- 14 січня 2024, 18:27
Для чого потрібні ФОПи?
Для чого потрібні ФОПИ? Усе стосується торгівлі. та виробництва безакцизних, безліцензійних товарів.
Джерело прибутку держави(суспільства) є громадянин, ЕРС прибутку — це довіра.
1) Усі громадяни обцифровані (ІПН) .
2) Усі мають право на підприємницьку діяльність, без відкриття, та реєстрації так званих ФОПів у податковій.
3) Майже всі мають картки, рахунки у банках, дозволяється вільне ходження іноз. валюти по рахункам в межах України.
4) До рахунків фіз. особи банки відкривають, за згодою, додаткові рахунки — підприємницькі.
5) Весь прихід на підприємницький рахунок обкладається податком з обігу, для прикладу, від 5-1,5 % (замінює податок на прибуток, ПДВ, пенсійний, соц.страх.) в залежності від обігу. Без різниці звідки прихід грошей: внесення готівки, переказ з фіз. або підпр. рахунків тощо.
6) Сплата податку автоматично після надходження суми, сплата податку понижуючим %. Починаючи з 5% при досягненні граничної суми, наприклад 700000 грн — 3,5% і т.д. до 1,5%.
7) При переказі з підпр. рахунка на рахунок фіз. особи або зняття готівки — 15% (ПДФО) + % воєнного збору .
8) Торгівля підакцизними товарами, після покупки ліцензії на рік та після уплати акцизу на перед. Заплатив 100 000 грн. продав товару з акцизом на 100 000 грн. Заплатив менше або більше продав відповідно.
9) Ліцензія — стала сума за товар, послугу, наприклад 20000 грн. на рік. Видається автоматично після уплати.
10) Переказ між рахунками фізичних осіб податком не обкладається. Внесення готівки на фіз. рахунок обкладається податком — % воєнний збір (громадянський, почесний обов'язок).
11) Якщо фіз. особа подає щорічну декларацію, йде перерахунок згідно мінімальної суми без сплати податку — як на мене, на цю дату 150 000 грн. Весь ПДФО сплачений з суми менше 150 000 грн. вертається державою фіз. особі. Далі рахується за прогресивною ставкою оподаткування: 150 000 — 500 000 грн \ 10%, 500 000 — 1 200 000 \ 13,5%, 1 200 000 — 3 200 000 \ 16,5% ( цифри можна вирахувати точніше згідно сучасним середнім оборотом ФОП), вище 35%. Це стосується тільки фіз осіб.
12) Якщо декларація не подана все остається як є.
До чого це, ось новина:
" Україні українці відкрили в Польщі 48 464 ФОП.
Це означає, що кожна десята компанія, створена в Польщі в 2022 році, була українською. У першому півріччі 2023 року частка українських ФОПів становила близько 11%. —Rzeczpospolita " .
У нас мусить бути на порядок простіше, та зручніше.
|
|
15
|
- 10:42 Великодній кошик-2026: як змінилися ціни за рік
- 09:34 В Ощадбанку анонсували нічну паузу в роботі сервісів: що буде недоступно
- 09:01 Нацбанк скоротив продаж валюти на міжбанку на понад $120 мільйонів
- 10.04.2026
- 17:33 Курс валют: банки, обмінники, НБУ
- 17:12 Замість примусу — добровільність: Мінсоцполітики готує нову концепцію пенсійної реформи
- 15:36 НБУ встановив курси валют на понеділок
- 14:21 Японія офіційно визнала криптовалюти фінансовими інструментами
- 13:31 Bitget запускає новий продукт Pre-IPO з SpaceX як першим лістингом
- 11:56 Захист біткоїна від квантових комп'ютерів, Circle представила платформу для розрахунків у стейблкоїнах: що нового
- 10:28 Курс на п'ятницю: євро у банках подорожчало на 10 копійок


Коментарі