Мінфін - Курси валют України

Встановити
Оновлено 07.11.2024

Кредити готівкою в Україні

Підбір кредитів готівкою в усіх банках і МФО України. Вибрати кращі умови кредитування. Вигідні кредити в Україні без поручителів і застави.

Гарячі пропозиції

% Ставка
Важливо
Фінансовий портал "Мінфін" публікує інформацію про кредити з метою ознайомлення. Ми не видаємо кредити: угода проходить на боці кредитора, з яким ви укладаєте договір.

Кредит готівкою в МФО або в банку: що обрати?

Взяти кредит готівкою можна різними способами: через P2P-платформу, за допомогою кредитної спілки, та саме банки і мікрофінансові організації залишаються найпопулярнішими установами серед позичальників.

Розглянемо, яка з фінансових установ і в яких ситуаціях приносить більшу вигоду.

Про банки: плюси оформлення кредитів

Банківська діяльність в Україні регулюється Законом України "Про банки і банківську діяльність".

Щоб працювати, банку необхідно отримати ліцензію від НБУ, а це зробити в нашій країні дуже непросто: українська система перевірки банків вважається однією з найнадійніших.

Тому у банків в Україні багато довіри, що грає важливу роль і при виборі установи для кредиту: якщо щось піде не так, ви зможете сміливо перевести розмову з установою в регульовану юридичну площину. 

До того ж, банки пропонують цілком вигідні відсотки: можна знайти пропозиції з 10% ставкою за рік, кредити пропонують як фізособам, так і юрособам.

Крім цього, у банків ви можете придбати велику кількість кредитних послуг: кредитні карти, споживчі кредити, великі кредити під заставу майна і багато іншого.

Про МФО: плюси оформлення кредитів

Мікрофінансові організації, не дивлячись на чутки в інтернеті, працюють в Україні на законних підставах: їх діяльність регулюється Законом "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг".

Отримати ліцензію МФО можуть у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері фінансових послуг.

Головна перевага кредитів в МФО перед банківськими позиками – простота і швидкість. 

Оформити кредит на карту в мікрофінансовій організації дуже легко: вам буде потрібний мінімум документів, отримати кредит готівкою ви зможете через кілька хвилин після того, як увійдете до відділення. Зазвичай оформлення кредиту в МФО займає не більше 15 хвилин. У банках так швидко впоратися не вийде.

Недоліки в МФО і банках

А тепер про мінуси, з якими вам доведеться зіткнутися, коли ви будете оформляти кредит.

Банки:

  • отримання позики може затягнутися. Для початку вам потрібно буде зібрати безліч документів, щоб надати їх банку, потім необхідно буде чекати рішення по заявці. В цілому весь процес може зайняти кілька днів;
  • в банку отримати кредит, особливо з поганою кредитною історією і без офіційного місця роботи, може бути досить складно.

МФО:

  • у мікрофінансових організацій дуже високі відсотки. При найневдалішому розкладі ви можете переплатити за кредит в два рази;
  • у МФО багато обмежень, що стосуються безпосередньо їх послуг: як правило, в мікрофінансових організаціях видають кредити на невеликий термін і невелику суму (наприклад, на місяць і до 20 000 грн).

Для порівняння:

  Банки МФО

Плюси

  • надійність;
  • низькі відсотки;
  • велика кількість послуг.
  • простота;
  • мінімальні вимоги;
  • висока швидкість обробки заявки.
Мінуси
  • багато часу на оформлення кредиту;
  • багато правил.
  • високі відсотки;
  • обмежені умови по виплатах.

Умови для оформлення кредиту

Щоб отримати кредит в банку, вас можуть попросити надати наступні документи:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний номер платника податків;
  • довідку з місця роботи;
  • довідку про доходи;
  • свідоцтво про народження дитини (якщо є);
  • свідоцтво про шлюб (якщо є);
  • диплом про вищу освіту;
  • свідоцтво про право власності на нерухомість;
  • технічний паспорт на автомобіль;
  • виписку з банку про наявність депозиту (якщо є).

