася клієнтка ПУМБ Татьяна Грицан.
«Пiсля внесення готiвковоi валюти на депозит мої депозитнi рахунки заблокували. Документи, якi свiдчать про законнiсть придбання валюти, були надiсланi, але офiцiйноi вiдповiдi я неотримала, депозити так i не розблокували. Проценти по депозитам банк не вiддає, хоча успiшно користується моєю готiвкою», — нарікає споживачка.
У службі підтримки банку клієнтці відповіли, що вона не надала документи, які підтверджують надходження усієї суми, а лише частини.
Подібні випадки непоодинокі, тому «Мінфін» звернувся до НБУ з проханням роз’яснити правомірність дії банку: чи може фінустанова вимагати документи на підтвердження джерела походження коштів, перш ніж повернути їх клієнту із валютного депозиту, а не тоді, як гроші розміщувалися на депозит.
У пресслужбі регулятора пояснили, що установлення джерел походження коштів клієнта здійснюється банком в окремих випадках з урахуванням ризик-орієнтованого підходу, в залежності від суми фінансової операції, наявності критеріїв ризику, типу клієнта тощо.
«Водночас, банки мають встановлювати джерела походження коштів (у разі потреби) перед наданням послуги, тобто у випадку оформлення валютного депозиту — перед внесенням коштів на відповідний рахунок», — наголосили в НБУ.
Валюта частинами та гривня замість долара
Клієнт А-Банку, який відрекомендувався як Юрій, розповів, що в А-Банку на його запит, чи зможе він забрати свій вклад у доларах, йому відповіли: «так, але при наявності готівкової валюти у касі і в еквіваленті 100 тис. грн на день».
При зверненні на «гарячу» лінію йому також запропонували розглянути варіант зняття депозиту у гривні. Такі перспективи, зрозуміло, не сподобалися вкладнику і викликали в нього неприємне відчуття, що банк хоче позбавити його частини заробітку.
У пресслужбі А-Банку «Мінфіну» розповіли, що клієнти можуть звернутися до каси А-Банку та за наявності доступної суми отримати готівку, з урахуванням лімітів НБУ, за тарифами картки, на яку був виплачений депозит.
«Також в окремих містах (Дніпро, Київ, Тернопіль, Полтава, Запоріжжя, Кривий Ріг, Харків, Суми, Кременчук, Львів та Івано-Франківськ) реалізовано замовлення готівки, клієнти можуть замовити від 10 000 грн, 100 доларів США, 50 Євро через співробітників служби підтримки, в решті міст, для виплати в валюті, треба адмініструвати своє замовлення через співробітників відділення», — пояснили у фінустанові.
Наявність ліміту на видачу готівкової валюти в еквіваленті 100 тис. грн на день підтвердили в усіх банках, до яких «Мінфін» звертарвся за коментарем.
В НБУ нагадали, що відповідно до постанови Правління НБУ № 18 від 24 лютого 2022 року (зі змінами), банки мають змогу видавати в Україні готівкові кошти в іноземній валюті з валютного рахунку клієнта в обсязі, що не перевищує 100 тис. грн (в еквіваленті) на день (без урахування комісії банку). Це правило поширюється в тому числі і на повернення строкових вкладів.
Що ж до видачі вкладу у валюті, відмінній від тієї, в якій він був відкритий, то в НБУ прокоментували, що сторони договору мають право встановити порядок визначення суми грошового зобов’язання у гривнях (зазначивши це в договорі).
«Якщо такий варіант передбачений договором, то сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом», — резюмували у пресслужбі регулятора.
Отже, за великим рахунком, клієнт, який йде в банк, щоб забрати валюту після закінчення строку депозиту, має декілька варіантів:
- Забрати гривню замість доларів чи євро.
- Продовжити термін вкладу. Часто банки при цьому пропонують підвищену ставку.
- Залишити кошти на поточному рахунку в інвалюті.
