Лідери ЄС у Брюсселі схвалять рекомендацію Європейської комісії щодо надання Україні та Молдові статусу кандидата на вступ в Європейський Союз. Про це, як повідомляє «Європейська правда», йдеться в останньому проєкті висновків саміту ЄС, з яким ознайомилось видання Euractiv.
ЄС офіційно визнає Україну кандидатом на вступ: проєкт рішення
Що відомо
«Європейська Рада ухвалила рішення надати Україні та Республіці Молдова статус країни-кандидата», — йдеться у проєкті рішення лідерів ЄС, які зустрінуться на саміті в Брюсселі 23−24 червня.
Лідери ЄС ухвалять рішення про подальші кроки щодо вступу країн після повного виконання всіх умов, викладених Європейською комісією, додається у проєкті рішення.
Перший звіт про оцінку виконання Україною умов очікується в рамках регулярного аналізу Єврокомісії щодо розширення вже до кінця цього року.
Читайте також: Єврокомісія рекомендує надати Україні статус кандидата у ЄС
«Прогрес кожної країни на шляху до Європейського Союзу залежатиме від її власних заслуг у виконанні Копенгагенських критеріїв, включаючи здатність ЄС приймати нових членів», — йдеться також у проєкті висновків.
Це формулювання говорить про те, що ЄС не має наміру об'єднувати Україну та Молдову в один «пакет», як це було зроблено з Північною Македонією та Албанією.
Кілька дипломатів ЄС заявили виданню, що після кількох днів внутрішніх обговорень у ЄС не виявилося жодної країни серед 27 країн-членів ЄС, яка виступила б проти надання Україні кандидатського статусу.
Нагадаємо
17 червня Єврокомісія оприлюднила висновки за заявками на вступ до ЄС України, Молдови та Грузії, рекомендувавши надати першим двом статус кандидата.
Водночас для України прописали сім вимог, які вона має виконати, щоб не втратити новий статус і просуватися до наступного етапу процедури.
Коментарі - 17
«За то, что этот Сисамн, подкупленный деньгами, вынес несправедливый приговор, царь Камбис велел его казнить и содрать кожу. Кожу эту царь приказал выдубить, нарезать из неё ремней и затем обтянуть ими судейское кресло, на котором тот восседал в суде. Обтянув кресло, Камбис назначил судьёй вместо Сисамна его сына, повелев ему помнить, на каком кресле восседая, он судит.
— Геродот, История. Книга 5, глава 25.»
Треба вклади в суспільство, підвищувати роль активістів у владі, робити владу відкритішою, та зменшувати її право на рішення. Для цього треба всім більше цікавитися світом, країною, своїм багатоквартирним будинком чи громадою. Знати історію, та поважати правду та відвертість, соромитися популізму, засуджувати його навіть у сім'ях.
Именно поэтому все страны согласились, т.к. понимают что реформы и результаты — ключевое в вступлении в ЕС. Но проблема в том что у нас это может всё застопориться: законы для реального устранения коррупции вряд ли будут приняты (или с «лазейками»), а если даже приняты будут — не будут скорее всего исполняться на практике из-за коррупционных судов.
Поэтому данный статус кандидата — совсем неправильно воспринимать как некую «перемогу», скорее это просто очередной шанс — где несмотря на утраченное в прошлом доверие к реформам — в ЕС решили предоставить ещё одну возможность измениться. И это нужно не ЕС даже, а самой Украине, т.к. именно поборов коррупцию — страна сможет стать процветающий.
Само собой сейчас важно закончить войну и победить на этом фронте, но война не отменяет тот факт, что с коррупцией бороться можно уже сейчас (особенно на фоне того сколько коррупции во время войны на границе/таможне и не только). Поэтому тут всё будущее в руках у Украины: либо коррупция станет для людей большим злом и тоже будет побеждена, либо останется ещё надолго.
Посмотрим как будет…