Національний банк України цього тижня продав $969,8 млн. Це вже четвертий тиждень поспіль, коли регулятор продає близько мільярда доларів. Про це свідчать дані НБУ.
9 липня 2022, 9:13
Нацбанк продав майже мільярд доларів із резервів
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Купівля доларів
За тиждень НБУ придбав $7,6 млн — дещо більше, ніж минулого тижня ($6 млн).
Продаж та купівля валюти з початку року
З початку 2022 року Нацбанк продав $14,1 млрд і 1,8 млрд євро, а придбав — майже $1,9 млрд і 110 млн євро.
Нагадаємо
Станом на 1 липня міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $22,756 млрд. У червні вони скоротилися на 9%.
Нацбанк скасував заборону на купівлю валюти для імпорту товарів. Так, відсьогодні, 9 липня, бізнес зможе купувати валюту та переказувати кошти за операціями з імпорту товарів.
Джерело:
Мінфін
сторінку переглядає
1 незареєстрований відвідувач.
Коментарі - 25
Более крутого бизнеса вообще нет!
Вспомните конец февраля, когда баксы чемоданами вывозили, как только все кому надо вывезли-лавочку прикрыли до 10к.
коментарях https://minfin.com.ua/blogs/victors/190887/
Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав радник президента з економічних питань Олег Устенко.
«З моєї точки зору, ми повинні торпедувати це питання, ми повинні поставити на паузу всі наші виплати за зовнішніми боргами», — сказав він.
За його словами, є дві можливості, як це зробити.
«Перша можливість — сказати, що ми даємо відстрочку на певний період часу, скажімо, на два роки, а потім почнемо обслуговування наших зовнішніх боргів. Друга можливість — сказати, що ми не виплачуємо і ставимо на паузу всі наші виплати, але не даємо чіткого часового орієнтиру. Після того, як війна закінчується, ми беремо ще два роки, і після цього починаємо обслуговування і погашення наших зовнішніх боргів», — повідомив Устенко.
Як зазначив радник Зеленського, через два після війни економіка зможе повернутися на довоєнний рівень, після чого почнуться виплати.
«Я думаю, що і перший, і другий варіант робочі, і треба над цим активно працювати. До слова, ринок, на мій погляд, вже чекає, що ми повинні зробити оголошення з цього приводу», — повідомив він і додав, що« це буде розцінено як реструктуризація нашого боргу», а не дефолт.
Раніше агентство Bloomberg повідомило, що Україна вивчає можливість реструктуризації боргу спільно з МВФ.