Створення фінансового портфелю для дитини допоможе не лише забезпечити її майбутнє, але й познайомити її з різними інструментами інвестицій та навчити фінансовій грамотності. Які стратегії та в яких випадках можна використовувати для формування дитячого портфелю розповів під час форуму «Female Freedom Forum» лектор курсів навчального центру «Біржовий університет» Роберт Лі.
Як забезпечити дитині фінансову подушку на майбутнє: три стратегії
За словами експерта, формування дитячого капіталу це насамперед не зберігання грошей, а формування свідомості дитини, а портфель допомагає розповідати їй про різні інструменти та про те, як працюють гроші. Для зберігання і примноження коштів дитини Роберт Лі пропонує обрати одну з трьох стратегій.
Стратегія усереднення долара
Стратегія передбачає розміщувати одну й туж саму суму у вибраному інструменті з певною періодичністю (наприклад, щорічно або щоквартально). Прикладом такого інвестиційного інструменту може бути індекс S&P 500, золото, американські облігації чи їх поєднання. При такій стратегії інвестор кожного разу купує обрані інструменти незалежно від того, зросла ціна активу чи впала.
«Ця стратегія підходить у тому випадку, якщо горизонт інвестицій від 10 років. Адже за статистикою основні індекси за цей час демонструють однозначно позитивну динаміку», — зазначив експерт.
Дивідендна стратегія
Це підхід до інвестування на ринку акцій, спрямований насамперед на отримання прибутку у вигляді дивідендів, а не внаслідок зростання курсової вартості активу. Ця стратегія підходить для інвестицій на термін 5−6 років.
«Її можна використовувати, коли дитина вже свідома, вона розуміє що таке компанія Apple чи Microsoft, що роблять ці компанії, як формується їхній бізнес. Інвестуючи в компанії з дитиною можна обговорювати особливості цього бізнесу і звідки вони беруть гроші на виплату дивідендів», — вважає Роберт Лі.
Збалансована інвестиційна стратегія
Це спосіб поєднання класів активів у портфелі, який спрямований на збалансування ризику та прибутковості.
«Стратегія підходить коли немає багато часу. Наприклад 3−4 роки до повноліття дитини і ви хочете швидко зробити з неї фінансово грамотну людину, швидко всьому навчивши», — зазначив експерт. За його словами при застосуванні цієї стратегії дитину можна навчити професійно управляти грошима, адже вона передбачає знайомство із різними інструментами.
Читайте також: Нерухомість, валюта, депозити: що зміниться на основних ринках цієї весни
Коментарі - 28
Конкретики 0 примеров 0
Вода и пространные рассуждения
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/119206/
А як не захоче там жити — можна продати і забезпечити стартовий капітал.
Нічого так не дає впевненості, як власне житло в молодості.
Запропонуйте кращий варіант. Мені цікаво послухати. Тільки не треба оце «інвестиції в освіту, розвиток». Це абстрактне ні про що.
Бо в розвиток інвестують час, а не гроші.
Як на мене навіть у випадку успішного для України завершення війни, в країні наступить економічний коллапс та гіперінфляція. Дуже багато людей загинуло, та виїхало і виїде ще до тих хто вже виїхав, тому не бачу підстав для дефіциту житла та його здорожчання. І головне що нема ніяких гарантій що така інвестиція перетвориться в руїни.
Це власне моя позиція як представника середньго класу, звісно якщо у Вас мільйони долларів, або Ви живете від з/п до з/п то ця стратегія не для Вас.
Єдина корисна інвестиція для дитини то якісна освіта. За умови, що є в кого вкладати. Звісно, якщо у вас росте не знати що, тоді так, бетон то найкраще рішення.
Або заміж віддати, якщо дівчинка.
Ніщо так не стимулює заробляти більше, як теща з тестем під боком. А якщо є своє житло, то і двірником проживеш.
Але «то ж інші діти, а от мої точно будуть успішні» — скажете ви. І так думають абсолютно всі батьки.
https://news.finance.ua/ua/neruhomist-za-kordonom-v-yakyh-krai-nah-i-za-skil-ky-ukrai-nci-kupuyut-zhytlo
Классика жанра - трешка, Киев, район «Салют» (Голосеево) 2007 — 450 — 500 т уе сейчас 90 — 120 т уе Вот это вложение!!! Только вот момент, даже в валюте 400 т уе в 2007 это далеко не 400 т уе сейчас.
Депозиты, пенсионные фонды и т. п. Опять пример — не говоря о 2008 годе, когда гривна «упала» на 70% можно вспомнить 2014 год когда гривна «упал» в три раза!!! Вот это перспективно, особенно для будущего ваших детей!
Итог — статья «замануха» пристегнуть граждан, через родительскую любовь, к государству! Превратиться в рабов, обрасти всяким бытовым «хламом» и всю жизнь, под сказки, содержать чиновников и всяких «горлопанов — пасипак».
кредитную кабалу…
Молодая семья в 30 лет покупает
квартиру в кредит под 1,25%
годовых на 20 лет.
«вольные люди считают что никому ничего не должны»
«моя позиція як представника середньго класу»
Вы самый обычный раб Федерального резерва США,
если ваши активы в долларах США, либо такой же раб
Европейского Центробанка, если активы в евро…
Так что не стоит вешать лапшу на уши о рабах…
Все мы в той или иной мере рабы, потому что живём
в обществе и в той или иной степени зависим от него…
Дайте угадаю что сделали с ними, поменяли и снова купили «рабских бумажек». Клоун Вы, который не лезет «в рабство ФР США» точно так же как и «не платит НДС».
Гадайте и дальше если болье нечем заняться…
Не стоит все обзывать рабами только потому
что вы о себе слишком высокого мнения…
Наявність у дитини квартири гарантує їй щомісячну економію у розмірі орендної плати, яку їй не треба буде платити.
Відповідно, базові затрати зменшаться приблизно вдвоє. І дасть гарантію того, що на життя вистачить за майже будь-яких обставин. Це і є фінансова подушка.
Для розвитку та освіти потрібні лише здібності, бажання та час. І нічого з цього ви не можете дати дитині прямо. Гроші ж для розвитку або не потрібні зовсім, або досить незначні.
Та гроші й не такі вже й маленькі…
Почему это никто не обсуждает? или не было заказа?
О золоте пусть упоминают инвесторы и беспокоятся леприконы…
«уехал с этим золотом за границу»
Если как Остап Бендер пересекал румынскую границу,
то такого счастья нам однозначно не надо…
«или не было заказа?»
Что-то не сложилось…
Относительно удобства транспортировки это не так:
Слитки как правило в стикерах, где стикер больше чем сам слиток. Они неправильной формы, и все разные как по массам так и по производителям. На золото сработает детектор в аэропорту.
Те же стодолларовые купюры имеют большую удельную стоимость как на единицу площади так и на единицу массы чем банковское золото в упаковках.