Мінфін - Курси валют України

Встановити
24 грудня 2024, 15:25

Європа відмовляється від Tether: чим це загрожує місцевому ринку та інвесторам

До кінця року USDT опиниться в Європі поза законом. Через це європейські інвестори можуть пропустити бум криптовалют, який очікується за часів президентства Дональда Трампа, пише Bloomberg.

Новий закон Markets in Cryptoassets (MiCA), який набуде чинності наприкінці року, змінить ринок цифрових токенів, потенційно послаблюючи привабливість цих активів для інвесторів. MiCA вимагає, щоб стейблкоїни, які розміщені на централізованих біржах, випускалися організаціями з ліцензією електронних грошей.

Емітенти зобов'язані зберігати до двох третин своїх резервів у незалежних банках та відстежувати всі транзакції, що здійснюються з метою платежів.

Circle Internet Financial Ltd., головний конкурент Tether, отримала таку ліцензію у липні. А ось Tether поки що не отримала її і не розкрила планів щодо цього. Регульовані біржі повинні виключити USDT із лістингу до 30 грудня, якщо Tether залишиться без ліцензії.

Що відбувається зараз

Деякі криптобіржі, які працюють у ЄС, вже виключили USDT, щоб відповідати режиму Markets in Cryptoassets (MiCA). Це викликало зміни на ринку стейблкоїнів: нові емітенти намагаються заповнити порожнечу, а інвестори переходять на торгівлю з використанням євро для транзакцій із криптовалютами.

Нові правила ЄС спрямовані на те, щоб дати регуляторам більший контроль за рухом криптоактивів та запобігти таким злочинам, як відмивання грошей, для чого, за даними експертів із блокчейн-аналітики, часто використовується USDT. Проте представники криптоіндустрії попереджають, що MiCA може призвести до втрати ліквідності на ринках, не досягнувши своєї мети, що підірве привабливість блоку для трейдерів цифрових активів.

«Я певною мірою розумію, чому це робиться, але це досить винятковий і обмежуючий крок для клієнтів ЄС, тому що [USDT] — це найліквідніший стейблкоїн», — заявив Усман Ахмад, генеральний директор криптотрейдингової компанії Zodia Markets Holdings Ltd., яка підтримується Standard Chartered Plc.

Стейблкоїни, зазвичай, прив'язані до активів, таких як долар або євро, і відіграють ключову роль для трейдерів криптовалют при переході між позиціями або переказі коштів між платформами. Вони також стають дедалі затребуванішими для компаній, які здійснюють транскордонні платежі, прискорених та дешевших цифрових розрахунків, а також торгівлі традиційними активами, такими як облігації, з використанням блокчейн-технологій.

Проте їх популярність супроводжується побоюваннями щодо їх незаконного використання. Раніше цього місяця британська поліція повідомила про ліквідацію російських мереж, які переказували мільярди доларів для олігархів, банд і шпигунів, ймовірно, використовуючи USDT. Tether заявила, що «категорично засуджує незаконне використання стейблкоїнів і повністю віддана боротьбі з незаконною діяльністю».

Що прописано в MiCA

Навіть із заходами безпеки MiCA місцевій владі необхідно оновити свої інструменти моніторингу, щоб ефективно запобігати незаконним транзакціям, зазначила Ізабелла Чейз, старший політичний радник компанії TRM Labs, яка займається аналітикою блокчейну. «Прозорість забезпечується не MiCA, а інструментами, до яких є доступ», — додала вона.

У звіті TRM Labs за березень було зазначено, що USDT був найпопулярнішим стейблкоїном для кримінальної діяльності, як-от фінансування тероризму, у 2023 році, особливо на блокчейні Tron. Після публікації звіту Tether оголосила про партнерство з Tron і TRM Labs для створення «Підрозділу боротьби з фінансовими злочинами», націленого на незаконне використання USDT.

Натомість криптоіндустрія в США готується до змін. Перемога Дональда Трампа на виборах у листопаді викликала ажіотаж на ринку, що призвело до зростання біткоїна понад $100 тис. вперше в історії і спонукало ралі дрібних токенів. Інвестори очікують м'якшого підходу до регулювання при Трампі, який призначив на ключові пости декількох прихильників цифрових активів, включаючи Говарда Лутника для керівництва Міністерством торгівлі.

Ця ситуація різко контрастує зі становищем у ЄС, який ризикує стати другорядним гравцем у криптоіндустрії. За даними PitchBook, венчурні інвестиції у криптостартапи в Європі у 2024 році можуть знизитися до мінімального рівня за чотири роки, тоді як у Північній Америці спостерігається зростання.