Для того, щоб взяти позику в МФО, знадобиться тільки скан паспорта (а іноді й тільки його серійний номер) та ідентифікаційний номер платника податків (ІПН).

Що можна отримати в результаті

В банку В МФО
кредитну карту кредит без довідки про доходи
кредит на бізнес (великі суми) кредит із зіпсованою кредитною історією
кредит на навчання кредит без офіційного місця роботи
кредит зі страховкою і без страховки кредит студентам (від 18 років)
кредит під заставу нерухомості кредит до зарплати
кредит під заставу авто кредит пенсіонерам (безробітним і працюючим)

Де оформляти кредит: коли що вигідніше

Підбирати установу, в якій ви звернетеся для отримання позики, слід з огляду на фінансові можливості та цілі.

Наприклад, кредит на бізнес краще оформляти в банку: там ви можете розраховувати на велику суму і страхування. Крім цього, в деяких банках передбачені спеціальні програми для підприємців-початківців з дуже лояльними умовами.

Іноді краще разової позики підійде кредитна карта: виконуючи всі умови банку, ви можете користуватися кредитними грошима банку на безвідсотковій основі кожен день. Також кредитна карта допоможе поліпшити вашу кредитну історію.

Кредит в мікрофінансовій організації слід брати на невеликі суми. Мікропозика в МФО підійде, якщо гроші потрібні вам терміново, і ви не можете надати довідку про доходи і залучити поручителів. Також МФО, на відміну від банків, кредитують клієнтів з поганою кредитною історією.

Як розраховувати процентну ставку по кредиту

Перш ніж розраховувати процентну ставку, оцініть своє боргове навантаження: воно повинно займати не більше 40% вашого місячного бюджету. Якщо позика буде більше половини вашої зарплати, вам буде складно повернути борг вчасно. 

Потім можна скористатися кредитним калькулятором (вони є на більшості сайтів як банків, так і МФО), щоб точніше визначитися з терміном і сумою кредиту. У банках і в МФО відсотки по кредиту розраховуються по-різному.

Приклад розрахунку процентної ставки в банку: наприклад, ви берете кредит на 100 тис. грн під 0,01% на рік. При цьому ви готові залишити аванс в розмірі 5% від суми. У такому випадку ваш початковий внесок складе 5 000 грн, а кожен місяць протягом року потрібно буде вносити 7 917,10 грн. Це сума без урахування кредитних комісій і страхових платежів, у кожного банку вони нараховуються в індивідуальному порядку.

Приклад розрахунку процентної ставки в банку: наприклад, ви берете мікрокредит на 10 тис. грн під 0,01% на місяць. У такому випадку ваш місячний платіж становитиме 10 030 грн. Комісія можлива, вона залежить від способу, яким ви будете погашати кредит. Без комісій борг можна погасити через особистий кабінет на сайті МФО, в той час як банк може стягувати за свою роботу гроші.

Що робити, якщо виплатити кредит вчасно не вийде

Щоб допомогти боржникам виплатити борги по кредиту, банки і мікрофінансові організації пропонують декілька інструментів: серед них різні акції зі знижками, а так само пролонгація кредитного договору.
Пролонгація договору – це послуга, при якій ви можете збільшити термін дії кредиту після сплати відсотків за минулий час. Мікрофінансові організації часто пропонують саме її, так як такі кредит видаються на невеликий термін, за який боржники часто не встигають погасити заборгованість.

Якщо ви розумієте, що не встигнете виплатити заборгованість вчасно – рекомендуємо повідомити ІБ цьому МФО заздалегідь і оформити проолонгацію. Так ви вбережете себе від небажаних дзвінків і зіпсованої кредитної історії.
 

Щоб обрати найвигідніші умови, порівнюйте пропозиції від банків і МФО в каталозі Minfin.com.ua. Тут ви також знайдете інформацію про акції, відгуки клієнтів і рейтинги, складені нашими користувачами.