- Домовитись про поетапне отримання коштів у розмірі денного ліміту, який пропонує банк, якщо депозит перевищує 100 тис грн в еквіваленті.
- Дізнатися про можливість конвертації суми доларового вкладу в іншу іноземну валюту. Як зауважують у банках, дефіцит готівкової валюти здебільшого пов'язаний саме з доларами, а з іншими валютами проблем менше.
Якщо банк відмовляється повернути депозит, юристи радять фіксувати факти правопорушень та звертатися зі скаргою до Національного банку України. Додатково вкладник може звернутися до суду з вимогою про стягнення заборгованості з банку та штрафних санкцій за прострочення термінів повернення коштів.
«Все спілкування чи то з банком необхідно проводити в письмовій формі, щоб залишались докази», — рекомендує Олена Радтке, керуючий партнер АО «Радтке-Прядко і партнери».
Читайте також: Ольга Лобайчук: Банки зобов'язані видавати вклади у валюті вкладу, але не більше 100 тис грн на добу
Коментарі - 184
и снятие с комиссией 1,5%, в результате чего получаете
валюту по курсу 38,06 грн/$
Ну так купите в обменке по 40+ и будет вам счастье…
Ничего дураков нужно учить и повторять пройденные уроки)
По окончании депозита зачислил на валютную карту
и сразу снял с комиссией 0,9%.
По факту получил курс покупки валюты равный 37,78 грн/$
Тебя не устраивает покупка валюты по 37,78,
нет проблем, покупай валюту в обменке по 40+.
а кто платит, тот и заказывает направленность материалов.
Если правильно выбирать банки — то
они отдавать вклады будут всегда…
Лично я умею правильно выбирать
банки в качестве инструмента управления
своими денежными средствами…
И научиться этому не так уже и сложно…
Хитрожопі ковбоі хочуть покласти на депозит, зняти, продати дорожче і по кругу.
Треба було з самого початку заборонити взагалі зняття в готівці.
Хочеш щоб лежала валюта на карті? без проблем
Хочеш побарижити? Іди гуляй, мамкин «бізнесмен».
вам от них ни холодно ни жарко…
коментарів про видачу валютних депозитів
кліентам банків…
Не розумію одного — чого їх так хвилюють
чужі гроші, котрі вкладені в валютні депозити.
Если бы банки размещали вклады также как выдают кредиты, это выглядело бы так:
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/179733/
Проверьте информацию в Вашей статье по Сенс-банку (Альфа-банку), касающуюся срока, за который клиент может заказать валюту для выдачи с депозита. По моим данным, информация в Вашей статье — некорректна. В Альфа-банке на горячей линии утверждают, что клиент должен дождаться даты выдачи вклада, и только потом у него возникнет право заказать валюту в отделение, дата выдачи которой будет назначена через 10 банковских дней, т. е. через 2 недели с даты окончания депозита. Абсурдное ноу-хау, но увы, банк считает, что может так работать со своими вкладчиками.
https://sensebank.com.ua/tarifi-ta-umovi
4.2.7. При бажанні зняти готівкою в касі Банку з Поточного рахунку/Рахунку або з Депозитного рахунку одноразово суму, що перевищує 2 000,00 (Дві тисячі) гривень чи еквіваленту вказаної суми в іноземній валюті за офіційним курсом НБУ на день звернення до Банку, письмово попередити Банк за 5-ть (п'ять) робочих днів (без урахування вихідних і святкових днів) до дня здійснення операції щодо видачі готівкових коштів
Банк настоятельно склоняет своих вкладчиков к выдаче денег с депозита спустя 2 недели после окончания срока вклада. Сотрудники горячей линии утверждают, что заказать валюту до окончания срока действия депозита на отделение нельзя! В день окончания депозита необходимо что-то выдумывать про «деньги на лекарства от непрекращающейся срачки», «срочную операцию по удалению фурункула на заднице» или «скоропостижную смерть троюродного брата троюродной тёти», чтобы срок выдачи депозита перенесли на более адекватную дату. Как ещё выписку с медицинской карты не требуют… Оператор горячей линии всё это детально фиксирует, рассказывает, что ведёт переговоры с выбранным вами отделением, и, несмотря на то, что дата выдачи депозита в системе банка автоматически устанавливается на 14-й календарный день от дачи окончания срока депозита, соглашается пригласить вас в отделение, но, УВЫ, не день-в-день, а позже. В моём случае, как и в вашем, позже на 2 рабочих дня. Вся эта чепуха вызывает только недоверие к банку и желание сменить его на другой.