Проте є й позитивні сигнали. За даними ЄЦБ, володіння криптовалютами в єврозоні з 2022 року зросло понад удвічі і досягло 9%. Однак ЄЦБ попередив, що зміни в методології могли вплинути на результати, і назвав поточний рівень поширення «порівняно низьким».

Читайте також: Частина країн ЄС не встигне запровадити MiCA до дедлайну

Проблеми з ліквідністю

Видалення Tether із платформ ЄС, ймовірно, призведе в короткостроковій перспективі до значного зниження ліквідності для трейдерів, які звикли до USDT. Глобально торгових пар із USDT значно більше, ніж із USDC від Circle, другим за величиною стейблкоїом.

«Більшість криптоактивів торгується в парі з USDT. Витрати для інвесторів, які мають вийти з пари з USDT, щоб купити той самий актив у парі з іншим стейблкоїном, викличуть перебої», — заявив Паскаль Сент-Жан, генеральний директор компанії 3iQ Corp.

На біржі OKX, яка виключила USDT у ЄС у квітні, трейдери перейшли на фіатні торгові пари, а не на інші стейблкоїни, повідомив генеральний директор OKX Europe Еральд Гус.

Коментарі - 12

+
+30
bonv
bonv
24 грудня 2024, 23:46
#
Ми не в ЄС.
+
+15
R S
R S
25 грудня 2024, 2:09
#
Ми не в ЄС.
+
0
Три літри
Три літри
25 грудня 2024, 6:19
#
Ми в ЄС, а ви два абсолютно неуважних чувака які непомітили новини про це.

Тільки за останній тиждень-півтора були новини про новий закон від Гетманцева та про думку МВФ стосовно регулятора.

Ось тобі цитата зі статті: «Для приведення у відповідність з Директивою ЄС Національний банк підготує зміни до законодавства щодо збільшення мінімального розміру акціонерного капіталу банків до 5 млн євро в еквіваленті до кінця січня 2025 року з 6-місячним перехідним періодом для існуючих банків
+
+45
Я_ __
Я_ __
25 грудня 2024, 11:01
#
Трилітровий, ти на приколі чи так? Україна не в списку країн членів ЄС, тобі це дві людини вище вже пояснили, те що ми прагнемо в ЄС і намагаємося виконувати вимоги кандидатів в члени ЄС — не означає, що ми вже в ЄС, відкрий вікіпедію і почитай які країни входять в ЄС, там буде всього 27 країн і України там, на жаль, не буде

не будь таким твердолобим…

Все що ти написав це виключно про прагнення стати повноправним членом ЄС, в ЄС зараз немає України, точно так само, як Великобританія не в складі ЄС, але має торговельні відносини за різними документами з ЄС, тому тобі пояснили, що Україна не в ЄС, Україна не є членом блоку Євросоюзу, а те що ми прагнемо приводити закони і реформи у відповідності до норм ЄС — зараз це більше про вимоги ЄС, котрі ми маємо задовільнити, щоб вони не припиняли фінансування і з часом розглянули заявку вступу в ЄС.
+
0
Три літри
Три літри
25 грудня 2024, 12:31
#
Трилітровий, ти на приколі чи так?

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/984_011#Text

УГОДА ПРО АСОЦІАЦІЮ
між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони

{Угоду ратифіковано із заявою Законом № 1678-VII від 16.09.2014}

1. Цим документом створюється асоціація між Україною, з однієї сторони, та Союзом і його державами-членами, з іншої сторони.


Знімайся з ручника

точно так само, як Великобританія не в складі ЄС

Велика Британія не підписувала з ЄС угоду про ассоціацію. І США теж. І Центральна Африканська республіка теж. І що?

а те що ми прагнемо приводити закони і реформи у відповідності до норм ЄС — зараз це більше про вимоги ЄС

Тобі не здаєтся що зараз ти підвердив мої слова, а не заперечив їх?

Наша угода про ассоціацію робить нас країною що знаходится в законодавчому полі ЄС, відповідно всі криптозакони і MiCA в тому числі будуть імплементовані у нас також. Тому вологі мрія бонва про те що нас це не зачепить — це лише нічим не обгрунтовані мрії. Бо ми вже змініли законопроект під європейські норми і сталося це ще до вторгнення вашіх братів-дегенератів.
+
+15
HappyInterest
HappyInterest
25 грудня 2024, 16:11
#
Https://european-union.europa.eu/easy-read_en
Today, 27 countries are part of the European Union.
These countries are:
Austria
Belgium

Ukraine — нету там ее
короче чел, я тебя для себя лочу (хотя дам еще один шанс)…
ми не в ес — ес так не считает или будешь спорить?
+
0
Три літри
Три літри
25 грудня 2024, 16:37
#
Ukraine — нету там ее

звісно ще немає, бо це як раз і є договір про приднання України до ЄС на умовах асоціативного члена.

