Росія не здатна створювати достатню кількість танків, щоб відновлювати бойові втрати, і змушена діставати запаси 50-х років. Завдяки чому зупинилось виробництво і чи зможе РФ вирішити проблему, пише Forbes USA. «Мінфін» публікує переклад статті.
Що ідеально кругле, зроблене з металу та заважає Росії замінити 2000 згорілих танків
Дві проблеми російських танків
Нове дослідження Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні підтвердило те, про що незалежні аналітики говорили місяцями. Танкам та іншій сучасній бронетехніці потрібно багато шарикопідшипників, і Росії їх не вистачає.
Особливо з огляду на те, що російські військові дії, і загалом вся російська економіка, повністю залежать від залізничного транспорту. Для поїздів теж потрібно багато шарикопідшипників. У росіян є вибір. Побудувати більше танків і дозволити залізничній системі розвалитися. Або продовжувати рух поїздів і сповільнювати виробництво танків.
«Історично Росія закуповувала більшість своїх високоякісних підшипників у західних виробників», — відзначають аналітики CSIS. У 2020 році, наприклад, Росія імпортувала підшипники на суму понад $419 млн, близько 55% із яких походили з Європи та Північної Америки.
Це змінилося після того, як російські війська вторглися до України в лютому 2022 року, почавши повномасштабну війну. Іноземні союзники Києва посилили санкції проти стратегічних галузей промисловості Росії.
Важливою метою був імпорт шарикопідшипників. «Після початку вторгнення великі західні виробники підшипників залишили Росію і припинили там свої продажі», — пишуть аналітики CSIS.
Наслідки швидко стали очевидними. Буквально через декілька тижнів головні російські заводи з виробництва нових танків і відновлення старих («Уралвагонзавод» у Свердловській області та «Омськтрансмаш» у Сибіру) тимчасово зупинили виробництво.
Хоча роботи незабаром відновилися, довгострокові перспективи танкової галузі були жахливими. Новий танк Т-72БМ3 чи Т-90М потребує сучасної оптики, а ця оптика, зазвичай, надходить із Франції. Коли Париж посилив санкції, він позбавив російську промисловість компонентів, необхідних для цифрових прицілів «Сосна-У».
Читайте також: Росія накопичила в офшорах за рік $80 млрд: як змусити їх працювати на Україну
Кремль компенсував нестачу «Сосни-У» місцевими аналоговими прицілами 1ПН96МТ-02, які, хоч і не такі точні, але, принаймні, дають екіпажу російського танка шанси у прямому бою з українськими екіпажами.
Чи вдасться замінити підшипники
Москві може бути ще важче вирішити проблему шарикопідшипників. Навіть після заміни «Сосни-У» на 1ПН96МТ-02 «Уралвагонзавод» та «Омськтрансмаш» все ще були у глухому куті. Робітники створювали або відновлювали більшу частину танка, а потім закінчувалися деталі.
Росія з усіх сил намагається відновити 2000, або й більше, танків, які вона втратила за 14 місяців важких боїв в Україні. Російським військам потрібно щонайменше 150 нових або відремонтованих танків на місяць лише для того, щоб підтримувати свої сили на передовій.
Коли почалася широкомасштабна війна, у Росії були невеликі запаси підшипників. Але ці підшипники були потрібні і російським залізничникам. У будь-якому разі, потреба залізниць у підшипниках зростала, оскільки їхні 13 тис. локомотивів доставляли все більше людей і техніки на український фронт.
Маючи вибір між будівництвом меншої кількості танків або заморожуванням транспорту, Москва обрала перше.
Ретельний аналіз діяльності «Уралвагонзаводу» та «Омськтрансмашу» показує, що заводи щомісяця відвантажують лише декілька десятків сучасних танків: Т-72БМ3 чи Т-90М, або відремонтовані Т-72, Т-80 і Т-90, які техніки дістали з довгострокового зберігання.
Ось чому росіяни «подорожують назад у часі» і дістають із запасів старовинні Т-62 1960-х і Т-55 1950-х років, які трухлявіли на складах із 1980-х років.
Для старих танків потрібно менше сучасних компонентів і менше шарикопідшипників. Вони безнадійно поступаються у сутичці з краще оснащеними українськими силами, але вони, принаймні, сповільнюють українців. «Т-55 у цьому сенсі — це можливість виграти час і зберегти ресурси», — говорить джерело в Кремлі.
