Президент України Володимир Зеленський підписав закон про збалансованість бюджетних надходжень (законопроєкт 5600). Про це повідомляє пресслужба президента.
Зеленський підписав податковий закон
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Верховна Рада ухвалила цей законопроєкт 30 листопада. «За» тоді проголусувало 255 парламентарів. Закон почне діяти з 1 січня 2022 року.
Що зміниться
-
податкове зобов'язання щодо земельної ділянки
Згідно з документом, вводиться мінімальне податкове зобов'язання щодо земельної ділянки. Якщо оцінка землі становитиме стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов'язання становитиме 1,4 тисячі гривень за гектар на рік.
-
18%-й податок на доходи
Встановлюється 18%-й податок на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (6,5 тисячі гривень).
Читайте також: Податковий закон може зробити директорів підприємств невиїзними з України — Опендатабот
-
Документом передбачено зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства, що надає право переходу на спрощену систему оподаткування з 2 га до 0,5 га.
-
Законом виключаються із платників єдиного податку 4 групи платники, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці (крім курей).
-
податки на нерухомість
Дохід, отриманий від продажу протягом року другого об'єкта нерухомості, оподатковується за ставкою 5%, третього та наступних об'єктів нерухомості — за ставкою 18%.
-
податки на бізнес
Зокрема, встановлюється обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи — боржника за кордон.
Також законом підвищуються ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами та ставки акцизного податку на алкоголь та цигарки.
Читайте також: Якою має бути наша податкова система
Контекст
Законопроєкт у ЗМІ назвали «антиахметівським» через те, що ним пропонується підвищити розмір ренти на видобуток залізної руди (на якій спеціалізуються компанія «Метінвест» Ріната Ахметова), а також запровадити акцизний податок на електроенергію, вироблену з сонячних та вітрових електростанцій (ДТЕК Ріната Ахметова є власником найбільших потужностей «зеленої» енергетики в Україні).
Коментарі - 64
Які ще будуть зміни?
зменшать мінімальну площу землі фермерського господарства;
запровадять мінімальне податкове зобов’язання на землю — 1,4 тис. грн за кожен гектар на рік;
чотири групи платників, які розводять свійську птицю (крім курей), виключать із платників єдиного податку;
запроваджується податок у розмірі 18% на доходи від продажу сільгосппродукції у розмірі понад 12 мінімальних зарплат;
обмеження та відмова у виїзді керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів-боржників у разі невиконання податкового боргу;
податок на продаж другої нерухомості протягом року встановлено у розмірі 5%, а третього та всіх наступних об'єктів за ставкою 18%; при цьому продаж першого об'єкта нерухомості протягом року не оподатковується, за умови, що знаходиться у власності продавця більше 3 років.
Крім збільшувати податки і просити транші ні на що не здатні.
Попри «антиолігархічні гасла» Зеленського і його Офісу, «впливові олігархи завжди підгодовували депутатські групи, і цього не приховували. Той же Коломойський, Ахметов. Вони мали депутатів на своєму утриманні».
Це, наголосив Рибачук, стало вже «партійною культурою в Україні». «Є фракція, монобільшість, офіс, є суми в конвертах, є порядок, якщо проголосував, є розцінки, не проголосував — вираховують штраф. Вони трохи систематизували цю систему, бо в них практично під впливом вся фракція була. Раніше такі речі теж практикувались. Зараз, з одного боку, людям точно подобається, що Зеленський „підняв прапор“ і пішов на боротьбу з олігархами, а з другого президентові тут дійсно треба йти далі. Я не знаю, які будуть від нього посили. Бо якщо він буде пробувати домовитися, то це фактично не дає йому шансів. А для того, щоб набратися сміливості і реально звернутися до суспільства і пояснити, що відбувається, треба мати сталеві нерви».
Але, додає Рибачук, «виграти війну, намагаючись домовитися або якось „порєшать“, неможливо».
А вот арендаторы, те которые уклоняются от налогов, будут платить.
Люди, которые забросили свои паи, тоже что-то будут с ними делать.
Орендарі, ті які платять або не платять — роблять то замість власників землі.
Наївно думати, що вони платять податки за власний кошт.
Чекати не довго, восени буде видно хто й скільки за що заплатить, а головне за чий кошт.
Кожен рік з моменту розпаювання платиться земельний податок. Ви тоді ще, мабуть, пішки під стіл ходили. :)
Землю віджимають в селян…
А як це тоді розуміти, якщо податок збільшують фактично до розміру орендної плати. А орендну плату ніхто не підніме, адже договори підписані на 10−15 років вперед.
Или подымут орендные платежи.
Палицею будете їх стимулювати то робити? Напишу втретє, договори менше ніж на 10 років ніхто не підписував. А є й на 20! Орендна плата зафіксована.
Этот налог будут платить орендаторы.
А хто з цим сперечався? Орендарі й зараз платять земельний податок за орендодавців, але роблять то за їх рахунок й різницю вираховують із орендної плати.