и валюта под них заказывается и бронируется для выдачи…
Соседская валютная пенсия из Португалии
не является договорным обязательством банка
и выплачивается исключительно из прихода
наличной валюты, которую сдают другие граждане…
«а просто не доверяют им»
Теневой бизнес не может покупать валюту в банках, не потому, что не доверяет
банкам, а потому что он засветит свои теневые обороты и налоговой и финмону,
поэтому теневики покупают валюту только в обменках.
«основная часть валюты крутится в обменках»
Можете назвать хотя-бы ориентировочно сумму, которая крутиться в обменках?
«теневых денег в разы больше, чем честно заработанных…»
И это вся ваша аналитика и аргументация…
Скудновато однако и маловероятно, ведь
теневой бизнес никогда не превышал 50%
от ВВП, поэтому его доходы не могут быть
в разы выше «белых» доходов граждан…
«Теневой бизнес никогда не превышал 50 процентов…»
Ну о чём с тобой можно дискуссировать, аналитик ты мамкин…
«Ну о чём с тобой можно дискуссировать, аналитик ты мамкин…»
Приведи свои цифровые данные — может тогда причислим
тебя к «аналитикам от бога»…
Пока же вся твоя аргументация — только слова
и ничего более конкретного.
Я привык верить цифрам, которые можно
перепроверить, а не сказочкам форумных экпертов…
По Сенсу — от 2 и до…14 календарных дней.
2) безхребетність НБУ: «Водночас, банки мають встановлювати джерела походження коштів (у разі потреби) перед наданням послуги… » воно просто «наголосило» і що? і нічого
валютным барыгам минимум 10%, покупая валюту по курсу 40+,
и в то же время, закатывают истерики, если приходиться платить
банкам от 0,9% до 1,5% или подождать несколько дней получения
вожделенной налички…
почему банк может их не отдать вообще»
Автор привела много примеров задержек
с выдачей валютных депозитов, а также
варианты выдачи с комиссией, но ни словом
не обмолвилась по теме заголовка, а точнее
«почему банк может их не отдать вообще»
Я понимаю, что броский заголовок, не отражающий
реальный текст статьи притягивает к себе внимание,
и увеличивает посещаемость сайта Минфин, но зачем
на ровном месте нагнетать панику, если в статье нет
ни одного реального факта отказа банка
в выдаче валютных депозитов…
Задерки и комиссии — это не отказ…
У меня «подгорает» исключительно от твоей наглой и публичной лжи,
и я не планирую оставлять твою откровенную ложь без опровержения…
Прекрати лгать и я перестану комментировать твои тексты…
Ты постоянно врёшь про банки и валютные депозиты,
хотя укрбанки выдали абсолютно все закрытые по срокам
депозиты за июль-август 2022 года и заканчивают выдачу
сентябрьских в декабре 2022.
И если нескольким десяткам клиентов Монобанка
задерживают выплату их валютных вкладов, то
десяткам тысяч клиентов Монобанка валютные вклады
выдают без проблем и длительных задержек…
Если вы учились в школе, а может даже в институте,
то должны понимать разницу между десятком тысяч
выданных депозитов и десятком задержанных
в выдаче…
Строить свои теории на менее чем 1% вовремя невыданных
депозитов — неблагоданое занятие…
А вас есть крупные суммы?
И что такое крупная сумма?
Если вы Sikoka, то перелогиньтесь.
Если вы MrDean, то вопрос был не к вам.
«а обменник в чем проблема?»
