Стратегічно важливі підприємства, які пов'язані з Костянтином Жеваго, Ігорем Коломойським, Вячеславом Богуслаєвим та Костянтином Григоришиним переходять у власність держави. Про це пише Економічна правда.
Укрнафта, Мотор Січ та інші підприємства переходять у власність держави — ЗМІ
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
6 листопада Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла рішення про забезпечення примусового відчуження у власність держави акцій ПАТ «Укрнафта», ПАТ «Укртатнафта», АТ «Мотор Січ», ПрАТ «АвтоКрАЗ» та ПрАТ «Запоріжтрансформатор».
Компаніям Коломойського в «Укрнафті» належить близько 42% акцій. Державі в особі НАК «Нафтогаз» до цього належали 50% плюс 1 акція. Власниками інших акцій є міноритарні акціонери. «Укрнафта» є найбільшою нафтовидобувною компанією України.
В Укртатнафті дніпропетровський олігарх спільно з партнером Геннадієм Боголюбовим володіють близько 60%. Інші — в НАК «Нафтогаз». Ключовим активом Укртатнафти є Кременчуцький нафтопереробний завод, який у травні вивели з ладу російськими ракетними обстрілами.
Донедавна власником Мотор Січ був В'ячеслав Богуслаєв, який у 2017 році продав 56% акцій компанії китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co Ltd. Через наявність порушень, зокрема щодо дотримання антимонопольного законодавства операції з акціями Мотор Січі були заблоковані, а згодом — арештовані. Богуслаєва в жовтні арештували, звинувативши у державній зраді.
Компанія АвтоКрАЗ входить в групу Фінанси та кредит олігарха-втікача Костянтина Жеваго. Підприємство займається виготовленням великовантажних автомобілів.
Запоріжтрансформатор — підприємство-банкрут, яке виробляє трансформаторне та реакторне обладнання. Його власником є Костянтин Григоришин.
Наразі невідомо, чи буде передача акцій цих підприємств компенсовуватися їх колишнім власникам та міноритарним акціонерам.
Коментарі - 31
Вернули и правильно, потом можно продать международным компаниям Запада с известными именами, а не непонятным оффшорам.
Беня, Жеваго, Григоришин, Богуслав — жулики, который давно нужно было осудить. Хоть поздно, но хоть во время войны по ним проводятся действия.
От АвтоКрАЗа, принадлежащего Жеваго, осталась только долги, территория и корпуса. Разворовано и заложено абсолютно всё, потерян безвозвратно трудовой коллектив, многомесячные долги по зарплате и немногих оставшихся.
Всё старое, заброшенное, полуразрушенное и полусгнившее.
Международной компании проще будет с ноля в другом месте построить, если уж сильно припечет.
А вот прибыльные карьеры по добыче руды и фабрика по ее обогащению в районе Горишних Плавней осталась у Жеваго. Как и некоторые другие действующие предприятия в Кременчуге.
И у Жеваго даже есть силы и средства бороться за власть в регионе (чей мэр или глава района, содержание СМИ) с другой группой «бизнесменов».
Он с КрАЗа высосал всё мыслимое и немыслимое и теперь оболочка забирается на шею государства.
Никто ничего не купит — в этой стране нет права собственности, направо налево национализируют.
Как раз за это время нужно навести там порядок, потому что был заблокирован доступ.
«там є і порядок компенсації: ст.11−12:
„Компенсація за примусово відчужене майно в умовах правового режиму воєнного стану з наступним повним відшкодуванням його вартості здійснюється протягом п’яти наступних бюджетних періодів, правового режиму надзвичайного стану — протягом одного наступного бюджетного періоду після скасування правового режиму воєнного чи надзвичайного стану за рахунок коштів державного бюджету.“»
«Відчуження у власність держави акцій АТ „Мотор Січ“, „Запоріжтрансформатора“, „АвтоКрАЗа“, „Укрнафти“, „Укртатнафти“ не є націоналізацією», — сказав він.
В свою чергу, секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов наголосив, що у воєнний час держава має право та зобов'язана приймати відповідні рішення.
Відповідаючи на запитання про можливість такого вилучення стосовно інших підприємств, він зазначив: «Це залежатиме від того, наскільки вони впливатимуть на той стан, в якому перебуватиме наша держава».
Це не націоналізація, а вилучення майна на час воєнного стану
Але біда: що робити зі святим правом приватної власності? Навіть якщо це приватна власність олігарха. І, як завжди, простий шлях та складний шлях.
Складний — через суди, вигравши суд у Лондоні, забрати у нього акції Укрнафти як компенсацію за ПриватБанк. Довго, нудно. Але ж законно.
А є найпростіший шлях — реквізувати. Забрати не тому, що у Коломойського, а просто тому, що можу забрати, чи вирішили, що можемо забрати, адже війна. І у Коломойського забрати, і в інших. З ризиком програти потім суд. І залишитися ще винним олігарху. І головне, щоб як з облгазами Дмитра Фірташа не вийшло. Коли їх у Фірташа врешті забрали, а керують однаково його люди. І якщо люди Коломойського залишаться біля керма Укрнафти, то він не втратить нічого. Адже завжди сидів на потоках, а не створював капіталізацію.
І ще момент. Можуть забрати не безплатно.» (С. Фурса)