В селе все орендаторы платят одинаково, вплоть до натуры.
И будут платить одинаково. Это жизнь украинского села.
Но кто-то платит налоги, а кто-то нет. Людей это не касается. Тот кто не платит, будет платить этот, довольно низкий, налог.
Що за дурниці? Ви взагалі думаєте що пишете? Ми що, в совок назад потрапили що все однаково?
Посмотрите эти договоры и не рассказывайте сказки.
Мені щоби подивитись договір достатньо дістати його із шухляди. А ви, скоріше за все, його в очі ніколи не бачили.
вплоть до натуры
Це вже ближче. Вже не совок — дев’яності роки. Але так само далеко від дійсності. Натуральне звичайно ж дають, але не в рахунок орендної плати, а як премію. Звичайно ж крім ситуації коли про це самі люди просять.
Это жизнь украинского села
Так вона, але ви не володієте темою зовсім.
Мне достаточно разговоров с людьми, которые живут в селе.
Вы ведь там не живете.
Ну, а так все понятно, очередной «закон» не имеющий ничего общего с понятием социального государства. Если брать не которые моменты, то данный «шедевр» на порядок «круче» даже немецкого закона о «подоходном налоге».
Ну, а кому это не нравится, могу напомнить, а лучше спросить, а что вы молчали раньше, когда начались первые попытки разделения общества по налоговой нагрузке (и не только), и почему все дружно молчали. когда под «горлопанство» принимались «законы» и «постановы» идущие в разрез с требованиями нашей Конституции? Касаемо этого документа, есть очень четкое определение Главного Юридического Управления ВР… Вот краткие тезисы ;
1. Проект, всупереч вимогам статті 116 Регламенту Верховної Ради України, доповнено новими положеннями, що не були предметом розгляду в першому читанні…
2. У проекті продовжується негативна практика викладення у глосарії регуляторних імперативних норм…
3. Проектом передбачається запровадження мінімального податкового зобов’язання, як зобов’язання не з реально отриманих доходів, а з поставленого доходу, тобто доходу отримання якого передбачається внаслідок самого факту володіння платником податку певним майном.
Зазначене суперечить принципам соціальної справедливості та нейтральності оподаткування, передбаченим статтею 4 Податкового кодексу України…
4. Проектом передбачається запровадження встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів — боржників за межі України у разі невиконання податкового обов’язку щодо сплати грошових зобов’язань, що призвело до виникнення у такої юридичної особи або постійного представництва нерезидента податкового боргу.
Зазначене не враховує вимог частини першої статті 24 Конституції України, згідно з якою громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Так, статтею 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.
При цьому слід зазначити, що відповідно до статті 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод…
И подобных целых 18 пунктов! И при желании, учитывая заложенные противоречия. этот «бред» может рассыпаться в Суде даже первой инстанции…
сколько ж можно тулить ст. 24 ко всему, чему можно?
Написано ж — рівними перед законом. Если закон нарушается — несут ответственность.
Президент України П. ПОРОШЕНКО м. Київ 24 листопада 2015 року № 812-VIII)
Или когда Яценюк своей «постановой» отменил все льготы для частных лиц в ввозе установке и эксплуатации оборудования альтернативной энергетики (ПОСТАНОВАвід 29 грудня 2014 р. № 719
Київ
Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо ввезення на митну територію України енергозберігаючих матеріалів, обладнання, устаткування та комплектуючих ) Тем самым создав не равные условия на этом рынке. Ну и еще маленький вопрос для всех «наполнителей бюджета» а вы знаете как потом эти налоги используются?
Ну и расскажите мне. почему я как гражданин Украины, завозя что-либо в режиме «импорт» не могу получить налоговый кредит НДС, а Юр Лицо, обычное ТОО с уставными 8 тысячями, оформленное на «бумажный» и в большинстве случаев «левый» паспорт бех проблем получает любые «кайфы», но по факту налоговая нагрузка на меня и на Т.О.О. — ОДИНАКОВАЯ ?
Так что пока не будет законодательства которое одинаково относится ко всем гражданам, все это пустая «болтовня»!
А що, в державі вже все вкрали. Щоб вкрасти щось нове — треба наповнити скарбницю. Ставлю що наступною буде нерухомість.
Тех кто платит налога меньше 1400 грн., кот наплакал.
З офісу президента чи з ваших уст, вибирайте що більше подобається.
Відтепер всі власники паїв, яких під соусом підвищення оренди на 1% або за мішок муки умовили продовжити оренду на 10−15 років
Це вони платять більше 1400/га податку? Ви з якої галактики?.. Бо саме на них ляже це навантаження.
зеля заставляет платить налоги: уууу, эмпичмэнт! срачна!
Клоуны…
Если ты обрабатываешь землю и продаёшь то что выращиваешь у тебя есть чем заплатить налог.
Ну, имей на здоровье. И плати налог. Я вот плачу и пока не разорился. При том что у меня земли той — сотки. А ты хочешь иметь гектары и ничего не платить?