Да никаких проблем, если деньги дармовые…
$1000 * 37.50 = 37 500 грн (депозит)
$1000 * 40.50 = 40 500 грн (обменка)
Если для вас 3 000 грн на покупке всего $1000 — это не деньги,
отнесите их в обменку и кассир ещё вам и спасибо скажет…
Где ты увидел переживания…
Только цифровые выкладки
с описанием разницы в курсах
и суммах без истерик
и инсинуаций.
Я же не пишу о том, что в обменке клиенту без проблем могут подсунуть либо фальшивку либо прелую купюру которую потом нигде не примут.
«Могут подсунуть фальшивые или прелые купюры»…
В банках тоже могут выдать прелые купюры, например, стиранные в хлорке, от которых я избавился без комиссии,…
Речь не об этом, а речь в том, что ты эти деньги можешь забирать долго и с нервами…глупо рисковать большой суммой ради 5−7 процентов)
«речь в том, что ты эти деньги можешь забирать долго и с нервами…»
Лично я нервничаю только в двух случаях — когда
недалеко прилетает российский боеприпас
или когда кто-то из детей попадает в больницу…
Во всех остальных случаях не вижу поводов
нервничать или волноваться.
Поэтому о деньгах в банке я никогда
не волновался и волноваться не собираюсь…
Да и другим не советую волноваться по пустякам,
особенно если деньги лежат в государственном банке…
У пумба снятие валюты бесплатное «у разі зняття коштів, які були зараховані за договором строкового депозиту фізичної особи протягом 30 днів»
Я снял кучу валютных депо, в осном проблемы снять это блекаут или тревога, но щас много отделений обзаводятся генераторами. Т.к. я ложил в нормальные банки, в основном системно важные (кроме универсала с его суррогатом шмоно) то во всех снял валюту без проблем или с задержкой пару дней из-за обстрелов, тревог/блэкаутов.
Ну и парочка была мелких банков где пытались впарить множество купюр с грибком, меченые, стираные или затертые, с ними попрощался.
Когда запустили эту программу, то диванные крикуны вовсю каркали, что это кидалово, но противоположный факт показывает обратное — что валюту выдают.
В черный список, куда не ложить — идея, отп, сенс, монобанк которые махлюют с %, задерживают валюту, запредельные сроки заказа денег, выдают купюрами с помойки. Когда ситуация с Сенсом более-менее стабилизируется, его можно рассматривать для вкладов
так что подумайте хорошенько, а то возможен вариант получения валютного
депозита в гривне от ФГВФЛ…
есть и его могут применить в любой момент.
Изменения, позволяющие национализировать системно важные банки
тоже давно вступили в законную силу и их выписывали исключительно
под Альфа-банк.
Так что не стоит расслабляться…
кроме названия банка?!
«К тому же наши хозяева из Лондона
не давали никаких указов мочить учреждение»
Похвально, что вы уже обзавелись «хозяевами» в Лондоне…
Только и того, что ваши «хозяева» своими международными
санкциями «замочили» все банки Альфа-групп, кроме украинского.
Да ещё и арестовали Фридмана за мошенничество,
затем выпустив его под приличного размера залог…
Действительно, король Великобритании Чарльз III
не давал никаких указаний на этот счёт, да и премьер
тоже промолчал…
напрочь задушит клиента, чем позволит ему вывести депозит на валютную карту,
а с неё с комиссией 0,9% снять без предзаказа валюту в кассе любого отделения
Универсалбанка или А-банка в любое удобное для вас время…
«В 30+ банках снятие депо без комиссии»
Вы просто не вкурсе — только и всего…
Выведите валютный депозит на валютную карту, например,
izibank, Райфа или ПУМБа и сразу узнаете о комиссиях
за снятие наличной валюты с валютных БПК этих укрбанков…
у пумба завялено снятие депо в валюте бесплатно в течении 30 дней
изибанк не осилил, очень сырой
«Снимал с райфа бакс без %, не надо нести чушь»
Вы снимали с текущего валютного счёта,
а не с валютной банковской карты…
С банковской валютной карты снятие платное.
