Індія у травні 2024 року імпортувала золота на $3,333 млрд, повідомило Міністерство торгівлі та промисловості країни.
Індія скуповує золото: У травні країна імпортувала на $3,333 млрд
► Читайте сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Попит на золото
Це на 10% менше, ніж у травні минулого року, але на 7% більше, ніж у квітні 2024 року.
Попит на золото в період свята Акшая Трітя залишався високим, зазначає аналітик World Gold Council Кавіта Чако. Тепер відновлення попиту буде прив'язане до сезону свят, який розпочнеться у серпні-вересні, до того часу попит на прикраси, ймовірно, залишиться низьким, покупки обмежаться весіллями, а ось попит на монети та зливки, швидше за все, збережеться, прогнозує аналітик.
Всього за перші 5 місяців року імпорт золота до Індії склав $16,039 млрд, що на 42% більше від результату відповідного періоду минулого року.
За підсумками 2023 року, Індія імпортувала майже 744 тонни золота на $42,581 млрд. У натуральному вираженні обсяг зріс на 4%, у вартісному — на 16%.
Індія є одним із найбільших споживачів золота у світі, практично не виробляючи його сама.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін», обсяги золота у золотовалютних резервах світових ЦП у квітні, за попередніми даними, збільшилися на 32,7 тонни.
Найбільшими покупцями стали Центральний банк Туреччини (+8 тонн), Національний банк Казахстану (+6 тонн), Резервний банк Індії (+6 тонн), Національний банк Польщі (+5 тонн), Валютне управління Сінгапуру (+4 тонни), ЦБ росії (+3 тонни) та Чеський національний банк (+2 тонни).
Коментарі - 4
Зазначається, що ліцензійну угоду з Росією було укладено у 2019 році. Відповідно до неї, Індія індійська промисловість виготовить і поставить у війська 464 нові танки Т-90 Mk-III.
За словами індійських чиновників, ця версія Т-90 отримає «нову» систему автоматичного супроводу цілей, цифровий балістичний обчислювач і прицільні комплекси. Він також оснащений середньохвильовим інфрачервоним (MWIR) командирським прицілом, спільно розробленим Індійською організацією оборонних досліджень і розробок (DRDO) і Bharat Electronics Limited (BEL).
Стверджується, що індійська версія Т-90 начебто здатна виявляти цілі на дистанції до 8 кілометрів у денний та нічний час; хоча інтегрований у нього лазерний далекомір має заявлену дальність виявлення цілей лише до 5 кілометрів.
Решту із 454 запланованих Т-90 Mk-III індійська промисловість має виготовити протягом наступних 5 років.
«Навіть індійські користувачі забракували „аналоговнєтну“ електроніку на Т-90, і натомість пішли на заміщення власними розробками», — пишуть аналітики.