Ти коли женився то до весілля твоя подруга ще не була твоєю дружиноЇ, а після весілля вже була. Бо саме весілля, чи точніше кажучи оформлення шлюбу є моментом зміни стану.

Невже дорослим людям треба пояснювати такі банальні речі?

короче чел, я тебя для себя лочу (хотя дам еще один шанс)…

чувак, я тебе в перший раз бачу

до того ж це перший твій коментар в цій темі і вцілому перший за чотири роки — лоч що хочеш, не забуть тільки потім руки помити бо мама не оцінить
+
0
HappyInterest
HappyInterest
26 грудня 2024, 0:44
#
Демагог, я обычно не спорю когда «в интернете кто-то не прав» ибо хватает тут таких коментов. ничего личного, приведенный тобой коммент про точто украина в ес — ложный факм. ес сам тебе список стран членов на своем официальном сайте привел и скинул пруф. а обещать не значит жениться. Невже дорослим людям треба пояснювати такі банальні речі?
+
0
Три літри
Три літри
25 грудня 2024, 6:44
#
А ось ще цитата з іншої новини з прямою згадкою закону ЄС про який розповідає ця новина

«Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку провела перший криптовалютний воркшоп на тему того, чи варто учасникам цього сектора боятися регламенту MiCA.»
+
+15
Три літри
Три літри
25 грудня 2024, 6:47
#
Залишається питання: що рухає вами коли ви починаєте заперечувати те що Україна ще з часів Порошенко (коли власне ми і стали асоціативним членом ЄС) адаптує українське законодавство у відповідності до вимог законодавства ЄС.
+
0
Три літри
Три літри
25 грудня 2024, 16:54
#
Д**м яки впершись рогами намагаются довести що асоціативне членство України не робить її частиною ЄС і тому вимоги MiCA не мають для нас ніякого значення треба крім договору про асоціацію ознайомитись ще й з думкою експертів яка була викладена рік тому

https://forbes.ua/innovations/mica-dlya-kripti-es-zatverdiv-edini-pravila-dlya-kriptoaktiviv-yak-tse-vpline-na-evropeyskiy-ta-ukrainskiy-kriptorinok-poyasnyuyut-yuristi-daniil-voloshchuk-ta-vyacheslav-zlatin-21042023−13236

цитую найголовніше

«
Однак, зважаючи на отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС, норми українського законодавства щодо криптовалютної індустрії необхідно буде адаптувати до європейських стандартів. Зокрема, з урахуванням MiCA.
Тепер, окрім вже очікуваних змін до Податкового кодексу, мають змінити й ухвалений закон „Про віртуальні активи“. Його оновлений текст, з урахуванням положень MiCA та найкращої європейської практики, незабаром має оприлюднити Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР). Текст представлять для публічного обговорення з профільними державними органами та представниками криптоспільноти.

»
+
0
R S
R S
25 грудня 2024, 23:18
#
Информация для Три літри:

Соглашение об ассоциации с Европейским союзом — это соглашение между Европейским союзом (ЕС) и государством, не являющимся членом ЕС, которое создаёт рамки для сотрудничества между сторонами. Области сотрудничества обычно затрагивают развитие политических, торговых, социальных, культурных связей и укрепление безопасности. Правовая база для такого соглашения была создана статьей № 217 Договора о функционировании Европейского союза.
Предоставление соглашения об ассоциации было включено в Римский договор в ЕЭС в качестве средства обеспечения будущего сотрудничества Сообщества с Великобританией (говоришь, Великобритания не подписывала ассоциацию??? Ну-ну...)

Соглашение об ассоциации должно быть ратифицировано всеми государствами-членами ЕС.
В новейшей истории такие соглашения были подписаны в рамках двух политик ЕС: Процесса стабилизации и ассоциации и Европейской политики соседства. Государства Балканского полуострова участвуют в первой. Вторая политика распространяется на средиземноморские государства и государства Восточной Европы (включая Южный Кавказ), соседствующие с ЕС, за исключением России, которая настаивает на создании четырёх общих пространств. Обычно глубина сотрудничества с государствами, подписавшими соглашение об ассоциации, меньше, чем с полноправными членами ЕС.

Вопрос для Три літ
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися