В Україні 2023 року мають завершити впровадження базового пенсійного доходу. Про це заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна, повідомляє Урядовий портал.
В Мінсоцполітики розповіли про впровадження базового пенсійного доходу
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«Україна вже зараз на практиці запровадила елементи базового пенсійного прибутку. І це не данина моді і навіть не частина нашої євроінтеграції, це адекватна відповідь на фактичні виклики, які ми маємо», — зазначила Лазебна.
Вона додала, що Мінсоцполітики протестувало на практиці базовий пенсійний дохід під час пандемії та воєнного стану. Відомство вивчило, як це може ефективно працювати, як доповнювати страхові пенсійні виплати доплатами та допомогами, щоб вийти на базовий пенсійний дохід.
«Я маю на увазі „вікову лінійку“ доплат до пенсії, яку ми запровадили з ініціативи президента, адресні виплати з урахуванням стажу роботи. Ці заходи необхідно продовжити, реалізувати заплановані диференційовані за віком доплати у жовтні цього року для пенсіонерів у віці 70+, а на 2023 рік передбачити базові гарантії для осіб віком від 65 років, для людей з інвалідністю та тих, хто втратив годувальника», — сказала вона.
Також читайте: Призначення пенсій за віком. Який стаж необхідний для пенсії у 60 років
За словами Лазебної, іншого шляху забезпечити мінімальні норми у пенсійному забезпеченні без підвищення внесків не існує.
Законопроєкт
Мінсоцполітики напрацювало необхідний законопроєкт і вже отримало схвалення щодо нього від Світового банку та Міжнародної організації праці.
Міністр зазначила, що для гідного життя на пенсії необхідно доповнити базові пенсійні гарантії всеосяжною системою пенсійних накопичень, які людина та її роботодавці здійснюватимуть доти, доки людина працює, і які будуть додатковим джерелом доходу людини після завершення трудової діяльності.
«Саме така формула — базовий пенсійний дохід плюс індивідуальні пенсійні накопичення — дає нашим нинішнім пенсіонерам необхідний захист, а нашим молодим людям — гідну пенсійну перспективу у власній країні», — додала Лазебна.
Читайте також: Пенсійний фонд розповів, у кого зміниться розмір пенсії та коли
Універсальна державна соцдопомога
Мінсоцполітики також завершує роботу над проєктом закону про універсальну державну соціальну допомогу.
«У цьому законопроєкті майже 2 млн людей, які виховують дітей, понад 5 млн людей похилого віку та людей з інвалідністю отримають відповідь, на яку гарантовану державою допомогу вони мають право. Таким чином, ми запровадимо універсальну соціальну допомогу, яка консолідує різні види державної допомоги, передбачені зараз більш ніж у 10 нормативних актах, які можуть надаватись людині протягом усього життєвого циклу», — заявила Лазебна.
Читайте також: Військові пенсіонери зможуть обирати банк для отримання пенсії
Середній розмір пенсій
Лазебна повідомила, що середній розмір пенсії станом на 1 липня 2022 року становив 4 437 грн, що майже на 660 грн (або на 17%) більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Середній розмір військових пенсій за рік збільшився на понад 3 000 грн або на 53% і становив майже 8 900 грн.
Коментарі - 32
Наши молодые люди, любым способом хотят покинуть страну, если родители не чиновники и олигархи «разного уровня» от мелких районным монополистов до крупных региональных создавших коррупционные схемы.
по такой логике тогда надо прекратить любые выплаты по безработице, социализм же закончился, после рождения ребенка, всем пострадавшим от войны, пенсии, пособия, военным льготы. каждый сам по себе же. и что от страны остается кроме кучки — моя хата с края?
Та це елементарно перекривається. Відмовились батьки — платиш той самий процент, але вже чужим.
Але ж є ще додаткові плюси — стимуляція народжуваності і виховувати дітей так, щоб вони були більш успішними. Плюс, має ще й ефект на еміграцію. Батькам не цікаво, щоб їхні діти емігрували.
Ви не розумієте того, що чим більше ви дбаєте про дурних, тим більше цих дурних ставатиме. Доля дурних — страждати. Подивіться, що стало з нашою країною після низки недолугих рішень, починаючи від відмови від ЯЗ, закінчуючи переставанням стріляти і розмінуванням стратегічних коридорів. Це просто наслідки.
А от сума пенсія — прямо відповідає сумі сплачених податків дітьми. Тут можна багато до чого докопуватись. Типу не справедливо і т.д. Але це і не законопроект. Це лиш ідея замислитись про солідарну систему як такову.
https://ukranews.com/ua/news/869095-biznes-prognozuye-posylennya-inflyatsiyi-ta-poslablennya-kursu-gryvni-opytuvannya-nbu
платит 440 евро и еще какие-то условия ставит?)
Ты для него важен за такие-то способности и ответственное отношение к работе, пусть ты даже старый пе*дун по состоянию здоровья. В Украине такого давно не было. Такая лавочка закрылась девять лет назад.
КИЇВ. 15 липня. УНН. У Верховну Раду надійшла заява Марини Лазебної про відставку з посади міністра соціальної політики України. Про це повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук, пише УНН.
Цитата
«У Верховну Раду України надійшла заява Лазебної Марини Володимирівни про відставку з посади Міністра соціальної політики України», — написав Мельничук.
Нету тела -нету дела!
Популістична бюджетна політика несе загрози не тільки економіці.
Верховна Рада збільшила видаткову частину бюджету на 81 млрд грн ($2,5 млрд). Гроші дістануться пенсіонерам та переселенцям. Ці добрі наміри можуть мати критичні для країни наслідки.
Про це пише Forbes.
Збільшення видатків відбулося на тлі значної нестачі коштів: у червні дефіцит бюджету становив 141 млрд грн, а за перше півріччя — 405 млрд грн, повідомляв Мінфін.
«Можливості збільшувати таке фінансування у держави обʼєктивно відсутні», — вважає Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії.
Іноземної підтримки не вистачає для закриття потреб країни. З початку війни Національний банк був другим за внеском донором бюджету. З 24 лютого регулятор викупив ОВДП на 225 млрд грн. Цей «друк коштів» — пряма підтримка уряду, але її ціна зависока — валютні резерви швидко «тануть», інфляція зростає - 21,5% у травні, тиск на курс гривні посилюється, за перші два тижні липня вартість долара на готівковому ринку зросла на 8%, до 38 грн/$.
До того ж «нові» гроші для соцвиплат майже в повному обсязі підуть на споживчий ринок, що стимулюватиме і без того рекордну за шість років інфляцію. «Не думаю, що при інфляції у 40% пенсіонери відчують допомогу від додатково отриманих 500 грн», — вважає нардеп партії «Голос» Ярослав Железняк.
Популістична бюджетна політика несе загрози не тільки економіці. «Макроекономічна стабільність є надважливою умовою для роботи економіки. Валютна криза, банківська паніка чи висока інфляція можуть підірвати здатність країни підтримувати бойові дії», — стверджує Юрій Городніченко, професор Каліфорнійського університету Берклі.