З сотнями Т-62 і Т-55, які тимчасово закривають діру в структурі російської армії, російська промисловість намагається знайти альтернативні джерела шарикопідшипників і відновити виробництво сучасних танків.
Очевидною альтернативою є Китай та Малайзія. Але китайські та малазійські підшипники, як правило, поступаються американським чи європейським. Хоча Москва могла б замінити імпорт західних підшипників і таким чином підтримувати рівень виробництва оборонного сектора, необхідний для продовження своїх військових зусиль, ці підшипники, найімовірніше, будуть нижчої якості, що може вплинути на надійність.
Читайте також: Mercedes остаточно продав бізнес в Росії
Тож, можливо, Росія, зрештою, наростить виробництво танків, замінивши хороші підшипники на погані. Крім того, замінивши сучасну цифрову оптику на гіршу аналогову, ці танки більше не будуть найсучаснішими. Звичайно, вони можуть виглядати як Т-72БМ3 чи Т-90М. Але всередині, де це дійсно важливо, вони менш потужні та менш довговічні.
Коментарі - 20
Про це повідомляє Генштаб ЗСУ. Респект ЗСУ!
…
Хотя работы вскоре возобновились, долгосрочные перспективы танковой отрасли были ужасающими.
…
Кремль компенсировал недостаток «Сосны-У» местными аналоговыми прицелами 1ПН96МТ-02
И вся статья в таком духе. Очень грустно наблюдать, как некогда независимые западные СМИ, которым верили как Господу Богу, пишут статьи в духе передовиц советской газеты Правда :-(
P. S. 2000 сгоревших танков
А тут вот рядом https://minfin.com.ua/2023/04/21/104469478/ говорят, что сгорело 3668 танков. Хтось бреше :-D
Рашисти втратили 2000 танків, які документально зафіксовані порталом Oryx. Персональне фото на кожну одиницю.
3668 танків — це наші дані, які логічно, більше. Бо ніхто не фіксує кожен підбитий танк на фото так, щоб було видно його розпізнавальні знаки. А Oryx приймає тільки такі фото.
Пошел, посмотрел. Вот вполне себе принятое ими:
https://postimg.cc/H8XqzVTL
https://postlmg.cc/8fJjYHGh
https://postlmg.cc/SXB5htG9
И так далее.
Но я с вами соглашусь в том, что нет смысла фиксировать каждый подбитый танк. Свои поверят на слово, а враги всё равно будут исходить из того, что потери 1 к 10 в их пользу.
зуб дают.
От вам ще на засипку. Нащо рашисти притягли на фронт аж Т-55 (є фото підтвердження)? Якщо у них тільки в строю було більше 3000 відносно сучасних танків та ще під 15 тис на зберіганні. Куди поділись танки з баз зберігання (є супутникові знімки)? Це підтверджує їхні колосальні втрати.
Вы сказали «щоб було видно його розпізнавальні знаки. А Oryx приймає тільки такі фото«? — Сказали. Я вас за язык не тянул.
Но я показал вам три (хотя их там большинство таких) фотографии, принятых порталом, где никаких опознавательных знаков не видно. И предложил вам по этим фото определить, что там за танки, и почему они должны считаться русскими.
Вы не смогли этого сделать, вместо этого поехали куда-то в другую степь.
¯\_(ツ)_/¯
P. S. T-55 на Oryx нет. Вы теперь захотите мне другой «поважний аналітичний сайт» предложить, чтобы я ещё и там фейки развенчивал?
откуда берутся их данные? военные присылают? то есть у военных задача — увидел подбитие танка — сделай фото и сообщи в oryx?
или же раз эти данные публичные и на них ссылаются мировые сми, то крайне важно, чтобы данные были в нашу пользу, поэтому данные туда отправляет центр психологических операций? или же нам важно показать миру правду, какой бы она ни была, даже если навредит нашей государственности?
ответьте себе на эти вопросы, и станет понятно как относиться к подобным данным.
и не факт что наш. у росии эти центры на два порядка лучше и больше…
14 Абрамсов ? одной гранатой ? Передам Вовану , он медаль даст !!!