Китай розглядає варіант виводу 2 трлн юанів ($278 млрд) з офшорних рахунків держкомпаній, аби врятувати фондовий ринок, який рекордно падає. Про це пише Bloomberg.
Китай хоче вивести 2 трильйони юанів з офшорів для порятунку фондового ринку
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Як повідомляє джерело видання, уряд країни планує створити стабілізаційний фонд за ці гроші, а також додатково виділіть 300 мільярдів юанів з місцевих коштів.
Інформація в Bloomberg з‘явився через день після того, як прем'єр-міністр Китаю Лі Цян заявив під час засідання державної ради, що країна вживатиме заходів для стабілізації своїх фондових ринків.
Фондовий індекс CSI 300 минулого року впав на 11,4%, зафіксувавши падіння третій рік поспіль. Гонконзький індекс Hang Seng впав майже на 14% у 2023 році, що зробило його найгіршим за показниками серед основних азійських фондових ринків.
Раніше «Мінфін» писав про те, що капіталізація китайських акцій за останні роки схудла на $6,3 трильйона.
Читайте також: Економіка Китаю за рік частково відновилась, але населення рекордно скорочується
Коментарі - 15
В статье нет ни слова о войне, статья рассказывает, что Китай хочет сделать то же, что делали ФРС и ЕЦБ в 2009-м, — QE.
Китай до цих проблем цілеспрямовано йшов десятиріччами, та замість того, щоб займатися внутрішними пробоемами — почали будувати багатополярний світ та брязкати зброєю в бік маленького острова
К таким каким проблемам шел Китай? К отсутствию роста на фондовых рынках? Штаты и Европа тоже в 2008-м пришли к таким же проблемам, и такими же методами, как сейчас Китай (согласно источникам Блумберга, что в сегодняшнем мире по достоверности сравнимо с «ОБС») эти проблемы купировали.
замість того, щоб займатися внутрішними пробоемами
Напомню, что вы комментируете новость о том, что Китай работает над тем, что считает своей внутренней проблемой :-D
Тайвань — провідний виробник мікрочіпів в світі. Якщо під час ковіду поставки високотехнологічних товарів трошки сповільнились, та світ вже здригнувся.
А тут можливі бойові дії або морська блокада.
І це тільки пряма шкода.
Непряма: військовий конфлікт, в який має втрутись США як гарант безпеки Тайваня. Шторм на фондових ринках через це. Згортання довгострокових планів великого бізнесу, економія на всьму включно з R&D та фондами оплати праці.
Так ВПК США буде в шоколаді, але купа інших галузей затягне пояси та буде економити копійки.
Світова економіка зараз ледве-ледве відштовхнулась від дна спричненого війною в Україні та необхідністю ізолювати кацапстан. А якщо до табору кацапів та кончених диктаторв офіційно приєднається Китай, хріново буде навіть тобі.
А кому, кроме Украины и, может быть, Германии, которой Штаты трубы взорвали, хреново от войны в Украине?
И в чем эта хреновость реально выражается?
П. С. От войны на Тайване хреново будет в первую очередь Китаю, поэтому воевать с Тайванем он не будет. Кроме случая, если Тайвань объявит о своей независимости, но тогда это будет желанием Тайваня повоевать, а не Китая. Примерно, как евроатлантические стремления Украины являются доказательством её желания повоевать с РФ, а не наоборот.
Віктім-блеймінг, мммм…
¯\_(ツ)_/¯
Тайваню вообще п.о.х. наш конфликт, у них свой (возможно) назревает.
Світова економіка зараз ледве-ледве відштовхнулась від дна спричненого війною в Україні та необхідністю ізолювати кацапстан. А якщо до табору кацапів та кончених диктаторв офіційно приєднається Китай, хріново буде навіть тобі. — а этот абзац вообще поразил своей оторванностью от существующих реалий. Но это ваш выбор, продолжайте смотреть телевизор!