Сначала разберитесь, а потом умничайте…
У Монобанка есть два варианта вывода валютных депозитов:
— беспроцентно, но надо ждать от нескольтких дней и дольше
— под 0,9% сразу
И ваше право выбрать один из двух вариантов…
Но вы, как и по другим вопросам на форуме Минфина,
начинаете передергивать…
А нитиків скільки було в коментарях у серпні - нічого не отримаєте, і хто в дурнях виявився?
Цитата августа:
«тот кто купит валюту по 43+ - всегда будет в прибыли»
укрбанков, открывавших валютные депозиты…
Повезло не вам одному, а всем клиентам, открывавшим в июле-августе
валютные депозиты во всех укрбанках на общую сумму в $128 млн…
«Вы просто счастливчик…
Повезло не вам одному»
Ключевое слово«повезло», подчёркивая свою неуверенность о «дальнейших судьбах» вкладов…
Зря вы наших доблесных воинов ВСУ, которые ежемесячно пользуются
возможностью дистанционно купить безналичную валюту на депозит через
банковское мобильное приложение, сравниваете с собой, когда ведёте
себя по-свински, оскорбляя всех клиентов укрбанков…
Вижу, что вы идёте по стопам Елены1997,
раздавая медицинские диагнозы налево и направо…
Но все ваши комментарии никак не скажутся
ни на банках, ни на их клиентах, ни на валютных депозитах…
Народная мудрость гласит:
«Собака лает, а караван идёт»
Это не честно…
На форуме принято поливать дерьмом
все укрбанки, а не хвалить…
«Это не честно…»
Сидишь тут и строчишь по методичкам банков «честные» посты:)
Я честно зарабатываю деньги, с которых плачу налоги,
а ты тупо убиваешь своё время, критикуя банки и
валютные депозиты и делаешь это скорее всего
из ненависти к Украине — других причин твоей
критики я пока не вижу…
Народная мудрость гласит:
«Собака лает, а караван идёт»
Та мне фиолетово на «вкладчиков», посмотрим что будет с вкладами в будущем, и кто окажется прав…
Кроме вклады денег в банк ты ничего не знаешь, если б знал куда надо инвестировать,-никогда б не поддерживал «идею» «вложения» денег в банк, но у тебя «мышление«такое
«посмотрим что будет с вкладами в будущем, и кто окажется прав…»
В августе смотрели, в сентябре смотрели,
в октябре смотрели, в ноябре смотрели,
в декабре смотрели — но так ничего
и не высмотрели…
Банки работают, валютные депозиты по срокам
завершения выдают, а вы продолжайте смотреть…
Кстати, мне тоже фиолетово на ваши «предсказания»
о будущем валютных депозитов и укрбанков…
Ведь все ваши «предсказания», которые вы генерили с августа
месяца и по настоящее время ни разу не сбылись, а значит
и в обозримом будущем не сбудутся…
Если бы вы были на 100% уверены в своих предсказаниях,
то без лишних обиняков заключили бы со мной пари
на 10 тыс грн ещё в сентябре 2022 года, когда я публично
предлагал пари всем противникам валютных депозитов.
Но ни один мой оппонент не рискнул своими деньгами
подкрепить свои же публичные высказывания — а это значит,
что всем мои оппоненты сами не уверены в своих предсказаниях,
но не готовы это признавать публично…
Поэтому все свои предсказания пишут о каком-то обозримом
будущем, не уточняя когда конкретно это будущее долно наступить.
Оппоненты не уверены, что ты понесешь ответственность за свои слова и не «переобуешься», не то что заплатишь деньги за проигранный спор:)…
Ваша неуверенность меня не интересует…
В реальной жизни банки в декабре заканчивают
выдавать сентябрьские депозиты.