Мы же не платим какой-то ежегодный налог на мобильный телефон, на посудомоечную машину, на автомобиль…
А перечисленные вещи относятся к объектам недвижимого имущества? Нет вроде. А вот за шесть соток на даче люди платят налог. Прикинь!
Почему должны платить налог на личную землю?
Тут ударение на личную или на землю?
Налоги как раз и платятся обычно со всего личного. Или ты хочешь перекроить налоговую систему и платить налоги за что-то чужое?
За землю, как и за дома налог платится чтобы таким образом наполнять местный бюджет из которого потом будет финансироваться строительство инфраструктуры требующейся для обслуживания личных земель.
Я не говорил что «у меня есть гектары, но я не хочу платить налог». Я всего лишь задал, на мой взгляд, логичные вопросы, ответы на которые не столь очевидны как кажется.
Привязка к движимости/недвижимости в данном контексте ни к чему. Кстати, например, автомобиль, подлежащий госрегистрации, это движимое имущество, а самолет, подлежащий госрегистрации, уже недвижимость. Так что всё очень неоднозначно может быть в итоге.
В словосочетании «личная земля» нет главного слова, они оба важны. Так и до морфологического разбора слов недалеко. В целом, по моему мнению это логично, всё что я приобрел и не использую в предпринимательских целях, не должно облагаться налогом, так как я уже все налоги при покупке того или иного актива заплатил. В купленном товаре это НДС и налог на прибыль в цепочке производства и поставки. В потраченных деньгах — это НДФЛ и военный сбор, удержанный из моей зп. Возможны еще и прочие налоги как, например, при купле-продаже квартиры.
Кстати, с этим новым налогом на продажу третьей квартиры я вообще не понимаю что там в головах у депутатов. Ну есть, например, у меня три квартиры, мне их понадобилось (по неважно какой причине) продать. Ну так скажите на милость почему должен облагаться доход (не валовая прибыль, что было бы логично, а именно доход) с продажи третьей квартиры? Стране надо не со спекулянтами бороться, а ипотеку поддерживать.
И да, о какой инфраструктуре, требующейся для обслуживания личных земель, речь?
Есть давние традиции разделяющие неджвижимую собственность которая зачаствую облагается налогом просто по факту владения. В отличии от неджвижимого имущества и просто денег на счету которые обычно никак не облагаются или облагаются налогом только какие-то очень спецефические виды имушества (как например у нас автомобили с определённым объямом двигателя).
В словосочетании «личная земля» нет главного слова, они оба важны.
Тогда мне вообще не понятнет вопрос. Налоги физическими лицами практически всегда платятся с личного. С личного дохода, с личной собственности.
Кстати, с этим новым налогом на продажу третьей квартиры я вообще не понимаю что там в головах у депутатов. Ну есть, например, у меня три квартиры, мне их понадобилось (по неважно какой причине) продать.
Мегаредкая ситуация. У большинства населения в соственности одна квартира. На семью, причем. Если квартит больше то это уже явно смахивает на скрытую форму бизнеса. Потому с головами у депутатов всё ОК. Тем более напомню что отсутсвие налога с проданной квартиры — это как раз льгота, а на третью квартиру она просто не распространяется.
Напомню в очередной раз: подоходным налогом облагаются любые налоги, в том числе от продажи своего имущества. Любого имущества. Не понятно почему продажа старого пианино или телевизора облагается налогом, а продажа квартиры — нет.
А зачем нужны налоги, вообще?
Но никто не прогнозирует будущие цены.
Не факт. что они повысятся.
Вы серьезно думаете, что это повлияет на биржевые котировки в Лондоне?
Но вернёмс к нашим баранам: так как повышение ставки ренты отразится на цене металла?
А какая рента была в 2012 и снизилась ли она в 2013 что в итоге привело к удешевлению украинского металла?
https://minfin.com.ua/2013/04/02/740265/
https://ssc.org.ua/metal/price_page.html
А путь как у Норвегии, которые добывают туеву хучу газа и нефти- это продавать по рыночной цене, чтобы при перепадах- промышленность не сдохла. Можете посмотреть на Германию, с газом по 1700, сименс аж пищщит
Цена на металлопрокат на украинском рынке примерно такая же что и на мировом.
При цене в 1100 долл. сейчас, в ней 5 долл. налога на руду. После принятия этого закона будет 15 долл. Это практически ничего.
Это если стоимость руды будет такая же. А если руда подешевеет, то рента снизится.
Все нормально.
Во первых. уже существует налог на землю, а это МНО есть дополнительный налог на собственность, что НЕ справедливо.
Во-вторых, введение этого МНО — противоречит ст 165.1.24 Налогового кодекса, устанавливающей минимумы НЕОБЛАГАЕМЫХ НАЛОГОМ доходов.
Я пишу как раз о тех собственниках паёв, которые не сидят по домам и «тихо скиглять», а своим трудом и инвестициями обеспечивают продовольственную безопасность Украины в отличие от других «сидящих по домам» и «горлопанящих о беззаконном государстве».