Обсяг сплачених урядом коштів за погашеннями внутрішніх боргових інструментів на 56,8 млрд грн перевищує обсяг залучених коштів до держбюджету на аукціонах із продажу ОВДП. Про це свідчать дані депозитарію НБУ.
Виплати за ОВДП перевищують запозичення на 57 мільярдів
►Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Погашення ОВДП
Зокрема, з 24 лютого до 11 вересня 2022 року уряд спрямував на погашення внутрішніх державних облігацій 149,2 млрд грн, $1,5 млрд та 168 млн євро.
Водночас залучив від розміщення нових внутрішніх боргових інструментів на аукціонах — 99,3 млрд грн, $957,1 млн та 434,5 млн євро.
Починаючи з квітня, обсяг отриманих урядом коштів на аукціонах із продажу ОВДП був нижчим за суму погашень за відповідними інструментами.
Зокрема: у квітні від'ємне сальдо внутрішніх боргових операцій уряду становило 2,85 млрд грн, у травні — 411,0 млн грн; у червні — 20,997 млрд грн; у липні — 17,1 млрд грн; у серпні — 24,456 млрд грн; з початку вересня — 1,67 млрд грн.
Читайте:НБУ знову викупив військові облігації на 15 мільярдів
Як змінилися ставки
Упродовж дії воєнного стану Мінфін підвищував ставки за гривневими ОВДП, що розміщуються на 6, 12 та 14 місяців (до 12%, 14% та 16% річних відповідно), а також ставки за доларовими ОВДП на 3, 6 та 12 місяців (до 3,5%, 4,0% та 4,5% річних відповідно) — останнього разу 9 серпня 2022 року.
Дохідність за гривневими ОВДП, що розміщуються на 3 місяці, не змінювалася з початку повномасштабної війни та становила від 9,5% річних, як і за військовими ОВДП, номінованими в євро (2,5% річних для усіх термінів погашення). Нижче наведено детальну статистику депозитарію НБУ виключно щодо військових ОВДП, що розміщуються на аукціонах.
Військові облігації
Станом на 12 вересня 2022 року найбільший портфель відповідних цінних паперів утримують банки — первинні дилери.
Другим за обсягом є портфель військових облігацій, сконцентрований громадянами та бізнесом України. Він становить: 13,56 млрд грн (15,3% від загального обсягу придбаних військових ОВДП, номінованих у гривні); $198,4 млн (22,5% від загального обсягу військових ОВДП, номінованих у доларах); 145,8 млн євро (51,7% від загального обсягу ОВДП, номінованих у євро).
У власності нерезидентів перебуває військових облігацій на понад 1,168 млрд грн та 2 млн доларів. Зменшення портфеля військових ОВДП у власності громадян та бізнесу України, а також у нерезидентів відбулося внаслідок погашення урядом короткострокових цінних паперів 7 вересня 2022 року.
Коментарі - 38
З одного боку гарна новина, з іньшого боку — багато чого залежить від наших західних партнерів та продовження їхньої допомоги. Віремо в їх подальшу підтримку.
Значит остаток — это «мало».
Спасибо за правильный ответ!)))
В 2014 все звалили на януковича, в 2022 на путіна, хоча більшість реально причетних до цього людей як були при владі так і залишились. У нас он мер, за 20 років очолював усі осередки всих партій, саме зараз він «слуга», буде надо-легко стане «єдиноросом», і таких в Україні більшість, причому багато ще були місцевими секретарями КПСС.
Ну в Литві чомусь же росдержапарат не зробив литовських чиновників одними з найбагатших людей Європи, чомуть росдержапарат там не по призначав своїх менеджерів на держкомпаніях. То може тому що українці: одні більш продажні , інші більш дурні ?
Вам це вбили в голову ті що зробили на Вас статки.
Безумовно вона була і є, але вони тісно з ним співпрацювали і за гроші чи то інші користі для себе йому все здавали. Його робота тут апріорі неможлива, аби ті що мали думати про Україну, думали про неї, а не про себе.
Це те саме що якщо у Вас болить зуб, винен каріес, а не Ви який не доглядали за власними зубами.
Безумовно вона була і є (робота росдержапарату)…»
на цьому можна було б закінчити
«Чому в Литві нема роботи росдержапарату, чому її нема в Польші.», відповідь вже в моєму запитанні: чому рфія не пішла війною на Польшу, Литву, Латвію, Естонію, Норвегію, Венгрію і т. ін.
«Чому в Литві нема роботи росдержапарату, чому її нема в Польші.» — тому що вони в ЄС
Давайте спочатку позбудемося впливу рфії (росдержапарату) а потім побачимо.
Так це те ж про що я Вам і кажу, не пішла бо знає цей варіант не пройде, а в Україні в 2014 пройшов, 95% СБУ Криму перейшло в ФСБ, аналогічно МВД і т.п. Армія так само стояла і не знала шо робити, бо в генералів квартири в Ялті й з/п від ФСБ, а в головнокомандувача фабрика в Липецьку. На місцях же все що можна украдено і пропито, тільки от не росдержапаратом а місцевими українцями.
Тоді хто їм дав команду «залягти на дно»? Президент?
У Вас якесь доволі узькие мислення. То у Вас в усьому винен янукович, то зеленський, то путін. Я Вам нагадаю що у нас парламентсько-президентська республіка, де президент не приймає законів в принципі, ну нема в нього таких повноважень і ніколи не було. Також Вас не може посадити президент за те що половину грошей на ремонт школи Ви вкрали. Крадуть всі і кругом і це країну об'єднує. Саме страх втрати можливостей і далі красти з бюджета зробив з самих українофобських мерів патріотів.
Все тут давно прогнило й пронизано корупцією, вона стала основою суспільства, нажаль ніхто тут уже нічого не змінить.
Міжнародна політика, це вибачте не «нас тут троє, то хто саме перднув в цій кімнаті».
От зараз дехто каже, в усьому винен путін. Але давайте подивимось на це по іншому, чи може президент польші анексувати частину німеччини? Звісно ні. Російська політична система не дуже відрізняється від нашої, туди йдуть раді бабла і воно для них в приорітеті. Та система що склалась їх в принципі влаштовувала, але прийшов час платити за безкарність. Всі розуміють, що на кожного є папка не на одну кримінальну справу, тому всі і голосують по команді. Але путін тільки зібрав цю папку і користується, не він же їх заставляв красти. Він роками наблюдав як крадуть вони, тепер вони мусять тихо наблюдати як він реалізовує свої хворі фантазії.