В январе начнут выдавать октябрьские
и им пофиг на ваше личное мнение…
«В реальной жизни банки в декабре заканчивают выдавать сентябрьские депозиты…»
В том то и дело, что Вы далеки от реальной жизни, и не можете знать, что происходит…
И я уверен в том, о чём пишу про Вас…
Твою бы уверенность да в конструктивное
русло — цены бы тебе не было…
В январе 2023 тоже смотрели — всем вклады выдали.
Я уже и в феврале получил.
Значит будем и дальше смотреть…
Ох уж эти предсказатели армагеддона — никак срок
не могут угадать.
кожен повинен це робити будучи громадянином України.
Тоді буди процвітання і стабільність»
По факту, все валютчики занимаются противоположным,
т.е. выводят из экономического оборота наличную валюту,
ну, а самые «продвинутые» выводят средства из Украины
за границу, тем самым обескровливая экономику нашей страны…
Да ещё и хвастаются тем, что в Украине у них нет денег
от слова вообще, а всё бабло сразу выводят на счета
в иностранных банках…
«Кошти під подушкою (навіть під час війни)=фрукт, який псується часом»…
Если ты не положил в банк, не обязательно, что ты положил под подушку
У Вас фантазии, а не мышление…
Главное, что эти сверсекретные знания доступны вам…
Но не стоит ими разбрасываться налево и направо…
П. С. Укргаз відкрив 5 депозитів, і не повірите, все видали, навіть люб’язно казали, як захочете, щоб була рівна сума для видачі, можете докупити, валюти достатньо
Вывод: вложить деньги в депозит легко, а вот забрать свои деньги из банка не всегда и удаётся легко! Так что, товарищ, не обманывайте нас искушённых жизнью вкладчиков и не думайте самоуверенно, что вы умнее других людей! Вы просто используете системные правила извращённо в свою только пользу.
Действительно, «искушённые» вкладчики, вроде вас почему-то уверены,
что депозиты в банках выдают только при предъявлении пропуска
в головной офис НБУ и то не всем…
И хватает же ума нести всякий, ничем не подтверждённый бред…
Висновок: ви і є отой НБУшнік, котрий захищає шахраїв та не признає очевидного ? А це тому, що звик нести кривду де інде та роняти слину на чужі вклади!
«Ви у людей спитайте»
Навіщо мені у когось щось питати…
Я сам без проблем кожен місяць отримую
валюту по закінченню депозитів…
Та й на валютному форумі щоденно пишуть
про безпроблемне зняття валютних депозитів…
«Висновок: ви і є отой НБУшнік...»
А от у вас одна дурня в голові, якщо мене
вже в штат НБУ внесли без мого відома…
а не начинающих
писателей-сказочников…
А я, такі, да не фінансіст — я з вами торчу шкідливо !
но нет ни слова об опыте собственно
сотрудников редакции Минфина…
Пересказ чужих проблем, связанных
с нежеланием изучать тарифы банка
это вы так «тестируете»?
Що далі ?
Вточнюю, підіть та спробуйте повернути валютний депозит іменно у валюті, а не у гривні! Тобішь прийшов до банку, купив валюту по курсу НБУ і не інакше як відкрити валютний депозит, бо інакше вам валюту по курсу НБУ не продадуть — заборонено! А по закінченню депозита, хай через 3 місяці, банк вам не поверне депозит іменно у валюті, а буде мутити вам мізки різними підходами, щоб ви забрали знову у тій гривні!
Висновок: ви хотіли зберегти свої збереження від інфляції, а вам цього не дають! Іди і купляй валюту у ченджиках, де курс валюти вже зовсім не по НБУ! Отакої …
А у вас разве есть депозит в валюте хоть в одном укрбанке,
что вы его никак не можете забрать на форуме Минфина?
А те валютные депозиты, которые открываются на срок в 3 месяца за гривну при покупке валюты по межбанковскому курсу (который в каждом банке свой, но значительно ниже курса на наличном рынке), выдаются банками по истечении срока действия в валюте депозита без проблем.
