Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) внесло до санкційних списків «Газпромбанк» та ще понад 50 російський банків, понад 40 російських реєстраторів цінних паперів і 15 посадовців фінансового сектору рф. Про це йдеться у пресрелізі Мінфіну США.
США ввели санкції проти «Газпромбанку» та ще понад 50 російський банків
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Деталі
OFAC також випустив окреме роз'яснення, яким попередив про ризик застосування санкцій за роботу із системою передачі фінансових повідомлень (СПФС) російського Центробанку, яку кремль створив і використовує для ухилення від санкцій.
Очільниця Мінфіну США Джанет Єллен зауважила, що «Газпромбанк» залишався останнім з-поміж найбільших російських банків, щодо якого досі не були застосовані санкції.
Читайте: Останній великий російський держбанк відріжуть від фінансової системи США
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що Білий дім розглядає можливість включення до чорних списків Газпромбанку — третього за розміром активів банку в рф, який є «хабом» для газових розрахунків з Європою.
На третину банк прямо належить Газпрому, а ще на 40% — його пенсійному фонду, Газпромбанк досі не підпадав під жорсткі західні обмеження: у США йому заборонено лише залучати капітал на борговому ринку, хоча під блокуючими санкціями знаходяться його топменеджери та дочірня ІТ-компанія. У Євросоюзі банк також уникнув чорних списків, а блокувальники проти банку запровадила лише Великобританія.
У результаті банк міг стати одним із головних операторів гігантських запасів валюти, які кремль накопичив за кордоном після того, як активи Центрального банку на Заході були заморожені.
Коментарі - 4