И зачем эти лишние вопли в стиле «караул, грабят»?
Пишите так, чтобы было понятно, о чём вы ведёте речь, а то складывается впечатление, что вы либо не владеете ситуацией, либо просто пытаетесь разогнать панику на ресурсе, где пользователи, как правило, чуть больше в теме, чем обычный обыватель, и менее склонны к истерии.
Вывод: ваш оптимизм и щенячья радость за валютные вклады говорят о пористой структуре вашей совести, через дыры которой уплывают наши старания вкладчиков по сохранению своих сбережений в инфляционный пик! Зачем вы нас обманываете, дяденьки из Минфина, НБУ и прочих подобно шкодливых организаций?!
и ликвидации…
которому ФГВФЛ после ввода ВА и начала ликвидации Мегабанка
выдал его валютный вклад гривной…
своих личных средств - и будет тебе депозитное счастье…
Детский сад да и только…
Выкладываю инсайд, который доступен каждому,
кто хоть немного дружит с головой:
— государственные банки ликвидации не подлежат;
— системно важные частные банки ликвидации не подлежат.
Выбирайте один из 15 системно важных укрбанков
и будет вам депозитное счастье…
физических и юридических лиц…
КМУ отказался от национализации Дельта-банка после ввода ВА
из-за огромной дыры в его балансе и бесперспективности спасения
путём докапитализации после возможной национализации…
Ось стаття Мінфіну, таки був Дельта банк системним!
там є і ваші коменти
Постановление НБУ о системно важных банках
вступило в силу с 1 января 2015, поэтому в декабре
2014 года Дельта-банк не мог быть признан системным.
Постанова НБУ № 863 від 25 грудня 2014 року
«Про затвердження Положення про порядок визначення системно важливих банків»
Постанова набирає чинності з 01 січня 2015 року.
Національний банк повідомляє банк про набуття ним статусу системно важливого банку протягом п’яти робочих днів після прийняття Комісією рішення, але не пізніше 01 березня.
https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_25122014_863
Даже если и признали Дельта-банк системным из-за формального количества клиентов — решение о его национализации должен принимать КМУ или Минфин, но не НБУ.
Как я писал ранее, КМУ отказался национаплизировать
Дельту с последующей докапитализацией, так что не судьба…
«Иными словами Украина любит национализировать только банки у которых есть прибыль и которым до банкротства далеко»
Иными словами — правительству есть смысл
национализировать проблемные банки, у которых
есть перспективы прибыльной работы после их докапитализации…
У Дельты таких перспектив не было.
У Приватбанка такие перспективы были.
Ничего личного — только бизнес.
Кстати, по Приватбанку, гражданин Коломойский
собственноручно и в письменном виде сам просил
сохранить Приватбанк, но похоже что у вас очень
короткая и очень выборочная память…
«С формальной точки зрения банк был системным…»
Ну и толку что формально был системным
пару месяцев, а реально был неплатёжеспособным
и даже рефинанс НБУ ему не помог.
Результат прогнозируем — частные дермобанки
нет смысла спасать за государственный счёт.
Як військовий думав як потрошку кошт збирати. Але ж життя навчило не довіряти нікому. Закинув ті нещасні 100 долярів на рахунок у приваті, почекав три місяці, при першій можливості пішов до відділення. І почалися побасеньки по відділеннях, що валюти нема. А замовити тільки від 300. Та там інша казка. Так шо все як завжди, лохотрон. Знімайте той кошт одразу, та в готівку, або взагалі нафіг на польську карту. Хоча чи є така можливість зараз — не відомо, бо і там напевно все поблокували.
В Приватбанке, действительно, заказать через приложение можно только от 300 долларов. Всё, что ниже — выдаётся из текущих поступлений в кассу. Но, возможно, Приват уже и отменил это ограничение. А то и правда, получается смешно)
Да и с мелкими купюрами там напряг — только сотки.
Если сможешь найти новые купюры
по 20 или 50 баксов — маякни…
Тут как будто только меня и ждали